Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Manžel alkoholik
#18891
Manžel alkoholik Před 9 rok, 10 měsíce  
Zdravím ve spolek. Je mi, stejně jako manželovi, 35 let. Známe se od 3. třídy základní školy. Před dvěma lety jsme se do sebe zamilovali na školním srazu, loni v září se vzali. Manžel byl vždy "pařmen", bavič, pracuje v umělecké branži. Už na výšce měl blízko k alkoholu. Zamilovanýma očima jsem ale jeho problémy s pitím vidět nechtěla, nebo omlouvala. Loni v létě jsem ale ztratila své lukrativní zaměstnání a nyní jsem zcela bez příjmu. Automaticky jsem předpokládala, že i manžel své "alkoholové aktivity" z finančních důvodů omezí. To se však nestalo. Naopak jeho pití se ještě zhoršilo. Možná jsem si i já víc začala všímat. Dřív, protože jsem byla v práci, jsem neviděla, že je schopen pokračovat v pití následující den klidně ráno či v poledne apod. Když jsem koncem minulého roku spočítala, kolik vypije a za kolik peněz, byla jsem šokovaná. I na střízlivé dny připadalo v průměru 6 piv a 2 panáky. Celkem to dělalo neuvěřitelných třináct tisíc. Po dvou šílených měsících jsem manžela dotlačila do protialkoholní ambulance. Vůbec si zpočátku nepřipouštěl žádné problémy. Nepomohlo ani, že jsem pohrozila rozvodem a odstěhovala se. Obvyklý argument "piju stejně jako ostatní" apod. Nakonec si nechal předepsat selincro. Po prvním užití (třídenní pijácký tah) mu bylo strašně zle. Poté opakované použití léku odmítl. Neustále měl pocit, že se mu lékařka dostatečně nevěnuje. Včera jsme byli u soukromé psychoterapeutky se specializací na závislosti. Poprvé jsem byla konzultace přítomna i já. Manžel se tedy nemohl "dělat lepším". Závěr? Těžká závislost na alkoholu, doporučení - okamžitá hospitalice a tříměsíční léčení. To manžel odmítl kvůli práci s tím, že se pokusí ambulantně. Dostal proto za úkol se objednat k psychiatrovi, aby mohl začít brát antabus. Dnes (3.den abstinence) mi oznámil, že žádné léky brát nechce (prášky odmítá obecně) a vše zvládne sám. Opakovaně a neúspěšně se při tom snažil o abstinenci. Vydržel vždy zhruba 8 - 10 dní. Poté následovalo několikadenní nezřízené pití (několikahodinová okna, úniky moči, agresivita atd.). Že má problém si konečně připouští. Mám ale pocit, že si prostě neumí představit život bez pití. Před známými opakovaně prohlašuje, že on už nepije. Obávám se ale, že bez léků to prostě opět nezvládne. Manžela, toho střízlivého, miluji, je to skvělý a talentovaný člověk, alkohol ho ale do několika let podle lékařů zabije. Nevím, co ještě udělat, jak ho podpořit, motivovat... Prosím poraďte. Jsem zoufalá. Díky.
anik
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 06/05/2014 18:04 Provedl: anik.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18892
Re: Manžel alkoholik Před 9 rok, 10 měsíce  
Mohlo by mu hodně vysvětlit tato diskuze.Alkoholismus je u nás velké tabu, málokdo tuší, že jde o smrtelnou nemoc, nevyléčitelnou.Pomoc ale najde asi fakt v té léčebně, možná i AA by pomohli.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18894
Re: Manžel alkoholik Před 9 rok, 10 měsíce  
Anonymní alkoholiky mu doporučovala i lékařka. A myslím, že by mohli opravdu pomoci. On je velký extrovert, potřebuje se obklopovat lidmi. Bohužel velká část jeho známých má problémy s alkoholem a nepřipouští si je vůbec. Naopak se hecují, kdo kdy a kde byl pít... Začít se stýkat s lidmi, kteří mají stejný problém a bojují s ním, by mohlo být prospěšné. Dnes už s ním raději toto téma řešit nebudu, zkusím znovu zítra... Držte mi palce.
anik
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18895
Re: Manžel alkoholik Před 9 rok, 10 měsíce  
Anik, áčkaři nebojují s alkoholem, učí se vedle něj žít.Jdi tam s ním, nebo jdi na Al-anon.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18897
Re: Manžel alkoholik Před 9 rok, 10 měsíce  
Jasný, chápu. Al-anon pro něj nepřichází v úvahu. Je ateista. Myslel by si, že jsem se zbláznila... Ale "áčkaře" tu máme v okolních městech nekolikero, takže zkusím. Je super, že se potkávají každý týden, ne jen za měsíc apod.

Ještě jsem se chtěla zeptat... Jak dlouho přetrvávají silné abstinenční příznaky (4 - 6 týdnů?)? Dnes, 4. den, je totálně hotový. Nikdy nevydržel víc než těch osm, deset dní a to šel pak za pitím "přes mrtvoly". Nepomohly protesty, snaha o jiný program, prostě nic, jakoby si šel jen za svým světýlkem v tunelu. V rámci absťáku má navíc hrozné noční můry (nevěří mi, že je to opravdu jen vlivem toho pití, že když vydrží, vše se zlepší, včetně celkového zdravotního stavu). Pomáhá na ně něco (kromě léků, které prostě z principu odmítá. Nechtěl brát ani ATB při angíně apod.) Díky.
anik
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18899
Re: Manžel alkoholik Před 9 rok, 10 měsíce  
Ať se cpe vitamínama, lítá po lese, pomůže mu to.A Al-non je pro příbuzné alkoholiků, není tam vůbec důležitá víra v Boha, tak jako na AA.Chce to poznat!!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter