Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Jsem snad alkoholička ?????
#32570
Jsem snad alkoholička ????? Před 8 rok, 1 měsíc  
Zdravím, potřebuji poradit a hlavně se svěřit. Je mi 21 let a nějakỳ rok už piju.Dá se říci ,že se to zhoršilo tak cca 2 roky zpàtky kdy jsem začala chodit do práce, dělàm v jednom obchodě jsem prodavačka a vedoucí prodejny da se říct , že mám celkem pohodovou práci , ale mívám docela stres jsou na mě někdy kladené vysoké nároky a da se říci ,že jsem pořád v práci když mám volno tak jsem neustále na telefonu s kolegyní a potřebuje pořád s nečím poradit.Takže když mám volno a je večer otevřu su làhev vína s manželem(on teda skoro vubec nepije vetšinou si nedá vůbec)nekdy padnou 2 láhve a díváme se na filmy, je to pro mě takový relax a vyčištění hlavy. Problém je v tom že piji skoro každé volno je to průměr tak 10 kràt za měsíc. Nemyslím si , že jsem vyloženě alkoholička , ale tohle pro mě nejlepší relax.Dokážu nějakou dobu nepít , ale bohužel k tomu nemám nějaký velký důvod. Budu ráda za každý Váš názor:-) bohužel si nedokážu představit ,že si do konce života nedám ani sleničku spíše bych to chtěla dost omezit
Marketa
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32572
Re: Jsem snad alkoholička ????? Před 8 rok, 1 měsíc  
Uff. Z tohoto mála těžko soudit, ale podle mě v tom zatím nelítáš, máš jen výborně nakročeno. Jak já bych byl dnes rád, kdybych si nebezpečí uvědomil tenkrát takhle včas.
Co poradit, vždyť si odpovídáš vlastně sama. Prostě si najdi jiný druh relaxu. Sport, puzzle, pletení, netuším, cokoliv tě bude bavit... Pravidelné používání alkoholu k relaxaci je cesta do pekla. Když se tu začteš do starších příspěvků, dá ti to myslím dostatečnou motivaci. A pokud říkáš, že manžel skoro nepije, o to líp.
V tvém případě snad není důvod si nedat do konce života skleničku. Nech si alkohol do společnosti či pro návštěvy, popíjet pravidelně doma je to, co je špatně...
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Západní čechy Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32574
Re: Jsem snad alkoholička ????? Před 8 rok, 1 měsíc  
Dobry den, zkuste neco jineho nez sedet s lahvi alkoholu u TV, napr. sauna je velmi dobry relax ci plavani to unavi telo a vyborne se odreagujete, nebo sex ( poridte si potomka ), Je mnoho veci jinych nez piti. Je dobre ze citite ze nastava problem jiz ted, drive nez se dostavi napr. zdravotni ci jine problemy, promluvte otevrene se svym partnerem, jste velmi mlada a jak vidno i inteligentni, nenechte svuj zivot kocirovat alkoholem az do neodvratne tragedie. Mnoho Stesti a drzim palce.
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32576
Re: Jsem snad alkoholička ????? Před 8 rok, 1 měsíc  
Děkuji za příspěvek, u mě je to bohužel dano stresem ted jsem momentálně v práci a sledují mě kamerou , která je i se zvukem a to opravdu neni příjemné když ti někdo kouká na záda a odposlouchává mám momentálně chuť se napít nebo něco rozbít . Možná by se hodně Vyřešilo změnou práce.
Marketa
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32579
Re: Jsem snad alkoholička ????? Před 8 rok, 1 měsíc  
Zde je to jiz horsi, nebot jste patrne v pracovni smlouve podepsala ze souhlasite s temito ohavnymi praktikami vaseho zamestnavatele, da se to resit napr. zmenou pracovni smlouvy ci pokud by jste neuspela odchodem do jineho prac. pomeru, avsak nic nerozbijejte a nepijte to je to nejhorsi ( zacatek konce ). Poradil bych vam dovolenou a opravdovy relax nekde v horach, nelitujte penez jde o vase zdravi ( psychicke ) narusene dlouhodobym stresem a vypetim. Pozdeji uvidite vse jinak, a hlavne nepijte, to by byl konec. Odjete na 5-7 dni treba k babicce.
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32581
Re: Jsem snad alkoholička ????? Před 8 rok, 1 měsíc  
Děkuji za příspěvek, já nic takového v pracovní smlouvě nemám nikdy bych nic takového nepodepsala i kdyby tak jim to je k ničemu tohle sledování je nezákoné hrozí jim za to velké pokuty i když pd nich nic jiného neslyším, že na to mají plné právo.
Marketa
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32582
Re: Jsem snad alkoholička ????? Před 8 rok, 1 měsíc  
A k te dovolené , bohužel si nemohu dovolit na tak dlouho odjet, musím být neustále k ruce, jinak by to dopadlo hrozně...
Marketa
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32583
Re: Jsem snad alkoholička ????? Před 8 rok, 1 měsíc  
Pravo na to v zadnem pripade nemaji, avsak v pracovni smlouve muze byt veta typu: ze souhlasim se vsemi podminkamy stanovenymi zamestnavatelem a tim oni se samozrejmne ohani avsak v pracovnim pravu nic takoveho neni ( vcelku je velmi jednoduche ) zkuste si porovnat vasi pracovni smlouvu s vasimy pravy v pracovnim zakone nenechte se nijakym zpusobem zootrocit ( ani alkoholem ), dale pokud musite byt stale k ruce to znaci cosi i o te firme a jejim postoji k zamestnancum, mozna by nebylo od veci popremyslet o zmene prac. pomeru nebot i toto vcetne stresu a paranoiu vyvolavajici kontroly nepovede k nicemu dobremu ( treba ta firma krachuje ) proto vam nechteji dat dovolenou na kterou mate ze zakona narok ( i treba planovana se da zmenit ). Radeji bych zachoval chladnou hlavu a trpelive snasel to ponizovani avsak ve volnem case bych co nejrychleji hledal nove misto. A toto vam zabere vice casu a tim nemoznost pseoudo relaxovani u TV s lahvi v ruce. Nakonec z toho vseho vyplujete vzhuru jako vitez, a tu dovolenou si doprejete pozdeji a treba bez stresu.
Joseph
Expert Boarder
Příspěvky: 107
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32590
Re: Jsem snad alkoholička ????? Před 8 rok, 1 měsíc  
Asi tu budu muset dat vypověd, protože představit si tady další 2 roky tak nevím asi by to blbě skončilo.
Marketa
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32602
Re: Jsem snad alkoholička ????? Před 8 rok, 1 měsíc  
Faktem je, že ať společnost má či nemá právo na cokoliv, snažit se o změnu je boj s větrnými mlýny. Realističtější je odejít.

Stejným faktem je, že představa nepostradatelnosti je špatně. Já na to přišel díky jednomu svému kolegovi - on občas odchází z práce s větou: "dnes jsem už zaměstnavateli svých 8 hodin prodal, tak čau zítra". Je to velmi trefné a hlavně správné!
Žádné zaměstnání nestojí za to zničit sebe a pokud to zaměstnání vyžaduje, je to špatné zaměstnání. Ony ty společnosti mají snahu vyvolávat v člověku pocit, že je důležitým článkem, bez kterého by to nešlo. Pozor na to, zároveň mají tyto společnosti většinou pravidlo, že lidí je jako sra..... Zkus požádat o zvýšení platu a uvidíš...
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Západní čechy Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter