Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Je maminka alkoholička?
#18023
Je maminka alkoholička? Před 10 rok  
Dobrý den,

mám pocit, že maminka poslední dobou moc pije, ale nejsem si jistá, jestli je to alkoholismus. Vydrží bez pití, abstinenční příznaky nemá, neovlivňuje to její práci, ale stejně si tak 2-3krát týdně dá jednoho dva panáky rumu. Moje sestra pracuje jako barmanka, je v práci od rána do noci i tři dny v kuse, tak chápu, že za ní mamka do hospody občas zajde, aby ji viděla, ale nechápu, že si vždy musí dát panáka. Dnes jsem přijela domů z práce a zjistila, že už má v sobě asi čtvrt litru rumu. Přiznávám, že je problém i ve mně, protože s ní nedokážu mluvit normálně, když pije. Poznám to na ní hned a jsem odtažitá, nemluvím s ní a vidím, že ji to mrzí, ale nemůžu si pomoct.
Už jsem jí to řekla (za střízliva), vysvětlila jí, že s ní prostě nedokážu mluvit normálně, když se napije, ptala jsem se, proč pije, jestli ji něco trápí (máme dluhy, které se nám jakž takž daří splácet), ale řekla mi, že ji nic netrápí, že si prostě zlepšuje náladu.
Nevím, co dělat, nemám s kým si o tom promluvit. Můj problém se v porovnání s tím, co jsem tu četla, zdá bezvýznamný, ale hrozně to ovlivňuje naši rodinnou pohodu, maminka byla vždy skvělá a mrzí mě, že je teď doma napjatá atmosféra.
Děkuji za vyslechnutí a za Vaše odpovědi.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18025
Re: Je maminka alkoholička? Před 10 rok  
Aničko,napjatá atmosféra myslím není.Napjatá jsi ty sama,trpíš strachem.Možná oprávněným,možná ne.Nelíbí se ti,že se mamka napije.Má své pití pod kontrolou,má pod kontrolou i sama sebe.Jak je to s tebou?Setkala ses někdy v životě s někým,kdo byl opilý a špatně se choval?Setkala jsi se s někým,kdo alkohol zneužíval?Měl problém s alkoholem?.Nepíšeš,co na to říká táta.Možná,žes ho ztratila.Možná máma trpí tím,že nemá partnera.Někde v sobě si uvědomuje,že jí utíkají léta,které by chtěla prožít v náručí nějakého muže.Je to normální a lidské.možná ji ty dluhy trápí víc,než vám dětem přiznává.To jsou otázky pro tebe ale o tom všem bysis měla s mámou otevřeně promluvit a říct jí co a proč cítíš.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18027
Re: Je maminka alkoholička? Před 10 rok  
Děkuji za odpověď.
Popravdě nevím, proč ve mně mamky pití vyvolává takový odpor. Asi před 5 lety pila maminka víc, nebyl den, aby neusínala úplně opilá, ale tehdy mi bylo 15, měla jsem dost starostí se sebou a se školou a mamka měla hodně těžké období, tak jsem to tehdy nijak zvlášť neřešila. Pak se naše finanční situace výrazně zhoršila, takže na alkohol nebyly peníze a teď, když jsme na tom lépe, se bojím, aby se to neopakovalo. I když vím, že je na tom mamka psychicky mnohem lépe, než tehdy. Jestli máte pocit, že se chovám hloupě a iracionálně, tak mi to, prosím, řekněte, mám sklon nad věcmi moc přemýšlet.
Já sama s alkoholem problémy nikdy neměla, piju jen velmi málo a když už, tak víno. Vím ale, že dědeček - maminky otec - pil hodně a v opilosti pak vyváděl.
Táta odešel ,když jsem byla malá, jeho názor není důležitý.
Bojím se, že mamku právě něco trápí, možná právě to, že nadělala dluhy, které jí teď pomáháme splácet nebo možná, jak píšete, i život bez partnera (po mém otci partnery měla, teď je asi 4 roky sama) a kvůli tomu pije. Proto jsem se jí na to i ptala, ale popřela to.
Promiňte, že se tak rozepisuji, pomáhá mi to utřídit si myšlenky (a možná je to i nácvik na rozhovor s maminkou?). Opilé lidi jsem vídala dost a nijak zvlášť si společnost opilých lidí neužívám, ale nemám pocit, že to je pramenem mé netolerance alkoholu u mamky.
Každopádně s Vámi souhlasím a vím, že to můžu vyřešit jen s ní, ale nevím, jak takový rozhovor začít. Myslíte si tedy, že nepije moc? Že to zveličuji?
Ještě jednou děkuji.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18028
Re: Je maminka alkoholička? Před 10 rok  
Děkuji za upřímnost.Myslím si,že jsi toho zažila hodně,máma tendenci k závislosti zřejmě má.Je opravdu hodně důležité pro vás obě být k sobě otevřené a upřímné.Vím,co je to strach z rodiče jako autority.Ovšem už nejsi dítě.Jsi dospělá žena,neboj se a začni jednat.Je to k prospěchu vás obou.Máma dostane také možnost něco si přiznat a pochopit.Může jí to pomoc začít se sebou něco dělat.Poku by jsi neudělala nic mohlo by tě to později hodně trápit.Držím všechny palce.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18029
Re: Je maminka alkoholička? Před 10 rok  
Aničko, je rozdíl, jestli mamka pije pár frťanů za týden, nebo ji vidíš opilou, tím by popíjela tajně.Nenamlouváš si něco?Zbytečně?Jedině rozmluva s mamkou když z ní nic nebude cítit, a zapoj sestru,každopádně musíš mluvit s ní, tady tě lidé vyslechnou, poradí, ale problém nevyřeší.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18375
Re: Je maminka alkoholička? Před 10 rok  
Aničko, jak je?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter