Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Mám mámu alkoholičku
#10817
Mám mámu alkoholičku Před 11 rok, 7 měsíce  
Dobrý den, píši sem, jelikož si už nevím rady.. Má máma (52let) je silná alkoholička, pije vodku. Je mi 20 let. Co víme, pije od mých 8 let, ale myslíme si, že to trvá mnohem déle, jen jsme to nepoznali.. Jaký je důvod? To nevíme my a ani nikdo jiný.. Asi před sedmi lety nastoupila na léčbu do Beřkovic, odkud se nechala po dvou měsících propustit. Přijela domu a vše šlo ještě více z kopce.. Na několik týdnů se dostala do nemocnice na psychiatrické oddělení, a tam prodělala a přežila delirium tremens. Myslela jsem, že se ponaučila, protože pak byl okolo tří let "klid" a alkoholu se ani nedotkla. Ale pak to šlo zase postupně.. V té době opilá jednou za měsíc na pár dní, dnes je těch pár dní z měsíce střízlivá. Léčbu odmítá, ale to, že pije, si, i když je střízlivá, připouští s tím, že jí to nic neudělá. Naopak, když je "v lihu" je schopná říct, že je v pohodě a "přece není opilá".. Tři roky zpátky byla opět v nemocnici na psychiatrii, na tři týdny, ale bylo to k ničemu. Má neustále deprese, a po tom, co se s ní táta rozvedl, protože už nevěděl, jak dál, a našel si jinou paní, se mi zdá, že jsou ještě častější. Jsem takřka, nebo spíše už jen jediný člověk, který s ní zůstal a neustále se trápí.. Zkoušela jsem to s ní podobrém i pozlém, ale je mi to nic moc platné.. Neuvědomuje si, že tou svojí sebedestrukcí neničí jen sebe .. Nevím, jestli je možné, zbavit ji svéprávnosti, i když neohrozila závažně na životě sebe nebo kohokoli jiného? Prosím, zkuste mi poradit, co mám dělat?.. Bojím se, že o ni příjdu, i když mě ta její závislost ničí..Moc děkuji za jakoukoli radu a Váš zájem.
Adéla

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10825
Re: Mám mámu alkoholičku Před 11 rok, 7 měsíce  
Adélko.Maminka potřebuje opět nastoupit celou protialkoholné léčbu.Možná podlehla vlastní myšlence,že už je vyléčená.Hodně alkoholiků by si to přálo.Znamená to,že se později k pití vrátí,potřebují si to vyzkoušet.V podstatě si nepřiznali,že jsou proti alkoholu bezmocní na zbytek svého života.Nepřiznali si,že toto je smrtelné onemocnění,kterým trpí.Možná k tomu přispěl i rozvod,který neunesla.Vy to nevyřešíte.Toto si máma musí zpracovat znovu.Bohužel sama sobě nalhává,že své pití zvládá-i když tuší,že tomu tak není.Mluvit s ní nemá cenu,když je zrovna opilá.Ke slovu,k vašim prosbám může být přístupná právě jen když se snaží vystřízlivět a její utrpení je největší.Co by vám pomohlo?Zapojit se do skupiny Al Anon.Jsou ve větších městech.Nebo navštívit sama skupinu Anonymních alkoholiků-seznam je na této stránce pod LÉČBA.Můžete mámě vyprávět o tom,kde jste byla,jaké pocity jste si odnesla.Nehledě na to,že i tam můžete dostat spoustu rad jak se v celé situaci zachovat,stejně jako silnou podporu,kterou jistě potřebujete.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10832
Re: Mám mámu alkoholičku Před 11 rok, 7 měsíce  
Děkuji za radu, o skupině anonymních alkoholiků jsem také přemýšlela.
Adéla

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10834
Re: Mám mámu alkoholičku Před 11 rok, 7 měsíce  
Adélko-přestaňte přemýšlet.Začněte jednat.Máma taky nepřestane pokud bude o svém pití přemýšlet.A věřte,že ví že s pitím musí něco udělat.Byla na léčení.Ví,že dělá něco co by neměla.Jenom se to bojí přiznat.Tím nemůže ani přestat s pitím. Je to mnohem silnější.Ale radost z toho,že pije sama rozhodně nemá.Nutí ji to pokračovat.Vy neotálejte a začněte jednat.Snad se dá pomoci i jí.Vy hledejte pomoc i pro sebe.Držím palce a těším se na další zprávu.Přála bych vám,aby byla pozitivní.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10836
Re: Mám mámu alkoholičku Před 11 rok, 7 měsíce  
Adélko, klidně zajdi i sama na AA, pak tam vezmi mamku!Ty také zavolej, nebo zajdi na Al-anon, to Tě nevede na cestu žití s alkoholičkou.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10927
Re: Mám mámu alkoholičku Před 11 rok, 7 měsíce  
má matka nárazově pije klidně týden i déle v kuse trvá to už 20.Dokáže nepít třeba 3-4 měsíce v kuse a pak zas bum a je na šrot.Několikrát skončila na záchytce nebo v nemocnici nic z toho jí nedokáže odradit ani to že s ní nemluví ani jedno z jejích dětí. Už nevíme co s ní máme dělat,máte nějákou radu?
Kristýna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10928
Re: Mám mámu alkoholičku Před 11 rok, 7 měsíce  
Mamka je kvartální alkoholička, je nemocná.Měla by jít do léčebny.Zkuste jí zatím přemluvit, aby zašla aspoň na AA.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10937
Re: Mám mámu alkoholičku Před 11 rok, 7 měsíce  
kristýnko-pokud se máma už jednou napije a je jedno po jak dlouhé době -zvítězí chut´pokračovat.Je to silnější,než cokoliv.Věřím,že to nechce ona sama ale touha pít a v pití pokračovat vždy zvítězí nad vším.Toto je celá alkoholická nemoc,kterou si každý hodně těžko přiznává.Myslím,že by víc než zákazy,které opravdu k ničemu nejsou a které mámu nutí navíc lhát myslím,že účinnější by bylo,kdyby jste s ní navštívila spol.AA nebo odborného lékaře psychiatra.Je to asi jediná pomoc,která může být účinná.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter