Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...15
Dolů
Téma: přítel alkoholik
#1120
přítel alkoholik Před 13 rok, 10 měsíce  
Dobrý den,
potřebuji poradit (nebo si aspoň utřídit myšlenky). Přítel pije, je alkoholik. Dlouhou dobu zapíral, tvrdil, že opilý není, ale když jsem doma našla stovky vypitej placatek od vodky, zapírat už nešlo. Během doby co pil, jsem navíc zjistila, že se po internetu seznamuje s dalšími ženami, fotí se nahý a tyto fotky jim posílá... Cítím se ponížená. Před 2 měsíci si po dlouhé době našel práci, odkud ho ve zkušební době vyhodili, protože tam přestal chodit. Teď má údajně jinou, ale nevěřím mu. Já jsem v koncích. Celé se to táhne už půl roku (předtím pil ještě tak půl roku) a mě už docházejí síly.
CHci se zeptat, je něco, co můžu udělat pro to, aby se vyléčil? (přítel údajně chodí do deního sanatoria na nějaké skupiny, když jsme tam volala, nechtěli mi nic říct, což chápu, ale vyznělo to tak, že o něm minimálně vědí). Existuje něco, co může blízký člověk udělat, aby závislému pomohl? Jen dodávám, že když ho opustím já, rozhodně nepsadne až na úplné dno, od kterého by se mohl sám odrazit, bydlí v rodinném domě s celou rodinou, takže i když nepracuje, nic nedělá, tak vždy bude mít navaříno, uklizeno, vypráno - veškerý komfort.
Přijde mi, že přítel nemá už žádnou motivaci něco ze sebou dělat. Má problémy na všech frontách (nemá práci, za to spoustu dluhů...) Ale já to za něj vyřešit nemůžu. Jen podotýkám, že jsme oba mladí lidé, jemu je 30, mě 25, eliska
eliska

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1121
Re: přítel alkoholik Před 13 rok, 10 měsíce  
A můžete říct co mu chybí,proč by měl přestávat,když ho nic nenutí,je mu fajn a veškeré starosti mají na bedrech druzí,tak proč by měl měnit něco na svém jemu vyhovujícím životním stylu?Co nutí vás žít tak jak vy nechcete?
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1122
Re: přítel alkoholik Před 13 rok, 10 měsíce  
No, já jsem s ním, protože ho mám vážně ráda, protože jsem si myslela, že jsem našla toho pravého, s kterým zestárnu a budu mít děti. Protože mi se spoustou věcí pomohl. A hlavně, protože vím, že když odejdu, tak se dál bude mít jako v bavlnce, protože jeho rodina neudělá nic. Všichni se tím trápí, ale neudělají nic. Já jsem jediná, kdo má odvahu očividnou pravdu vyslovit nahlas. Prostě se bojim o milovaného člověka. Jenže je blbý, že se bojim nejen o něho, ale už i jeho, když je opilý. Odejdu od něj, když bude chtít a nebude pít, vždycky se můýe pokusit získat mě zpátky... Ale jak píšete vy, proč by cokoliv měnil, když má vešketej servis od maminky...
eliska

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1123
Re: přítel alkoholik Před 13 rok, 10 měsíce  
Ještě mě napadlo, já jsem takovej ten zachraňovací typ, chci abych si mohla říct, že jsem udělala všechno, co jsem pro něj udělat mohla. Že jsem tomu, jak se ničí nemohla zabránit, nevím, chtěla bych asi slyšet, zkus tohle, tamto a tamto, a když to nepomůže...
eliska

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1124
Re: přítel alkoholik Před 13 rok, 10 měsíce  
Jde o to abyste nezachranovala tonoucího a pak nebyla sama na dně.Taky se ptám jestli vám o to vůbec stojí.V partnerství nemůže jeden dávat a druhý jen brát mělo by to být vyvážený a štěstí oboustranné.Můžou vám zbýt oči pro pláč a on bude vysmátý.Zachranovat můžete toho,kdo o to stojí a něco pro to taky dělá.Pokud bude chtít"zachránit"tady na tomto foru je těch rad nepřeberný množství a psané skoro přes kopírák.proberte se tu tím a najděte si něco pro sebe.Stále se to opakuje:musí sám chtít!
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15514
Je muj pritel alkoholik? Před 10 rok, 5 měsíce  
Dobry den,chtela bych se zeptat,jestli je muj pritel alkoholik,kdyz skoro kazdy den pije pivo...?
Kdyz jsme spolu zacinali,nevenovala jsem tomu pozornost,je fakt ze v zivote to nemel jednoduchy a hodne casto byl v depresich a nejspis kdyz byl sam tak si dal pivo,asi na uklidnenou...ale ted kdyz jsme spolu,cekame miminko a myslim ze jsme stastny ta
k nema duvod k depresim...nejhorsi je ze ma tezkou praci...ale neni mi prijemny kdyz si kazdy vecer da pivo..respektive 2 az 6 denne...vzdy k tomu rekne nejakou hloupou vymluvu typu...dnes si dam ,,jedno po praci,, ... nebo je k tomu vzdy nejaka vzacna prilezitost...kdyz mu reknu ze mi neni prijemny znej kazdy den cichat pivo,tak mi odpovi ze zitra si neda...ale stejne si da protoze k tomu zase bude nejaka vyjimecna prilezitost....me ani nevadi kdyz si to pivo da,neni nijak neprijemny,kdyby si obcas dal tak mi to nevadi...ale kdyz je to kazxy den,tak se mi to bohuzel hnusi a nechci aby nas to rozdelilo...mate pro me prosim nejakou radu?predem dekuji.
Eliska

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15523
Re: Je muj pritel alkoholik? Před 10 rok, 5 měsíce  
Eliško, počti si tady, pochopíš, co alkoholismus.Nedávno ti jeho pití nevadilo, až nyní si uvědomuješ, že je něco špatně.Bacha!A neomlouvej ho, těžkou práci má plno lidí, deprese, problémy také.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24705
Přítel alkoholik Před 9 rok, 1 měsíc  
Dobrý den,
Jsem s přítelem něco přes rok. Ze začátku bylo vše super, občas jsme si spolu popili, on tvrdil, že má problémy s alkoholem a já se mu jen vysmála a řekla, že každý chlastá. Jenže s postupem času jsem zjistila, že to asi taková sranda není. Přítel pracuje v IT, má spoustu stresu, deprese, na které bere prášky a jediný způsob, kterým se umí odreagovat je, že si „vylije“ hlavu alkoholem. Sám ví, že to je špatné, chce to řešit. Několikrát zkoušel přestat pít, ale vždy to ztroskotalo a on se opil. Je to hrozné, vždy mu věřím a on tak zklame. Řešil to se svým obvodním lékařem, ten ho poslal k psychologovi, byl tam zatím jednou. Jsem z toho nešťastná, chci mu pomoci a nevím jak. Vždy kdy se opije plácá nesmysly proč musí pít, jak to nechápu, jak je to těžké, že nemůže přestat, že je to jsou jediné chvíle kdy nemusí na nic myslet a mít stres. Dala jsem mu dokonce podmínku, že pokud se ještě jednou opije opustím ho. Bohužel jsem asi slaboch nato to udělat. Četla jsem si hodně diskuzí a tam lidé radí opustit alkoholika zavčasu, než zničí i ten vás život. Ale jak, jak to mám udělat? Nebo vůbec, můžu to udělat? Říká mi, že je hodně vděčný, že mě má, že beze mě by to tak „dobře“ nezvládal. Mám ho moc ráda, chci mu pomoci. On je ke mně upřímný, vše mi říká, jak se cítí, že má deprese, že měl chuť dát si pivo a nedal. A pak přijde den a je to v háji. Vím, že se snaží, ale pořád je chlast prostě silnější než on. Můžete mi dát radu, jak se k němu chovat? Jak zabránit tomu, aby měl potřebu se napít?
eva
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24845
Re: Přítel alkoholik Před 9 rok, 1 měsíc  
Ahoj, kolik je příteli?
Dotaz

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24846
Re: Přítel alkoholik Před 9 rok, 1 měsíc  
Za par mesicu mu bude 28.
eva
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...15
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter