Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Otec alkoholik, nechce si to přiznat
#18798
Otec alkoholik, nechce si to přiznat Před 9 rok, 12 měsíce  
Dobrý den,
potřebovala bych prosím pomoct. Můj otec začal poslední dobou hodně pít a bohužel si to nechce uvědomovat. Nepřizná ani to, že je opilý. Dokonce už i naboural auto. Ani to nepomohlo. Snažili jsme se mu domluvit my, jeho sourozenci i jeho rodiče. Bohužel vše marně. Prosím o nějaké rady, co máme dělat a zda je nějaké řešení.
Nina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18804
Re: Otec alkoholik, nechce si to přiznat Před 9 rok, 12 měsíce  
Nino,je mi líto,rozumím ti.Doporučuju začít číst všechny kategorie a jednotlivé příspěvky.Je tam spousta rad a návodů.Každý člověk je individuální.Někdo najde sílu se z toho dostat,někdo bohužel ne.Otec může mít k pití nějaký důvod s kterým mu můžete pomoct vy nebo odborník.Možná potřebuje jen se svým pitím dospět do určitého bodu,aby se mohl vzpamatovat.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19008
Re: Otec alkoholik, nechce si to přiznat Před 9 rok, 11 měsíce  
Dobrý den,

- žijeme v rodině s otcem 75 let, má 3 potomky, dceru a 2 syny
- je alkoholikem 50 let
1 ze synů je také alkoholik a průběh je stejný jako u otce

- moje rada - alkoholikovi se nedá pomoct, dokud se ho budete doprošovat, domlouvat mu, starat se o něho a hladit jeho problémy, usmívat se na něho a říkat mu jak je skvělý, jenom proto, že si vynucuje vaši pozornost a energii, budete pro něho chodit do nemocnice, na záchytku, vodit ho opilého z večírků a nic se nezmění dalších 50 let a on se vám propije k demenci před vašima očima a vás tento stav bude unavovat 10 let, potom si zvyknete a budete jeho problémy brát na sebe jako součást života vaší rodiny, zničí vaši matku, zničí vaše manželství a vaše děti a ještě pravnuci budou mít tento problém v krvi, protože alkoholik nepije proto, že má žízeň, ale proto, že má deprese

- zkuste najít původ a důvod jeho depresí a vůbec mu nepomáhat, nechat ho opilého na ulici, aby se probudil jednou ráno v kanále a pochopil, že se musí zvednout sám, v opačném případě vám rozhádá celou rodinu a on bude v klidu, protože vy budete vyjadřovat jeho emoce a on se bude bavit vašimi problémy, které vznikly jenom jeho alkoholismem

- přeji vám mnoho štěstí a radosti v životě bez alkoholika
- vystěhujte ho z bytu a rozejděte se s ním, čím dříve, tím lépe, alkoholik vůbec nevnímá, jak působí na lidi, vyspí se a potom očekává váš úsměv, který vám ale předtím ztuhne na rtech při pohledu na pozvraceného bezvládného člověka, který vypadá jako polomrtvá troska

- alkoholika bez pardonu poslat do léčebny a každý týden nechat docházet na terapie třeba 10 let a musí také být celý den zaměstnaný,aby neměl čas pít

- utečte a žijte si svůj život, alkoholik vás stáhne do své duševní žumpy a vy budete na konci života plakat, proč jste tohle nevěděli dříve

děkuji a přeji vám bezbřehou duševní sílu, kterou používejte jenom pro sebe

vlasta
vlasta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19009
Re: Otec alkoholik, nechce si to přiznat Před 9 rok, 11 měsíce  
Vlasto,je mi líto,že to tak vidíte.I když máte v mnohém pravdu.Nedá se pomoct,když nechce přestat pít.Jediná pomoc je nechat ho,včas odejít.Musím vždycky vědět,že nebudu trpět dál-i když se upije.Že nebudu trpět výčitkami svědomí.Cítím z vás zklamání a hořkost.Muselo vás to zasáhnout hodně hluboko.Škoda,že jste nevyužila pomoci Al Anon.Je hodně žen,které nemůžou od svého alkoholika odejít.Nejen díky rozvinuté spoluzávislosti na něm ale i z důvodu finančního vypořádání a problémů spojeným se společným bydlením,na které mají společnou hypotéku.Učí se žít tak,aby je závislost jejich partnera poznamenala co nejméně.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19012
Re: Otec alkoholik, nechce si to přiznat Před 9 rok, 11 měsíce  
Vlasto, je to tvrdé, ale pravdivé, podobné rady jsem slyšela od paní z Rakouska , členky Al-anon.Neřešit neřešitelné, nenechat se zničit, nelitovat,zachránit aspoň sebe, případně i děti, což je nejdůležitější a i povinnost.Ten klid, co nastane, je největší bohatství.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter