Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Pít či nepít?
#9942
Pít či nepít? Před 11 rok, 8 měsíce  
Měla jsem problémy s alkoholem.Málem mě to zabilo - mámem jsem se upila k smrti. Jsem z toho venku a vím,že pokud bych měla znovu začít, zvolila bych rychlejší cestu k zubaté.Ne stresovat sebe a své okolí. Prostě rychlý řez. Chlast je cesta k sebezničení... Od doby,kdy jsem přestala - je tomu již přes rok, pozoruji,kolik lidí kolem mě pije. Je mi jich líto. Většinou pijí, protože ve svém životě nejsou šťastní. V chlastu hledají pomocnou berličku,sebevědomí... žasnu, kolik takových lidí fakt v mém okolí je vím o sousedce, sousedovi, kamarádčině mamince a když vidím ty šťastné chlapi, když jim v tašce cinkají lahve od chlastu je mi z toho smutno. Nejvíce mě štve,že když jsem ve společnosti, spousta lidí mi nabízí alkohol a diví se,že nepiju. Já to ale nikomu nechci vysvětlovat. Nikomu nic do toho není. Je to jen moje rozhodnutí,že nepiju,tak proč bych to komu neustále odůvodňovala. Navíc se za tu svoji životní etapu,kdy jsem pila celkem stydím.Sdílela to se mnou moje rodina - rodiče a neustále mi dávají najevo, že se musím za své kiksy musím stydět. No, nicméně jsem hlavně chtěla říci, že když jste ve společnosti, chlast lidi spojuje a mně vadí, že když nepiju, cítím se odstrčená. Je ale celkem zábavné pak pozorovat jak se ti pijící postupně vybarvují, když ztrácí zábrany. Nikdo se neudrží se po chlastu neprojevit A já tu stojím jako nezávislý pozorovatel a vím, že mezi takovéto lidi už nechci patřit. Nebojuji teď už s alkoholem, ale hledám životní cíle, sílu pokračovat dál...
Mojra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9943
Re: Pít či nepít? Před 11 rok, 8 měsíce  
Nejsi odstrčená mezi ostatními,kteří pijí.Jen to tak cítíš.Zatím se neumíš docela uvolnit v jejich společnosti-toto vždy za tebe dělal alkohol.Věř,že pokud vydržíš nepít?Časem se tento pocit dostaví docela sám a budeš se cíti šťastná.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9944
Re: Pít či nepít? Před 11 rok, 8 měsíce  
Mojro, nemáš se za co stydět!!Vaši nechápou, jak je těžké pro Tebe skončit s pitím, držet se, nejsou alkoholici, pro ně to problém není, tak se nediv.Ty sama víš, co jsi dokázala, oni časem zapomenou.To, že se tady chlastá moc, víme všichni.Tolerovaná droga.Vidíš to na sobě, nepiješ, a už jsi divná, jiná!Máš pravdu v tom, že nikomu nic není do toho, že nepiješ, proč nepiješ....buď pyšná na to, že jsi to dokázala, raduj se z toho, určitě se nestyď za to, co bylo, nezměníš to, trápíš se zbytečně.Možná by neškodilo Vašim říct, že Tě to mrzí, ta minulost, omluvit se, nevím, jak zlé to bylo, to posuď sama, taky by si možná ulevilo všem.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9946
Re: Pít či nepít? Před 11 rok, 8 měsíce  
Co se týká mé minulosti,mého pití spojeným s excey,pocitem studu,viny?Pomalu jsem si začínala uvědomovat svoji nemoc,tím začínalo odpouštění si za všechno,co jsem kdy a komu udělala špatného a zlého.Tam,kde jsem mohla ještě udělat nápravu-u těch lidí,kde to šlo?Jsem přiznala svoji nemoc i to jak moc to mne to mrzí.Opravdu to trvalo téměř dva roky,co moje minulost na mne doléhala.Než mne docela přestala trápit.Později jsem připustila,že to nebyla jenom minulost.S celou tou minulostí se mne závoren´tlačil i alkohol.Minulost byla zástupný problém.Úspěšně jsem toto období zvládla.Vyžaduje to trpělivost a vytrvat ve svém úsilí nepít.Ten zázrak - pocit klidu, míru a čistého svědomí stojí opravdu za to!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9949
Re: Pít či nepít? Před 11 rok, 8 měsíce  
Děkuji všem za podporu. Jsem ráda,že jsem sem napsala.Když jsem začala odvykat, bylo to hrozné.Nevím,jestli to byl jen ten alkoholismus nebo boj o to,zda chci žít či ne.Druhý den, kdy jsem již nepila,měla jsem hrozné bolesti celého těla, nemohla jsem spát - nespala jsem tenkráte tři dny v kuse, skoro mi odešly nohy,takže jsem skoro nemohla chodit,neudržela jsem skleničku a musela pít jen z brčka. Toto "dno" jsem si opravdu užila Opravdu tolik bolesti nestojí zato to prožít znovu. Už nikdy víc. A máte pravdu, kdysi mi pomáhal alkohol se ve společnosti uvolnit,ale byla to sklenička,dvě. Stalo se mi to,když mi Xmanžel začal zahýbat,odešla jsem sice od něj já,ale nedokázala jsem skousnout jeho zradu,jeho ponižování.Můj psychiatr mi tenkráte řekl, že je někdy lepší a účinnější jeden panák než neurol. A já díky jeho skvělé radě se svezla do stavů,kdy jsem necítila opravdu nic. Teď už ale alkohol nevezmu do pusy.Je to skluzavka do "pekel". Očistec za živa Tu bolest už bych nikdy znovu nezvládla.Jsem již někde jinde.Sice jsem sama, nepustím si nikoho k tělu,ale jsem ráda, že cítím jak to hezké, tak to špatné.
Mojra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9951
Re: Pít či nepít? Před 11 rok, 8 měsíce  
Odpuštění sobě a všem,stejně jako čas jsou nejlepším lékem na všechny rány.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9955
Re: Pít či nepít? Před 11 rok, 8 měsíce  
Už jsi udělala Mojro krůček dopředu, svěřila jsi se tady, úspěch i úleva, viď?Však přijde i ten klid na duši, najdeš zase chuť se smát, žít.Doléčování ale potřebuješ, zkus třeba tu diskuzi na TP.Každý den něco nového přečteš, dozvíš se.........pak přijde další.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9962
Re: Pít či nepít? Před 11 rok, 8 měsíce  
Je to tak - hodně se mi ulevilo tím, že jsem se tu svěřila a je fajn tu potkat hodně milých lidiček.Člověk má pocit, že na to není sám. Opravdu nemám chuť pít, spíše se srovnávám se svědomím...Tak hodně síly všem.
Mojra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10007
Re: Pít či nepít? Před 11 rok, 8 měsíce  
Moc zajímavé čtení
docs.google.com/file/d/
0B-hNObXMVmitODJmMzI0MzYtOWI3ZS00MTYxLT
gyOGQtOWFlYTk3NzFhZmRh/edit?pli=1
x...x

Poslední úprava: 18/02/2021 12:24 Provedl: Stopka. Důvod: url adres
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10008
Re: Pít či nepít? Před 11 rok, 8 měsíce  
x...x napsal:
Moc zajímavé čtení
docs.google.com/file/d/0B-hNObXMVmitODJmMzI0MzYtO
WI3ZS00MTYxLTgyOGQtOWFlYTk3NzFhZ
mRh/edit?pli=1


Omlouvám se, samozřejmě že ne čtení, ale povídání
x...x

Poslední úprava: 18/02/2021 12:25 Provedl: Stopka. Důvod: url adres
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter