Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Pití alkoholu v 18ti letech
#31403
Re: potrebuji poradit Před 8 rok, 6 měsíce  
Pavle,mas pravdu,ze dnes kdekdo (nechci zamerne psat kazdy) "pari". Ja,kdyz byla mlada,mela jsem to same,co ty.I kdyz tehdy se " parby" tak "nenosily". Nepilo se v klubech,ale na privatech.Take jsem pila dost a take,uz snad od prvniho napiti mela okna.Vycitky jsem ale tehdy nemela.To prislo daleko pozdeji.Mozna neni tak strasne,jak pijes.Spis bych se prave zamyslela nad tema vycitkama.Proste ti to rika to,ze " neco" neni dobre.Co zmenit kamarady nebo napln vikendu??Me deti (maji asi ve mne neprijemny priklad) piji jinak.Okolo nich se vetsina bavi tak,jak pises ty,ale oni proste nechteji.Take jim to vadi,tak si nasly neco jineho a prave i jine pratele.Je fakt,ze u synu jsme misto piti nejaky cas resili travu,ale i to je nyni naprosto v poradku.Mozna bych tedy neresila alkohol,ale to,proc nejsem po parbach "spokojeny" stejne tak,jak ostatni...Treba nejsi typ,co mu vyhovuje jit "s davem", ale jde s nim,protoze mu je v nem chvili dobre...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31406
Re: potrebuji poradit Před 8 rok, 6 měsíce  
Plno děti, kteří mají rodiče alkoholika do toho zahuci ve velmi brzkem věku. Cesta zpět je velmi složitá,o hodně složitější než u dospělých. Většina z nich to nedá a zivori jako bezdomovci.Je super, že si uvedomujes,že něco není Ok.
Je mi jasný, že se ti nechce hned běžet na AA, ale bylo by fajn to začít řešit. Zkus začít tím, že budeš upoustet páru místo v hospodě např. V posilovně nebo v bazénu. Najdeš tam nové kamarády. Občas si něco přečíst je také fajn. Napiš klidně email dr.Nesporovi,je zlatej a určitě ti poradí, jak začít nový, krásný život bez oken a výčitek. A hlavně pls neposlouchej papagaje,neb neví co činí. Btw. do bazénu chodí pěkný holky;-)
Jane

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31409
Re: potrebuji poradit Před 8 rok, 6 měsíce  
Nestrašte to dítě chudáka. Vždyť je to normální, že všichni mladí paří a on už s tím má takové starosti a vy ho ještě děsíte
Jájapapája

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31410
Re: potrebuji poradit Před 8 rok, 6 měsíce  
Omlouvam se "ochranovateli webu,Stopce". Klidne me vymaz ale...
Jane,tvuj prispevek v pohode,jen,proc si zase musis (na zaver) do nekoho " dloubnout"?(Jajapapaja ci jak je nick)...Pavel se "zorientuje" sam!
Ted tady forum funguje dobre...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31412
Re: potrebuji poradit Před 8 rok, 6 měsíce  
Jájapapája napsal:
Nestrašte to dítě chudáka. Vždyť je to normální, že všichni mladí paří a on už s tím má takové starosti a vy ho ještě děsíte
Mozna vsichni "pari", ale pokud ma vycitky,neco neni dobre.Je dobre,ze sem napsal.Treba mu " pomuzeme",poradime.Treba i "vystrasime"...
Ale hlavne...at nesmeruje tam,kam vetsina z nas;-)
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31415
Re: potrebuji poradit Před 8 rok, 6 měsíce  
Ahoj Pavel, ked som si precitala tvoj prispevok, tak az ma zamrazilo, lebo ako keby som citala o sebe tak pred 20 rokmi.

Tiez to bolo vikendove opijanie, tiez to boli neustale okna, nasledne hanbenie sa a o tyzden znovu. Ono uz vtedy som mala v sebe nejaky alarm a citila som tak ako ty, ze to nie je v poriadku, ale nepocuvala som ho. Prave z toho dovodu, ze vsetci naokolo sa tiez opijali, ale oni si z toho na rozdiel odo mna nic nerobili, ale mna to trapilo. Ale pilo sa veselo dalej, samozrejme len raz za cas, ale vzdy do mrtva.
Ako tak isli roky, tak ti co so mnou parili, zacali uz ten alkohol konzumovat miernejsie, len u mna tie okna a spijanie sa do nemoty pretrvavalo. A casom sa z toho stalo nie raz do tyzdna, ale aj 3 dni v kuse a nasledne nenormalne abstaky a pomaly som fyzicky a hlavne psychicky uplne odchadzala. Az som sa konecne pred rokom a pol spamatala a prestala pit uplne.

Chcela som ti tym napiat, ze keby som pocuvala ten svoj alarm uz pred 20 rokmi, mohla som sa usetrit vela trapenia. Ty citis, ze s tebou nie je nieco v poriadku, inak by si sem ani nepisal.

Skus aspon zopar mesiacov abstinovat a mozno sa ti to zapaci a pokial nie a napijes sa zas. Uvidis sam, ci to pitie dokazes ovladnut a vcas zastavit. Pokial nie, budes sa musiet zmierit s tym, ze pre teba bude urcite lepsie nepit vobec , ako sa cely zivot trapit tym, ze sa opijas a nasledne mas okna, nehovoriac o tom, ze ta to moze potom priviezt az do tazsich stadii alkoholizmu...

Skus si o alkohole aspon co najviac precitat, aby si vedel s cim mas do cinenia a podla toho zistil na com si....
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31416
Re: potrebuji poradit Před 8 rok, 6 měsíce  
Anoine nemáš tak úplně pravdu. Obecně mladí pití zlehcuji a opravdu pití nadmíru. Často nemají jiné zájmy a maji rodinný model, že pít je normální. Neumějí si poradit s volným časem. Nic jiného než travit volný čas pitím neumí. Neví si rady a prijdou pro radu sem a dozví se v pohodě lej -játra máš jako miminko. Pokud bys s nimi pracovala znala bys jejich reakce a také proč jsem měla potřebu to napsat. Nevsimej si mých komentu. Admin tady je, díky a přeji ti hezký den
Jane

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31418
Re: potrebuji poradit Před 8 rok, 6 měsíce  
Mily Pavle, ja jsem taky parila v Tvem veku a i cela leta potom. jako zazrakem jsem odmaturovala, udelala vysokou skolu. Zmirnilo se to az v manzelstvi a prichodem tri deti.

Jsem taky dite alkoholika a nikdy jsem nezivorila jak bezdomovec. Vzdycky jsem hrde prohlasovala, ze jsem na ta proparena leta pysna a nic bych nevratila zpet, dnes s odstupem casu se na to divam jinak.

Doporucuji Ti naplanovat si vikend uplne jinak, nez jsi byl doted zvykly. Moc si s tim nelamej hlavu, radsi vecer pozvi spoluzacku do kina, pres den si muzes vyrazit na kole nebo se jen tak probehnout. Ja beham a dost mi to pomaha. Clovek si dobre vycisti hlavu a utridi si myslenky.

V posileni motivace, proc nepit, Ti pomuzou webove stranky Dr. Nespora, vrele doporucuji!
Pan doktor mi dost pomohl v dobe, kdyz jsem se rozhodla abstinovat a moje okoli to nechapalo. On mi jasne a strucne napsal, vylejt vsechen alkohol, vyrazit do prirody, zacvicit si.
Pomohlo to.

Hodne stesti!!
Eliska

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31422
Re: potrebuji poradit Před 8 rok, 6 měsíce  
Elisko, zvládla jsi to skvěle. Každý ale není tak statečný. Opravdu jich hodně končí na ulici s totální rezignaci na život. Obzvlášť, když nemají podporu ze strany rodiny. A máš pravdu, že dokud neskončí totálně na dně, jsou na své kalby pyšní. Velmi málo se ve sdělovacích prostředcích a ve škole mluví o tom, jak hodně děti je závislých a jak konci.
Jane

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31423
Re: potrebuji poradit Před 8 rok, 6 měsíce  
Když pro většinu lidí jsou opilí mladí k úsměvu, vždyť jsme pili také, ale drogy jsou bubu.Přitom ten alkoholismus je horší.Stále velké tabu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter