Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál?
#11872
Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Zdravím všechny, i já mám v rodině problém s alkoholem . Má ho můj mladší bratr 26let. Teď se byl sám od sebe léčit v léčebně a po 3 m je doma.Všichni mu můžou říkat, že je ho škoda, ale on to nevidí. Sice o tom otevřeněji mluví, ví, že se už nesmí nikdy napít, ale psychicky je na tom pořád asi špatně. Bydlí sám, jelikož se s ním rozešla před rokem přítelkyně a to byl poslední popud před rokem a on už jen pil. K našim jít nechce, chce bydlet sám. V současné době nemá práci , bere tabletky na deprese a já mám strach, aby byl ještě někdy normální. Nedá se s ním pořádně o ničem mluvit, pořád jen říká nesmyslné plány, naši pořád za něho vše platí atd. Jenom slibuje. Mám strach, že zruinuje mé rodiče. Myslíte, že zas najde nějakou naději a vzchopí se? Taky mám obavy, aby do alkoholu zase nespadl.
Děkuji za rady.
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11875
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Zatím nepije, Ty jako sestra nemůžeš dělat nic, on ví velice dobře, co ho čeká s dalším pitím, je svéprávný, plnoletý, takže si udělá jen to, co bude chtít on.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11879
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Chtěla by jste od něho rychlé zlepšení stavu.převážná většina alkoholiků jsou idealisté.je těžké pro ně držet se reality-i když nesmírně důležité.Uzdravování psychiky je realativně pomalé.Vyžaduje to trpělivost na obou březích.Důležité je,že se pro léčebnu rozhodl a to jestli abstinuje.Pokuste se mu navrhnout,aby nezůstával sám a začal chodit do AA mezi stejné lidi,kteří ho podpoří a pomůžou mu.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11903
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Vážená Markéto, jen taková poznámka... mám za sebou léčby dvě, je to už dost let, nepiju, mám skvělou práci, žiju hezky, spokojeně, antidepresiva beru stále na doporučení lékaře a představte si, jsem úplně normální!
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11906
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Hani,přeji ti to.Já konečně přestala pít,Ale vlastně mrcha jsem byla dlouho.První dva roky jsem se smiřovala se svojí minulostí.Podvědomně se na mne alkohol tlačil v každé chvíli-to jsem si neuvědomovala-nepřiznávala.Zklidńovat jsem se začala časem-v průběhu let co jsem nepila.Právě nedávno mi děti připomněly,jak to bylo se mnou těžké v mých počátcích .Já si ovšem věřila a věřila jsem že jsem redy protože nepiju.Nybylo tomu tak.Opravdu ne a trvalo to.Než jsem sama poznala jiné stavy,než úzkosti a madměrný strach,které mi po mém pití dlouhou dobu zůstaly i přes používání antidepresiv.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11908
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Doufám, že se někdy z toho všeho dostane a půjde dál. Vím, že to v něm už navždy zůstane, ale přece jen je mladý a život má před sebou. Celá rodina jsme z něho vyčerpaní, pomáháme mu kde to jen jde. Děkuji za příspěvky a gratuluji těm, co se drží a jdou dál.
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11911
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Podporujte ho hlavně psychicky, že ho máte rádi, že je lepší, když nepije...s penězma opatrně, aby si moc nezvykal, musí se zapojit do normáního života, pracovat, žít.V životě není nic zadarmo.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11912
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Je dobře ho podporovat,když má snahu nepít.Jen slovíčko vážím si tě,že jsi to dokázal může udělat malý zázrak v jeho dalším uvědomování.Ostatní nechejte na něm.Je dospělý muž a musí se tak přijmout aby mohl dospět v opravdového mladého muže.Musí se tak naučit žít-v tom mu můžete dodávat sebedůvěru a sílu.To všechno ted´potřebuje nejvíc.Nezapomínejte ovšem sami na sebe i vy potřebujete pomoc a sílu.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12056
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Díky všem za příspěvky, ale náš klid z toho, že bratr nepije už přestal. Zjistili jsme, že místo toho kouří trávu, a dokonce i v léčebně utrácel peníze našich za trávu. Takže opět jen lže, já už na to nemám sílu a nervy. Práci si nehledá , jen sedí doma a za peníze od našich kouří trávu. Vůbec mu nic nedošlo, každopádně, já jsem s ním zkončila, je mi líto rodičů a už druhé svátky díky němu jsou v celé rodině v ...
Nevím co mám dělat, moje řeči a prosby má totiž někde.
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12060
Re: Mám bratra léčeného alkoholika, jak dál? Před 11 rok, 5 měsíce  
Markéto,
předpokládám, že jsi to ty, co jsi mi psala k tématu mého bratra
alkoholika, připadlo mi podle kontextu, že je tu Markét víc.Myslím, že mu pomáháš maximálně a že je těžké ho takto vidět, ale ted napíšu něco, za co by mi všichni terapeuti vyčinili, snad je tráva o něco menší zlo než alkohol, který je zařazen mezi tvrdé drogy, zatímco tráva mezi měkké. Nicméně vím, že je to volba ze dvou zel.
Drž se !
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter