Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Manžel alkoholik
#17200
Manžel alkoholik Před 10 rok, 2 měsíce  
ahojky, chtěla bych se poptat, když manžel chodí k psycholožce ale nezlepšuje se to, je jiná ještě varianta než ho zavřít na tři měsíce do léčení ? děkuji
Michaela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17212
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 2 měsíce  
Existují A-kluby při psychiatrických odděleních, soukromí psychoterapeuti nebo svépomocné skupiny Anonymní alkoholici(mně zachránily) www.anonymnialkoholici.cz/
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17215
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 2 měsíce  
A co se nezlepšuje?Můžeš to upřesnit nějak?

jinak dnes jsem byl dýl v práci, nestihl jsem AA a pěkně mě to štve
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17222
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 2 měsíce  
Asi ještě nenírozhodnutý nepít.Musí to být vnitřní rozhodnutí.Možná ještě sám nedospěl k tomu bodu aby chtěl zcela přestat.Že pití nezvládá.Vy to vidíte,no on to zatém nemůže vidět.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17228
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 2 měsíce  
děkuji juknu na web
michaela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17229
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 2 měsíce  
no on pije po tají placatky. neopíjí se do němoty, ale cvaká si po tají v garáži, Ale už to začíná být dost vážný, že pak řídí, i mě se synem vezl. Já jsem doma s teplotama a musím se starat o dítě s psa a on se na mě vybodnul a tedka momentálně je v hospodě... prostě takhle už to dál nejde.
michaela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17230
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 2 měsíce  
no a já nevím proč, plácá se v tom x let, někdy byli dobré chvilky nikdy horší ... a prostě takhle už to dá nejde.. Jak víc mu mám pomoci aby přestal ? Jak mu mám pomoci k tomu aby se sám vnitřně přesvědčil k tomu aby s tím skoncoval ?
michaela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17232
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 2 měsíce  
Můžeš jen využít chvilky, kdy bude střízlivý, říct mu, že ho máš ráda, že mu chceš pomoc, že se bojíš o něj, o rodinu, že chceš mít klid,třeba se rozhodne něco se sebou dělat.Třeba! Jinak řekni, že se rozejdete.Bude totiž jen horší.Nenech se oblbnout sliby,musíte nastavit nějaká pravidla, které on musí dodržet.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17256
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 2 měsíce  
Ahoj Míšo. Asi Ti neporadím, ale z vlastní zkušenosti se přikláním k Líbě v tom, že bych se snažil v době kdy je manžel střízlivý hodně komunikovat. Už to že dochází k psycholožce je super, ale pozor na to, jestli tam chodí jen proto, že to chceš ty, je to k ničemu. Já jsem takhle trápil svou rodinu cca 15 let a kdyby mi někdo v době mého pití řekl, ať se jdu léčit, nebo ať navštívím nějakou poradnu, nešel bych. Nechci strašit, ale pokud na to, že nechce pít nepřijde sám, asi to dobře nedopadne. Mám pocit, že Ti na manželovi hodně záleží, ale to my alkoholici nevidíme. Pokud pijem, je naše největší láska alkohol! Taky si dobře promysli, jak by vypadala budoucnost bez manžela, než přejdeš k nějakým ultimátům. Mě když manželka víceméně dala vybrat, zvolil jsem alkohol a paradoxně to byla správná volba. Za prvé se děti nemuseli dívat na věčně opilého tátu a já jsem se v klidu prochlastal až na dno, díky kterému jsem si uvědomil, že to takhle dál nechci. Já jsem volil mezi sebevraždou a léčebnou. Na sebevraždu jsem nenašel sílu, a tak jsem naštěstí zvolil léčebnu. 3.3.2014 to bude dva roky, co jsem se vrátil z léčení a nepiji. Moc Ti fandím, ale poradit bohužel nedovedu. Ještě mě napadá, že pokud by byl manžel ochotný spolupracovat, zkusil bych vztahovou terapii. V přítomnosti psychoterapeuta by jste si možná dokázali vyříkat víc, než v domácím prostředí sami. Možná taky ne. Je to strašně složité, ale držím palce.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17259
Re: Manžel alkoholik Před 10 rok, 2 měsíce  
Ahoj.Karel má pravdu.
Alkoholik musí sám chtít nepít.Jestli chodí k psycholožce pro tůj klid, tam se jí víceméně "vysměje" a vyrazí rovnou na pivo, co s tim má ta psycholožka asi dělat? Zeptej se ho, proč tam vlastně chodí
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter