Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: mamka alkoholik
#12180
mamka alkoholik Před 11 rok, 5 měsíce  
Dobrý Den,
mám problém s mamkou, která pije a stal se z ní alkoholik už před několika lety. Žije jen s mým tátou pač všechny děti už odrostli a mají své rodiny. Měla jsem rozhovor s tátou a ten je z mámy už v koncích. Nemůže se s ní bavit pač opakuje jednu větu 50krát pak se z ničeho nic rozbrečí ( bez důvodu) její koordinace těla je už na hraně. Má i sebevražedné sklony. Když si dá o sklenku víc a někdo jí naštve tak už sahá po klíčích od auta ..... Jednou to skončilo i zavoláním záchranky aby ji uklidnily. Ničí to celou rodinu a hlavně se bojím o tátu přece jen už není nejmladší. Když s ní o tom chceme mluvit tak si zacpe uši. Nevím jak přesvědčit mamku aby šla na léčení myslí si totiž že má vše pod kontrolou a že se po ní celá rodina spikla. Nevím co dál. Prosím o pomoc. Děkuji
K.....a

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12181
Re: mamka alkoholik Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj K,
chápu tvé trápení, psala jsem taky na tohle fórum o bráchovi, přečti si to, podobá se to tvým problémům, akorát, že on si nedá říct, byl 2 x na detoxu, ale odešel, ač jsem mu domlouvala, aby zůstal na léčbě, protože pil min. 3/4 roku půl litru a pak už min. litr. možná víc,( nekontrolujem ho) , tvrdýho denně. Jak vypadal nebudu popisovat, nechce se léčit, je to sobecký postoj. Já na vašem místě, resp. místě tatínka bych tvé matce řekla, bud léčba nebo rozvod a taky bych to udělala, tvoje máma má pořád co ztratit, můj bratr sice taky a to svůj život, ale to asi pro něj není podstatné. Chci říct, že tvá matka může mít motivaci, aby neztratila manžela.Jednejte s ní otevřeně, ona pije, vy ne, ona vás ničí sobectvím, sebestředností, vy to neděláte!Pokud se nepůjde léčit, asi není moc cest k normálnímu stavu, snad jen zázrak či osvícení?
Partnerství s alkoholikem musí být peklo na zemi, u žen je to ještě odpudivější, nezlob se, že to píšu na rovinu, u mě v rodině nemá problém jen bratr, ale matka také, je spíš hladinkářka a takzvaně "pochlastává" také denně. Ted , co se zhrošil bratr , tvrdí, že nepije a docela jí to i věřím, nevím, já prostě po tom všem jsem se rozhodla, že nemůžu zodpovídat za druhé a žít jejich životy, pomoct ano, ale jsem tak zklamaná, že se snažím emocionálně odpoutat.
Pro tebe to je jediné řešení, i když vím, že těžké. Mámu máš jen jednu a nebudeš už mít jinou, to je fakt, ale bolest, kterou ti způsobí chlastáním nebo už způsobuje, je velká.
Držím palce, aby táta mámu donutil k léčbě.
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12182
Re: mamka alkoholik Před 11 rok, 5 měsíce  
Děkuji za info jsem ráda když někdo mluví bez omáčky kolem.Také to máš těžké a smekám že jsi se od toho takhle odprostila. Muselo to byt těžké jak blázen. S tím rozvodem už to taky padlo pač v dnešní době má každý nějaké půjčky a kdyby došlo na rozvod tak by to rodiče bez sebe nezvládali poplatit
Nejraději bych mámu na léčení násilím donutila ale to nejde. A táta je takový srdcař že v tom mámu nechce nechat Je šílený koukat jak dva lidi který miluji se mi před očima huntujou máma alkoholem a táta starostí o ní. A co zbývá mě ?????? Jen tak nečinně koukat ????? už nevím co a jak dál
K.....a

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12192
Re: mamka alkoholik Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj K..Na vašem místě bych se postarala,aby doma žádný alkohol nebyl.Předpokládám,že pije doma.Všechno bych cíleně prohledávala a veškerý alkohol vylévala.Je na tvém otci,aby se postaral aby neměla přístip k financím.Rázně a rezolutně.Zařídit,aby peníze,které vydělá chodily na účet otce.Toto není problém.Klíče od auta bych schovala-je to jenom její manifest a forma citového vydírání jen aby mohla pít dál.Toto by jí mělo dostat do stavu střízlivění.Bude zuřit,bude protivná bude hrát divadlo ale vydržte.Pokuste se jí natočit na video až bude opilá.Až bude střízlivět přehrejte jí at´se má možnost vidět a začněte jí navrhovat v té době léčbu.Bude to pro vás nepříjemné ale vydržte.Musíte začít být důslední a neoblomní
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter