Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Myslím, že přítel je alkoholik
#12363
Myslím, že přítel je alkoholik Před 11 rok, 4 měsíce  
S přítelem jsme spolu už 10 měsíců. Ze začátku jsme spolu hodně chodili ven, pařit, do baru, užívali si. V té době jsme pili hodně oba. Já si tohle uvědomuju už delší dobu, že jsem s alkoholem na štíru a musím se hlídat, protože zvlášť, když mám stres, dokážu se šíleně sundat, naštěstí už se to teď stává minimálně. Přítel je vysokoškolák, nastoupil teď do prvního zaměstnání po škole, moc ho to nebaví a nemá tam moc peněz, spíš je to takové nutné zlo. Pochází z dost movité rodiny, kde již po generace byly peníze(a mám pocit, že se tam taky pil víc, než by bylo zdrávo). Jeho matka je abstinující alkoholička. Dlouho jsem si myslela, že se přítel prostě jenom rád napije (má rád drahý alkohol, třeba i panáka doma na uvolnění). Poslední dobou jsem mě ale začalo štvát, že máme spolu třeba na sobotu něco domluveného a on se v pátek zřídí tak hrozně, že ještě v sedm večer není ani schopný vstát z postele (toto se stalo už v cca 10 případech a v několika, kdy jsem na něj opravdu spoléhala, ale zkrátka nebyl schopen). Vždycky ho prosím, ať se neopije, jenomže on to stejně nevydrží, vrátí se pak ráno (a někdy jsem ráda, že se vrátí, protože jeho historky o placení taxikářovi vlastním mobil, spaním na lavičce v parku, pád pod metro atd. mě klidem úplně nenaplňujou.). Prakticky začne pít a jak chytne slinu(poznám to podle toho, že přestane artikulovat, to je zle), dokáže se hrozně sundat a utratí klidně několik tisíc za whisky, doutníky, taxíky atd. Což bych ještě pochopila, že se občas potřebuje opít, ale druhý den je hrozně labilní, zvlášť když mu udělám scénu (podle mě se tohle nedělá, když si spolu něco domluvíme, nemá se co ožírat do kopru...), je schopný rozmlátit nábitek, hádat se do krve atd. Říká, že problém je ve mně, že nejsem tolerantní, že řeci nepije přes týden, ale jen o víkendu. Poslední dobou je to každý pátek, takže v sobotu je marný a mě už to pomalu přestává bavit. Navíc (prý po matce dědičně) špatně odbourává alkohol, takže je mu opravdu špatně, zvrací atd. Je schopný se opít i v týdnu, pak přletí pozdě do práce a přes den chodí zvracet na záchod, děs běs. Taky říká, že problém je ten, že jsem si na to nezvykla, že všichni okolo si zvykli a tolerujou mu to, že pije kvůli práci. Často tvrdí, že kdyby věděl, jak mě to naštve, že by se neopil, ale to mu přece už musí být jasné. A říká, že potřebuje čas, aby se změnil, že to není hned (za celou dobu ale žádná změna). Nedávno přišel domů tak na kopr, že si neotevřel dveře od bytu, začal do nich kopat a řešila to nakonec policie. V posteli už se taky jednou pomočil. Jenomže on tohle bere jako vtipné historky, a stejně tak jeho kamarádi. Každý týden tvrdí, že už pít nebude a pak, když mu to připomenu za týden po pařbě, reaguje "to je přeci jasný, že se opiju, to už nikdo nebere vážně."Nebere. Fakt, že to asi není takový problém, jako tady čtu, žít se s tím dá, i když mi tím způsobuje jistý diskomfort ve vztahu, když se těším na společně strávený víkend a místo toho se akorát hádáme (tohle je takřka jediný důvod hádek mezi námi...) a děsím se toho, co bude. Dnes jsem mu řekla, že se chová jako alkoholik a že s alkoholikem nebudu. Prý alkoholik není, jenom ho baví pít, on přeci pít nemusí. Na to, že by mohl vydržet měsíc odvrátil, že SI NENECHÁ ODE MĚ DÁVAT ULTIMÁTA (tohle je typická odpověď na to, když po něm chci něco, co on nechce Nevím, co s tím mám dělat, protože tohle mě prostě bude vždycky štvát, že na něj není spoleh, když se opije. Jinak je to super, máme se moc rádi. Prý se bude snažit to omezit, když se druhý den budeme mít vidět, ale tohle mi nepříjde jako řešení....zvlášť kvůli jeho matce a jak ten alkohol špatně snáší. co myslíte? budu ráda za každou radu...
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12364
Re: Myslím, že přítel je alkoholik Před 11 rok, 4 měsíce  
omlouvám se za překlepy

*tolerujou mu to, že pije kvůli práci - tam má být, že mu to tolerujou A že pije kvůli práci (to teď aktuálně tvrdí, že ho ta práce nebaví a je z toho ve stresu a potřebuje "ventil". i když nechápu, proč by ten "ventil"nemohl být třeba čas trávený se mnou..?)
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12365
Re: Myslím, že přítel je alkoholik Před 11 rok, 4 měsíce  
Tak ako to je - baví ho piť alebo pije kvôli tomu, že ho nebaví práca?

Keď sa bude opíjať, tak ho práca zrazu začne baviť alebo ako tomu mám rozumieť?

Mne sa vidí, že tvoj priateľ nie je alkoholik, ale iba obyčajný sebec a idiot. A myslím si, že ty vieš veľmi dobre, čo by si mala spraviť.
Martin

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12366
Re: Myslím, že přítel je alkoholik Před 11 rok, 4 měsíce  
Vymlouvá se, na vše, ale normální to není, jeho pití je mu milejší než Ty, mysli!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12369
Re: Myslím, že přítel je alkoholik Před 11 rok, 4 měsíce  
Ahoj, tak já sice bývám s těma diagnozama opatrná, ale pokud se zdravej mladej kluk počůrá do postele, platí taxika mobilem apod., tak si uvědomí, že je to průser a přestane chlastat sám od sebe... Protože mu chlast působí sakra problémy... on to neudělá, protože se bez toho chlastu neobejde... když se neobejde bez chlastu, je alkoholik.. třeba zatím jen psychicky závislej, ale takhle nás tu začínalo spousta...
Já bych v něm budoucnost neviděla
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12370
Re: Myslím, že přítel je alkoholik Před 11 rok, 4 měsíce  
Ahoj Peto,jak ja to vidim,tak tvuj pritel bud je alkoholik- jeho vymluvy,nesplnene sliby a celkove chovani-klasika a nebo neni(zatim) a je to peknej sobec,ktery vas vztah nebere az tak vazne,jako treba Ty.Kazdopadne nejevi znamky toho,ze by s tim chtel uprimne neco udelat.Pises ,ze jinak mate hezky vztah,ale tohle co popisujes ma do hezkeho vztahu daleko a pokud on sam s tim nebude chtit neco delat,bude se to jen zhorsovat.Mas na vyber bud rezignovat,byt zticha,jeho chovani mu tolerovat a trapit se a nebo mu dat jasne najevo,ze takhle si svou budoucnost nepredstavujes a dostat si sveho a popripade ho opustit.On te bud miluje a neco zacne delat a nebo ne.Pak Ti bude opravdu lepe bez nej.Moc Ti drzim palecky,nezapominej,zivot je jen jeden,uzij si ho naplno ).Pa Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12375
Re: Myslím, že přítel je alkoholik Před 11 rok, 4 měsíce  
tak prý ho to baví a nevidí důvod, proč by to měl omezovat...
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12377
Re: Myslím, že přítel je alkoholik Před 11 rok, 4 měsíce  
Jinak nevím, jestli je mu pití milejší než já, spíš nemá rád, když ho někdo nebo něco v něčem omezuje. Jediné, na co je ochotný přistoupit je to, že když se budeme mít druhý den vidět, tak se pokusí den předtím neopít a když bude vědět, že má nějakou akci, tak si na druhý den nebudeme nic plánovat. on totiž nevidí to, že spolu máme něco domluveného jako závazek, to jen já nejsem dost velkorysá a tolerantní, abych se přizpůsobila nové situaci. on přece neplánoval, že se opije, to se prostě stalo...no nevím...řekla jsem mu, že to mezi námi nevidím, že tyhle jeho výstřelky mu prostě tolerovat nebudu. měli jsme spolu být v pátek, ale to "byl moc unavený z práce" a tudíž že se uvidíme až v sobotu. v poledne mi volal se skvělou zábavnou historkou, jak mu otrnulo a v jednáct vyrazil na tah s kamarádem po klubech, se zakončením večírku v nedalekém bordelu s prostitukama (prý se jenom bavili), což mě rozdovádělo opravdu neuvěřitelně. asi si myslel, že mu potřesu pravicí a řeknu, jak je skvělý, že si ten večer hezky užil nebo nevím no každopádně včera v noci to vykulminovalo a dnes ráno ještě víc a kopla jsem ho někam...otázka na jak dlouho, vždycky se k němu vrátím...jsem vůbec normální? naposled jsem to vydržela cca 2týdny bez něj, pak jsme se dali zase dohromady a bylo to dobrý jako nikdy...ale po měsíci "návrat idiota" i se všema jeho výstřelkama (několik věcí mě opravdu hrozně mrzí...), dnes jsem si opět vyslechla "proč nemůžu být tolerantní?", ale já v otázkách alkoholu tolerantní být nechci ani trochu. kdyby to bylo jednou, ale s ním je to pořád dokola. jinak je pravda, že je sobec, v rodině ho hýčkají od malička v bavlnce, můžou se kvůli němu přetrhnout a on toho rád využívá...ale samozřejmě má i dobré vlastnosti a hlavně "to něco", co mě k němu táhne...
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12378
Re: Myslím, že přítel je alkoholik Před 11 rok, 4 měsíce  
Petro,
nadzvihl mě tvůj příspěvek, s alkoholikem mám zkušenosti, pije můj bratr a nechápu, proč uvažuješ, že se ke svýmu partnerovi vrátíš. Podívej se na mé příspěvky a tam uvidíš, jak tvůj přítel bude vypadat cca za 10 - 15 let. Vím dobře, jak začínala alkoholická" kariéra" mýho bráchy, taky jen víkendy, taky žádné řeči nepřipouštěl a špatní a netolerantní jsme byli my okolo.
Prober se, bude z něj alkáč, pokud už není, nemám odvahu dávat dg, ale spíš je na dobré cestě k alkoholismu a ta je zakončena, bud abstinencí nebo demencí, uchlastáním se atp.A obávám se, že tvůj přítel popíráním všeho bude negovat jak abstinenci, tak i případnou léčbu. No, a ten bordel, to snad ani netřeba komentovat!Máš na to najít si kvalitnějšího partnera, od zhýralých a sebestředných dál!
Držím palce, at´jsi spokojená,
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12379
Re: Myslím, že přítel je alkoholik Před 11 rok, 4 měsíce  
Petro, přečti si, co jsi napsala!Představ si, že to píše někdo cizí, co si o něm myslíš?Je to láska?Vydrží?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter