Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Češi kvartální alkoholici ???
*
#49655
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 8 měsíce  
Já ty kategorie znám jinak:
abstinent-konzument-piják-alkoholik

Problémový piják je někdo, kdo na té škále je už hodně blízko hranice alkoholik.
Ale ve finále to není tak lineární a černobílé. A ty fáze trvají různě dlouhou dobu..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49657
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 8 měsíce  
Pravdaze. A nakoniec to aj tak skonci tak, ze Jozef Mak si precita, ze pijakom je ten, co vypije za vecer 5 piv. Jozef sa potesi, ze s nim je teda vsetko v najlepsom poriadku, lebo on vypije len 4 velke a 1 male, a s usmevom povali do krcmy ako hrdy konzument.Alebo ked vypije 6 (7, 8...), tak si povie, ze to nie je predsa az o tolko viac ako tych 5. Ze on je len taky trosku vasnivejsi konzument Je pozoruhodne, aku fantaziu maju ludia, ked si treba ohnut nejaku takuto definiciu tak, aby im to "vyslo dobre"
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#49658
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 8 měsíce  
Ale jo, všechno se dá ohnout. Ony taky ty definice jsou takové neosobní všeobecné..

Fáze abstinent je jasná, to jsem byl dítě. Konzument, to bylo asi první zkoušení, jak to vůbec chutná, to bylo velice krátké období, pak jsem to využíval/zneužíval. Ale pořád jsem mohl skončit po pár kouscích piva a jít v pohodě domu. Občas jsem si dal pivko k jídlu, takže řekněme takový piják s konzumentskými fázemi. A pak jsem nějak chlastal víc, hlavně jsem chtěl machrovat na kamarády, pak když jsem se víc opil jsem to nemohl kontrolovat, ale pořád jsem si mohl dát dva tři kousky a jít domů, i když to byla nuda, ale sem tam jsem chytnul slinu (craving?) a kalil do rána (problémový piják). No a tak to šlo dál a dál a najednou jsem si uvědomil, že si chci dát jedno pivo, vypiju ho a za žádnou cenu se mi nechce domů a když jdu, protože musím jsem totálně naštvanej, smutnej a deprimovanej, jako když mi někdo táhne z hračkářství jako dítě, a mozek vyhledává jenom další hospodu, kde klopím dalších x pivek a panáky, prostě tu takzvanou slinu chytám prakticky po pár doušcích. A to jsem byl alkoholik, i když jsem si to v té době tak neuvědomoval. Už to nešlo zpátky. I když jsem se snažil.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 23/07/2018 13:27 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49659
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 8 měsíce  
Když si tak pročítám ty definice, dospívám k tomu, že by se na mě v podstatě hodila i ta alkoholika normálního, né kvartála.
1url.cz/lyvD
Syndrom závislosti na alkoholu (podle 10. verze mezinárodní klasifikace nemocí):

Je to skupina jevů fyziologických (tělesných), behaviorálních (týkajících se chování) a kognitivních (týkajících se duševního života, zejména poznávání), v nichž přijímání alkoholu má u jedince mnohem větší přednost, než jiné jednání, kterého si kdysi cenil více. Centrální popisnou charakteristikou syndromu závislosti na alkoholu je touha (často silná, někdy přemáhající) přijímat alkohol. Pití alkoholu po období abstinence vede k rychlejšímu znovuobjevení jiných rysů syndromu závislosti, než je tomu u jedince, u kterého se závislost nevyskytuje.
Definitivní diagnóza závislosti by se obvykle měla stanovit pouze tehdy, jestliže během posledního roku došlo ke třem nebo více z následujících jevů:
a) silná touha nebo pocit přijímat alkohol,
b) potíže v kontrole přijímání alkoholu, a to pokud jde o začátek a ukončení nebo množství pití alkoholu,
c) tělesný odvykací stav, jestliže je alkohol přijímán s úmyslem zmenšit jeho příznaky nebo jestliže je přijímána příbuzná látka se záměrem zmenšit nebo odstranit odvykací příznaky,
d) průkaz tolerance jako vyžadování vyšších dávek látek, aby se dosáhlo účinku původně vyvolanými nižšími dávkami alkoholu,
e) postupné zanedbávání jiných potěšení nebo zájmů ve prospěch přijímání alkoholu a zvýšené množství času k získání nebo přijímání alkoholu nebo zotavení se z jeho účinku,
f) pokračování v užívání přes jasný důkaz zjevně škodlivých následků jako poškození jater nadměrným pitím, depresivní stavy, vyplývající z nadměrného pití nebo poškození myšlení alkoholem; je třeba snažit se určit, zda pacient byl nebo mohl být vyšetřen a zda mohly být zjištěny příčiny a rozsah poškození.
Podstatnou charakteristickou syndromu závislosti na alkoholu je přijímání alkoholu nebo touha po jeho přijímání. Jedinec si uvědomuje, že má puzení přijímat alkohol, což se běžně projevuje během pokusů zastavit nebo kontrolovat pití.

Tohle všechno jsem měl. Jedinou věc nemůžu vynechat.. A to ke stanovení diagnózy stačí 3 věci ))
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 23/07/2018 14:12 Provedl: Stopka. Důvod: Zkrácení URL adresy
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49663
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 8 měsíce  
Tak nejaku klinicku definiciu to musi mat uz len z praktickych dovodov (trebars aby lekar mohol uviest diagnozu pre poistovnu, aby sa dodrzali nejaky standardne liecebne postupy, atd). Ale so samodiagnostikou by som bol velmi opatrny, a zvlast pri psychickych problemoch. Viem, ze Ty sa na to teraz vies pozriet viacmenej objektivne, s odstupom - skor to tu pisem pre niekoho, kto si to tu moze citat prave ked je na tej hrane a zistuje, ci je alkoholik alebo este nie

Ale inak ja som na tom bol dost podobne. Zo zaciatku, pivko, dva, ale potom som zistil, ze po jednom pivku je mi dobre, takze logicky po 15tich mi bude najlepsie Takisto som dlho vedel ist na 2 pivka, ale ku koncu svojej kariery som si uz radsej nedal ani jedno, ked som vedel, ze sa nebudem moct dorazit. Mimochodom toto ma len utvrdzovalo v tom, ze ja problem predsa nemozem mat, lebo inak by som sa takto pekne neovladol - miesto toho, aby som si uvedomil, ze prave preto mam problem, pretoze si neviem dat len tie 2, ale budem musiet ist do kolien.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#49668
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 8 měsíce  
Konecne poradna diskuze...

Kdyz bych si to pro sebe, z toho, co tu pisete, sesumiroval, tak si myslim, ze alkoholik je pro me hlavne ten, kdo pije kazdej den, kdy musi pit kvuli udrzovani hladinky.

Ten, kdo si da dousek piva a nechce pak domu a VZDY se zlije pak jako taska, myslim si, ze to je proste pijan, ale rek bych, ze se u nej proste rozjel alkoholismus, ale neni to 100% kazdodenni alkoholik (dokaze, kdyz se nenapije, bez alkoholu fungovat).

Pijan (flamar) bude i ten, co chodi obcas na pivo, staci mu jedno, dve, pak jde domu, ale nekdy se i stane, ze se o vikend zleje jako motyka (treba i kazdej vikend), at uz na den, na dva. - PODLE ME PULKA NARODA - jak ja debil

A ten kvartalni alkoholik: to jsou ty dlouhe kvartaly - po jakkoli dlouhych dnech nepiti, dokaze chlastat v dlouhem kvartalu - tyden, tydny a pak to dokaze zas utnout.

Tak ci tak i u tech, kteri nejsou kazdodenni alkoholici - hladinkari, se u nich projevuje ten DĚJ "alkoholismus", ale definici alkoholici pro vsechny bych nepouzival, cimz nechci nic omlouvat nebo zlehcovat.
blabla
Senior Boarder
Příspěvky: 73
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 23/07/2018 16:14 Provedl: ForestGump.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49672
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 8 měsíce  
Já s tímhle úplně nesouhlasím, možná to myslíš dobře, ale já ti nerozumim, mám dneska trošku hádavou náladu, tak se za to omlouvám. Co jsem četl, tak jsem dospěl k tomu, že v podstatě není důležité, jak často člověk chlastá, ale jak chlastá.

Hele, piják je ten, kterému jde o účinky. Ono když to takhle vymezíš, tak každý alkoholik je piják, ale ne každý piják je alkoholik. (Konzumentovi především o chuť, ten si dá dobré víno k rybě a nevypije flašku ).

Když jsem byl, řekněmě, ještě piják nealkoholik, tak jsme se sešli s chlapama, že si dáme pár piv pro dobrou náladu. Ale jak tam sedíme, volali mi z opravny, že mi zpravili počítač, tak jsem si nechal vnutit ještě jedno pivko, omluvil jsem se a šel jsem do opravny, vyzvedl počítač, ležel doma a spokojeně po pěti dvanáctistupňovejch pivech meditoval v pelechu. To je pijáctví.

Pak uběhlo roků pár. Byl jsem naštvanej, jdu do hospody, druhý den máme někam jet s rodinou, já se na to vykašlu, přijdu v jedenáct dopoledne domů totálně na hadry. Přitom mi celou dobu, co chlastám, štve, že nejdu domů, ale prostě nemůžu, dokud se nevykropim jako krupice. To už je alkoholismus.


Ten, kdo si da dousek piva a nechce pak domu a VZDY se zlije pak jako taska, myslim si, ze to je proste pijan, ale rek bych, ze se u nej proste rozjel alkoholismus, ale neni to 100% kazdodenni alkoholik (dokaze, kdyz se nenapije, bez alkoholu fungovat).

Je to pořád piják a už bohužel alkoholik, jo to ty vlastně píšeš, ale ty procenta do toho jakoby dáváš, to jsem nepochopil.. Tak já si u tohohle na procenta nehraju. Buď jsi nebo nejsi. Samozřejmě, jsou i větší.

Kvartální tah může trvat DNY až týdny...

Souhlasím, že ten kdo denně chlastá ve velkym, aby fungoval je taky alkoholik, asi ten nejsnáz diagnostikovatelnej pro doktory.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 23/07/2018 16:51 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49676
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 8 měsíce  
Jinak já jsem to samozřejmě v tomto období ještě neřešil. Nechal jsem to zajít do období, kdy jsem se ožral každejch pár dní a ty zbývající se buď kurýroval, nebo těšil až se ožeru.. Začal jsem pít i po tahu, abych se spravil.. Ono je to takové složitější. Já jsem alkoholik, vím to o sobě. Raději bych nebyl. Pít prostě nemůžu, bez toho, že by byl průser.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 23/07/2018 17:05 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49678
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 8 měsíce  
A ještě do třetice, jsem si teď uvědomil. Já když jsem kalil v tý poslední fázi, tak jsem musel krmit toho démona, ale když jsem ho nakrmil, tak mi nechal občas být, a taky jsem si mohl sem tam dát pár piv normálně (třeba 5), i když jsem musel s přibývajícími držet. Nebylo to stoprocentní, že se pokaždé, co se napiju, vožeru. Bylo prakticky stoprocentní, že se vožeru jednou až dvakrát do týdne. Pak jsem třeba jednou do sebe nalil pár piv s kámošem a ovládl se. Dokalil jsem to za dva dny třeba.. Ale celou tu mezeru mezi těma dvěma a patnácti pivy jsem se těšil až to dokalim. A někdy jsem šel na pár piv s kámošem a vožral se stejně. Těžko napsat nějakou absolutní definici.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49680
Re: Češi kvartální alkoholici ??? Před 5 rok, 8 měsíce  
To je velmi zradna faza (tiez som si tym samozrejme presiel). To si clovek akurat mysli, ze to ma v pohode pod kontrolou, lebo predsa "minule som mal len 2 male". Velmi rad som uz ale zabudal na situacie, ked som chcel ist na tie 2 male, ale mal som 8 velkych a rovnako poldeci. Netreba hadam ani hovorit, ktory z tych dvoch pripadov sa mi staval castejsie
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter