Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Potřebuji se vypsat
#17901
Potřebuji se vypsat Před 10 rok, 1 měsíc  
Ahoj,

Potřebuji se vypsat ze všeho co prožívám a třeba dostat i nějakou radu, protože už si připadám že to nezvládnu. Je mi 23 let díky alkoholu jsem v 18ti přišla o otce, neměla jsem s ním moc dobrý vztah ale i tak jsem v podstatě prožívala dennodenní strach co se stane. Trpěl epilepsii, která se mu rozvinula kvůli alkoholu, později to přešlo v cirhózu a rakovinu slinivky. Nechci se rozepisovat co za hrůzy jsem viděla. Nejhorší je že se mi to vše vrací a to v podobě matky poslední rok co přišla pije a myslím si že hodně, navíc ji kolísá tlak tak občas spadne a já hned vidím , že zemře a jsem na pokraji sil. Nejhorší je že ji nemůžu dostat k doktorovi pokaždé mi řekne, že to nic není na chvilku ji uvěřím ale pak se zas něco stane.Podle mě trpí i nějakou depresí nervuje se z aut když má někam jít, nechce vycházet z domu akorat jde do obchodu. Mam prostě strach, že oni příjdu. Ona se i přizná, že je alkoholička ale lečení podstoupit nechce, že je to moc drahé a já vlastně ani nevím. Popravdě nemam sílu tady fora číst vždycky je mi ještě víc úzko. Nemohl by mi někdo z vás poradit co dělat, co kolik stojí a tak
everyone

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17903
Re: Potřebuji se vypsat Před 10 rok, 1 měsíc  
Léčebna nestojí ani korunu, je to nemocnice.Pobyt tam by mamce pomohl,dostala by se mezi lidi, pochopila by svou nemoc, ......já tam šla, bylo mně 53 let.Také jsem měla velký strach před nástupem, nyní jsem ráda, že jsem tam byla.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17904
Re: Potřebuji se vypsat Před 10 rok, 1 měsíc  
Na těchto stránkách najdeš spoustu informací. Klikni na hlavní stránce na LÉČBA a tam najdeš jak KONTAKTY NA LÉČEBNY, tak návod jak postupovat(Rodina alkoholika-její přístup k nemocnému). Jsou tam i kontakty na různé on-line poradny. Držím palce
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17905
Re: Potřebuji se vypsat Před 10 rok, 1 měsíc  
Hledáš pomoc pro svoji matku,která ji odmítá.Ovšem pomoc potřebuješ nejvíce ty sama.Není vyjímkou,že partner začne pít později také.Soužití s alkoholikem je o zklamání,bolesti,o pocitu studu a také samotě a odloučenosti od společnosti jiných lidí.Je to cesta k SPOLUZÁVISLOSTI.Stejně tak a v mnohém ještě více trpí především děti.Které nerozumí ale cítí že nic kolem nich není vpořádku.Chtějí nějak pomoct ale nemůžou,cítí se zbytečné,nevyužité,trpí pocity úzkostí a strachu z nejistoty,kterou prožívají.Trpí vlastními výčitkami,že za to můžou oni sami-tím se u nich projevuje nedostatečné sebevědomí a zdravá sebedůvěra.Jednoduše spoluzávislostí onemocní celá rodina.Ty sama pro sebe hledej pomoc v ALL Anonu-pomoc blízkým alkoholika,nebo DDA-dospělé děti alkoholiků,nebo vyhledej pomoc psychologa,který ti může pomoc rozvázat a vykročit z podobného kruhu,v kterém se ted´točí tvá matka.Je veliký rozdíl říkat o sobě,prohlásit,že jsem alkoholička(převážná většina to prohlašuje jen proto,aby měli klid od svých blízkých a hledá v tom výmluvu za svůj stav,stavy.A VNITŘNÍM PŘIJETÍ ALKOHOLISMU JAKO NEMOCI I S DOPADEM NA SEBE A DRUHÉ.JEDINÉ CO MŮŽE POMOCI JE LÉČEBNA A DOŽIVOTNÍ DOLÉČOVÁNÍ.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17906
Re: Potřebuji se vypsat Před 10 rok, 1 měsíc  
Al-anonu.Je to společenství podobné AA, jenže pro příbuzné alkoholiků.Jsou v Praze, Brně a Ostravě.Kontakty jsou na internetu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17910
Re: Potřebuji se vypsat Před 10 rok, 1 měsíc  
Děkuji moc za odpovědi, ještě bych se chtěla zeptat není někde přesně popsáno jak to v té lečebně probíhá, dneska jsme s mamkou našli psychiatra, který je vhodný. A slíbila, že tam spolu půjdem tak uvidím o léčebně zatím moc slyšet. A děkuji i za rady pro mě vím že od mámy nikdy neodejdu na to ji mám moc ráda ale zkusím si zjistit něco o těch skupinách třeba mi to pomůže tuto situaci líp zvladat.
everyone

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17915
Re: Potřebuji se vypsat Před 10 rok, 1 měsíc  
Tak k tomu ako je to drahe... Mam tu v CR poistovnu VZP. Ked boli poplatky, zaplatil som v detoxe 100 Kc na den. Bol som tam tyzden. To alkoholik prepije viac...

K sucasnosti. Poplatky za pobyt boli zrusene.

Takze ak jej zalezi na zivote, tak sup-sup detox a bud potom ambulantne, alebo na dlhsie liecenie.

Mate to tazke, ale treba s tym proste tvrdo seknut. Inak bude len horsie.
Milan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter