Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...13
Dolů
Téma: Bratr alkoholik
#11972
Bratr alkoholik Před 11 rok, 5 měsíce  
Dobrý večer,
prosím o radu, ikdyž veškerá fakta k alkoholismu mám prostudované. Spíš mě zajímá váš názor, bratr je alkoholik, přišel o partnerský vztah, o práci.Pije cca 15 let, možná víc, zpočátku byl kvartální alkoholik, o víkendu se prostě znarkotizoval, pak fungoval dál, pokusy abstinovat, atp.Ten kolotoč se pořád opakuje, fáze "narkotizace" je nyní denodenní, pije půl až litr tvrdého alkoholu denně.Dvakrát už byl ohrožený na životě, naposled byl potom převezen na detox k prim.Nešporovi do Bohnic, po 10 dnech odešel na reverz, do týdne, co přišel domů začal pít znovu do "bezvědomí",ted´3 týdny abstinoval, ale byl podivný, jakoby v euforii či hypomanii,ale opět je ve stavech témeř bezvědomí, zkrátka pije do němoty.
Když se s ním dá mluvit, hovořím s ním o léčbě, navrhovala jsem, ať si vybere léčebnu, nebo i stacionář Ondřejov, ale nechce pochopit, že by mu mohli pomoct, tvrdí, že léčba nikomu nepomohla, že jeho kamarád po tom, co dokončil léčbu v Bohnicích se zabil, on , že by to udělal taky, kdybychom ho tam dali. Vím, že na léčbu musí dobrovolně a být motivován, ale prostě on je zaseklý a nepůjde.
Jeho stav je úděsný, je zmlácený od neustálého padání, celý den jen leží zpitý.Obávám se nejhoršího, protože ze spárů smrti už min. 3x vyvázl, ale pořád se to jen horší.
Bydlí v domě jen se starou matkou, o kterou mám já také obavy a která tím strašně trpí, obavy, když on pořád padá a tak. Já samozřejmě jsem taky ve velkém stresu, ale tím, že s nima nebydlím, je to lepší, ale zase musím být ta radikální, vždy přijedu, když se matka rozhoduje, zda volat záchranku a tak.
Vlastně ta rozhodnutí jsou na mě, nevím, co dál, on dobrovolně nikam nepůjde. Dík za názor
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11973
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 5 měsíce  
Danny, víme všichni, že on ví nejvíc, jistě se na Detoxu u Pana prim.Nešpora dozvěděl vše, co ho s dalším pitím čeká, chce to, bude pít.Nelze nic dělat.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11974
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 5 měsíce  
Dík za reakci, já taky vím, že se nedá nic dělat, ale je to moc bolestivé ta nemožnost pomoct, snažím se co můžu, mluvím s ním o tom často, nemoralizuju, jen nechápu.
Vím, že musí být vnitřně motivován on, říkám si, třeba existuje fígl, jak ho k tomu "nakopnout", nemůžu se dívat, jak se destruuje postupně ani nechci napsat k čemu..........
Dík za tohle fórum i za vás, co odpovídáte všem těm zni blízkým alkoholiků, ono asi trochu pomůže vypsat se z toho....
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11975
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj Danny,
vypsat se, vypovídat se z jakéhokoliv problému člověka očišťuje. Je to svým způsobem psychoterapie.
Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11976
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 5 měsíce  
Danny, zajdi, zavolej na Al-anon.Tam třeba pomůžou víc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11978
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 5 měsíce  
Ano,
o Al Anonu vím také, vše mám od nich nastudované, i o AA,ale je fakt, že pro mne by byl osobní kontakt asi nejlepší.
Ješte ten 1. příspěvek jsem nenapsala přesně: Líbo, on nechce pít!!!!On se pokoušel mockrát abstinovat i teď před týdnem, byla jsem u jeho abstáku, fyzicky ho zvládl, ač to bylo moc těžké, ale pak to tzv. bažení!No a začarovaný kruh, léčbu odmítá, nevěří lékařům, ani klasické medicíně a je introvert!
No, dík, jste tady super, nemůžu mimo matky o tom mluvit s nikým, takže aspoň takto!
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11979
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 5 měsíce  
Danny, proč teda nejde na AA?Tam jsou jen abstinující alkoholici, nemusí se bát, stydět, všichni jsou tam vlastně na tom stejně, jen někteří už nepijí.Určitě by mu tam bylo dobře, jdi tam s ním, co nejdříve, uvidí, posoudí sám, ale ne za jednu návštěvu, měl by je navštívit párkrát,pak soudit.Nejsnadnější a rychlá pomoc pro něj.97
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11980
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 5 měsíce  
Ano,to jsem mu také nabízela, že tam půjdu s ním, nechce o tom ani slyšet, že se nebude vypovídávát cizím lidem. Vysvětlovala jsem mu, že jsou tam se stejným problémem, že na setkání nemusí vůbec mluvit, že už tam ani nikdy jindy nemusí jít, jen to zkusit, ale nic platno. Je zaseklý, totálně, přitom i v Bohnicích byli vstřícní, nevím, kde vzal tyhle názory proti lékařům, i proti komunikaci obecně. Já vím, že kdyby komunikoval, bylo by to lepší.Upřímně, už mě to přestává bavit, nabízet mu veškeré alternativy a on nic. Možná touhle recidivou pochopil, že není v lidských silách přestat sám, ale lékaře on nebere...Navíc se mu k tomu přidružují dle mého depresivní stavy, kdy je totálně zablokovaný a nemluví....A samožřejmě opilý, což je slušný výraz.Myslím a nejen já, že je ohrožen na životě, že část osobnosti to vzdává a ta převažuje nad tou zdravou částí, která se snažila abstinovat.
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11981
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 5 měsíce  
Danny,
ještě máš jednu možnost. Halucinogeny. Konkrétně lysohlávky, ibogoine, ayhuascu. Ovšem musel by vydržet alespoň několik dní nepít. Před ibogainem je vhodné si nechat natočit EKG nebo lépe udělat echokardiogram. Více raději soukromým kanálem.
Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11982
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj Danny, no jsem alkoholik ale střízlivý. Poslední člověk co mě zůstal v mém pijáckém životě byla moje sestra. Jednoho dne řekla, jedem. Nevěděl jsem kam,byla to léčebna. Zlobil jsem se na ni, ale zároveň jsem byl rád, konečně se něco dělo, konečně se něco mohlo změnit ikdyž jsem tam nastupoval již potřetí. Ale to je můj příběh, neznám vašeho bratra, to jak to vše píšete značí, že situace je fakt vážná. Jediné co vám mohu říci, že jsem až v AA pochopil, že alkoholizmus je opravdu smrtelný, ale také to, že pořád je naděje. Takže má sestra to tehdy nevzdala, když nepomohli výhružky ani prosíky, prostě mě tam odvezla a řekla mi, že už je to jen na mě, že ona už končí a že mě už nikdy v životě nechce vidět. A já tehdy světe div se, tu šanci uchopil.
Moc bych to přál vám i vašemu bratrovy a jediné co mohu ze své zkušenosti vám poradit, je opravdu navštívit AA neba Al Anon, do AA jako host, uslyšet jak to prožívali samotní alkoholici a možná více porozumět bratrovy a v Al Anon si zase poslechnout příbuzné alkoholiků a třeba přijít na to, jak to udělalali Ti příbuzní se svými alkoholiky. Ono ať jsou na těchto stránkách k těmto dvanácti krokovým programům výhrady jakékoliv, jedno se jim nedá upřít. Oni totiž opravdu fungují a skvělé je i to, že lidi v nich své odpovědi nacházejí sami v příbězích druhých a opravdu není nad osobní zkušenost s těchto setkání.
Pěkný den jeli to možné přeji všem Michal alkoholik
Michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...13
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter