Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Poradite???
#17401
Poradite??? Před 10 rok, 2 měsíce  
Dobry den, chtela bych vas poprosit p radu ohledne meho pritele.... Kdyz jsme sepred 5 roky seznamily vedela jsem ze je vyleceny alkoholik a 8 let abstinoval.... Kdyz byla jedna rodinna akce kde byl i on zacal pit nealko pivo.... Po nejake dobe jsme byly na zabave a bohuzel priopili kamarad mu donesl misto nealko piva normalni a zjistily jsme to az kdyz ho vypil. Pote jsme spolu zacaly zit vse bylo ok pritel si obcas daval nealko, ale jednou prijel a privezl si klasicke pivo, rozmlouvala jsem mu to... Ale rekl ze to ma pod kontrolou . Ja v te dobe take rada popijela, ale s mirou pote privzal k sobe do prace i socialne slabi sousedy kteri radi hodlovaly alkoholu a zde nastal ten problem!!! Zacal snimi velmi pit pote uz i v praci... Dot oho jsem zjistila ze jsem tehotna, den kdy jsem mu to oznamila se sel opet opit k sousedum.. A byl strasne stastny ze bude tatou- pral si holcicku ( ketrou mame) .. A takhle se to stupnovalo.... Uz jsem nebyla na prvnim miste ja ale sousedi a alkohol.... Pote jsme se kvuli praci prestehovaly k mym rodicum kde se to trosku zklidnilo, ale po novem nastupu do prace kde jeho kolegove take popijely v praci tomu propadl znova... Chodil i do prace opily atd kdyz jsme si pronajaly vlastni byt bylo to jakstakz ok ale chvily pred porodem opet zacal v praci pit a i po praci.... Vse bylo samozrejme kvuli me, ..... Ja byla ta spatna Kdyz jsem porodila bylo to nadhera. Muj pritel by
Stastny a ja taky... Na rodila jse nam krasna zdrava dcerka... Druhy den po porodu to sly zapit s moji nej kamaradkou. A bohuzel me sni podvedl, ale nespaly spolu,... Svadi to na to ze byl opily a ze je alkoholik ze si neuvedomaval co dela.... Je to mozne!???
Ted je maly rok, cely rok jsem resila jeho opilstvi, financni problemy ketre se pak umocnovaly dvema prohranymy vyplatami v automatu... ( vca60tis) Atd pil protoze nam to pry neklapalo hadaly jsme se atd ale uz mevidel ze ja se zlobim kvuli alkoholu:(
Ted je pritel na leceni, a ja v sobe porad nejak bojuji zda mu to odpustit tu neveru atd nejak se stim nemuzu vyrovnat a vubec nevim jak vse bude dal. Kvuli tomu ze sel na leceni ja musela jit s malou bydlet k rodicum... Rodice ho nemuzou ani videt (. Napujcoval si u nich dost penez kdyz sve vyplaty prohral v automatu) .... Vubec nevim jak se zachovat.... Do lečebny za nim jezdim , obejmu ho, dame si pusu je nam spolu mozna i dobre, ale furt ma v sobe nejakej blok... Co kdyz zacne pit znovu? Jake to bude az skonci leceni?? bojim se prece jen zodpovidam za malyho tvorecka pise a rika nam jak nas miluje jakej byl vul... Brecii ze toho lituje poradite mi nekdo??? Pokud je muj dotaz zcestny tak se omlouvam jinak dekuj za tuto super webovku hodne veci jsem se tu docetla predem moc dekuji jestli jsi vubec nekdo muj prispevek precetl hezky den Petra 22 a Emicka 1 rok jo a memu pritle je 38

Jeste bych se chtela omluvit za chyby nebo preklepy , ale po celou dobu meho psani mi mala porad neco pripisuje
Petra
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 20/02/2014 12:30 Provedl: Peťula.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17402
Re: Poradite??? Před 10 rok, 2 měsíce  
Už ten věkový rozdíl je na palici..Ale když vám to klape, tak proč ne..Přítel je těžkej alkáč, bude až do smrti, a to vystihuje zhruba vše
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17403
Re: Poradite??? Před 10 rok, 2 měsíce  
Petro, přítel se napil proto, že chtěl pít, ať nic nesvádí na socky.Ty bys měla vědět nejlépe, jestli ho máš ještě ráda....možná se po léčebně změní, možná.Nyní máš možnost si vše s ním vyříkat.Je střízliví.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17408
Re: Poradite??? Před 10 rok, 2 měsíce  
To,že se léčil a přestal s pitím vůbec neznamená,že je vyléčený a pít už může.Bohužel alkoholik na sobě musí pracovat celý život.Jinak mu taková myšlenka,že už je za vodou časem naskočí a je zle.Případná recidiva mu může otevřít oči v tom,že závislost je do smrti.Tudíž abstinence nutností a UDĚLAT OPRAVDU VŠECHNO,ABY SE NENAPIL!Pro mne to znamená pořád chodit na AA a pořád pracovat na sobě.Svých chybách a nedostatcích,které jsem během života neviděla,nepřiznávala si a během rokú svého pití potuplovala až běda.Do AA také chodí neustále noví členové,jezdí se do léčeben ukázat těm,kteří se léčí cestu,kterou se můžou vydat.Toto Ti dává NEZAPOMÍNAT KDO JSEM,ŽE JSEM STÁLE TEN ALKOHOLIK.Moje NEMOC SE NEDÁ VYLÉČIT-JEN ZASTAVIT.JEN STŘÍZLIVOSTÍ.NIČÍM JINÝM!Pokud budu sama k sobě poctivá a začnu si pžiznávat své chyby,tak se mi tím může otevřít duchovní cesta.Cesta klidu a pokoje,ale též pokory,kterou musím umět udržovat a to neustále.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17409
Re: Poradite??? Před 10 rok, 2 měsíce  
Pokud se týká Tebe vím,jaké pochybnosti a zklamání prožíváš.Stejně jako strach z toho,že by se situace časem mohla opakovat.Stejně jako bolest z toho,že zklamal jako otec ve chvíli,kdy ho nejvíce potřebujete.Máš dvě volby budˇodejít nebo zůstat s ním.Obě volby jsou správné a máš právo volit sama za sebe,jak cítíš.Nikdo tě nemůže odsuzovat žiješ svůj život a chceš štěstí pro sebe a své děti.Pokud se rozhodneš zůstat?Musíš se naučit,že alkoholismus je nemoc.Tvůj muž to nedělá schválně.Musíš se naučit odpouštět,zbavit se strachu a bolesti,které by tě mohly poznamenat časem.Naučit se být důsledná a tvrdá a neoblomná v určitých věcech a ještě mnohem víc aby ses nestala spoluzávislá na něm a jeho závislosti.Aby ses ubránila manipulaci,které alkoholici často používají a mnohem víc.K tomu by ti mohla pomoct pravidelná docházka a začlenění se do Al Anon.Zcela jistě ti poradí i v AA.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17415
Re: Poradite??? Před 10 rok, 2 měsíce  
Všem moc děkuji.... Myslim si ze vekovy rozdil je uplne jedno a nejen v mem pripade.... Jinak se prave bojim toho ze nedokazu zapomenout na vse co spusobil strasne me to trapi... Dokuazu odpustit ale nezapomenu..... Mam ho rada a vidim ze se ted snazi.... Ale bude to tak i dal??? Tak tato otazka je mou nocni murou jinak moc dekuji ze jste reagovaly na muj prispevek, jelikoz se nemam skym o tom bavit mam strasny strach jak to bude po leceni .... Vubec nevim jak to vse bude .... Do toho vseho jeste schanime s malou bydleni, jelikoz u rodicu kde ted s malou bydlime posloucham jen vycitky vuci me a hlavne vuci memu pritely a mam toho vseho uz dost .... Toho ze by jsme zacaly pit oba se nebojim, me se alkohol timto tak starsne zhnusil .... I jsem hledala AA u nas ve meste ale bohuzel tu neni a smalou nekam dojizdet je peklo... Tak zjistuji informace alespon takto dekuji....
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17418
Re: Poradite??? Před 10 rok, 2 měsíce  
On to nesvadel na sousedy ale pisi to zmejo pohledu ze od te doby co snim zacaly pracovat to slo hooodne z kopce.... spatne jsem to napsala.... Jinak to ze alkoholici svadeji svou vinu na ostatni jsem se docetla v jinych prispevcich a jsem za to rada, protoze jsem doted mela cerne svedomi ze za to muzu ja ale urcite na tom treba svuj podil mam ....
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter