Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Bezdomovec a zachránce
#19039
Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 11 měsíce  
Dobrý den! Zavítala jsem na tyto stránky, protože jsem už úplně na dně. Jsem unavená a bezmocná. Mám v rod. alkoholika a nevím si s ním rady. Chtěla bych tady najít přátele na mailování. Hledám někoho kdo si sáhl na dno, byl bezdomovcem a má dluhy. Taky hledám človíčka jako já. Kdo má taky takové trápení nebo měl. Chtěla bych si s Vámi o tom psát. Jak jste s tím bojovali? Co Vám pomohlo, kdo Vám pomohl, pomohl Vám stát?? Mám tolik otázek Prosím, kdo by z Vás měl čas a chuť na mailování, tak se mi ozvěte. Děkuju moc a držím všem palečky!!
Lilien S.
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19041
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 11 měsíce  
Mám kamaráda, který dopadl také špatně, alkoholik, dluhy, exekuce, vyhazov z bytu.Šel do léčebny, pak na azylový dům.Doléčoval se, AA, terapie.Sociálka mu sehnala byt, zařízení, vyřídil si důchod, osobní bankrot, ví, že jestliže kontrola-můžou k němu jít- ho najde opilého, okamžitě končí na ulici.Je to správné.On to ví, je spokojený, zvedá se ze dna.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19042
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 11 měsíce  
Lilien.Vím jak bolí zklamání.Jak těžce se přiznává vlastní bezmoc.Po 9letech jsem opět propadla aktivnímu pití.Přišla jsem o střechu nad hlavou.Upíjela jsem už opět cíleně,chtěla jsem se upít.Skončit všechno.Měla jsem obrovský strach odejít do ubytovny-věděla jsem ,že mi tam hrozí to samé-jen o něco později.Pomohli mi mí přátelé z AA.Pomohli mi odstavit se od alkoholu.Pomohli mi abych mohla nastoupit komlexní léčbu.V léčebně jsem se rozhodla pro doléčovací program s chráněným bydlením.Ujaly se mne tady sociální pracovnice.Pomohly najít zaměstnání a tím začít splácet své dluhy.Přiznám se,že po propuštění z léčebny jsem se několikrát dostala do velice složité situace,které bych neustála kdybych tady nebyla.Kdyby nebyly každodenní kontroly našeho stavu.Jsem velice vděčná za všechno.No a mám za sebou úspěšných 15 měsíců v které jsem už nevěřila.Dostalo se mi síly,odvahy ale i víry znovu začít.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19077
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 11 měsíce  
Janičko dala by jste mi na Vás email? Ráda bych si s Vámi psala a cítím, že jste teď jediná osoba, která by mě mohla popostrčit a pomoc nejen mě, ale i mému svěřenci - alkoholikovi. Děkuju a přeji hezký den!
Lilien S.
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19078
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 11 měsíce  
Moc si od toho neslibuj.Nejdůležitější je aby chtěl pomoc on sám.Upadnout není ostuda,ostudou je zůstat ležet.Závislí neumí přijmout pomoc natož o ni vůbec požá Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19082
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 11 měsíce  
Dobrý deň pani,

môj otec bol alkoholik, keď som bol dieťa. Osobne som alkohol nenávidel a až do 30 rokov života som bol v podstate abstinent. Od 32 som pil každý deň, a moje posledné dni hviezdnych maniérov bola kombinácia vodky a piva. Budete sa čudovať, ale nepil som kvôli problémom, v podstate som mal šťastný život. Užíval som si. Aby som to skrátil, až tak na dno som síce nepadol, ale dôsledky pitia sú katastrofálne. Nmám peniaze, mám dlhy, som v strese z toho, čo som urobil a aký to má dodnes dopad.

Mailovať si je pekné - snáď Vám to pomôže, ale skôr to riešte prakticky a pozrite sa na to s nadhľadom. Alkoholik musí začať sám od seba. Napr. moja matka nadomnou plakala a ja osobne som jej povedal, že aj keď chcípne, neprestanem. Tak ma to bavilo. Na druhej strane s ňou nežujem. Ale zostávalo mi to posledné - moja rodina. A ešte mi zostal mrňavý kúsok zdravého ruzumu, ktorý sa ozval len ráno, kým som si nedal prvý glg vodky...

Uvedomil som si, že to jusím riešiť, pretože prichádzam o rodinu, zázemie, soc. istoty. A tak som svoj problém riešil len dopoludnia. Večer mi to bolo jedno, že

No a tak som šiel k psychiatrovi (vôbec som sa za to nehanbil a ani nehanbím), nastúpil som na detox. S liečenia na 3M som odišiel (neoslovilo ma to, nemám rád pravidlá) a šiel som ambulantne. Dostal som Campral, ale prestal mi zaberať po 6 mesiacoch, resp. leden som prepil, ale nie až tak moc. Len čo som zistil, že zase padám do toho, okamžite som kontaktoval lekárku a dali sme Antabus. Takže, zase abstinujem.

Ale stále je to boj, chtíč je... a mám cieľ - mať nový rekord a nedať si ani pivo viac ako 6M. Je to ťažké. Džím si však zálohu - ak zlyhám, pôjdem na 3M liečenie, zabudnem na ego a dám to.

Vždy som si myslel o alkoholikoch, že si za to môžu len sami. Čiastočne áno. Dnes si myslím, že tak ako na cigaretách by malo byť varovanie: "Pravidelné užívanie alkoholu spôsobuje závislosť".

A na záver - ak to ten alkoholik nedá ani pod nátlakom a nedôjde mu, že príde o všetko, budete sa trápiť - on(a) len ráno, do prvého panáka.
Milan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19085
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 11 měsíce  
Já vím, že moje pomoc bude třeba k ničemu a nikam se nepohnem. Ale není lepší proto něco udělat než jen sedět a koukat na to jak mi ten člověk klesá ke dnu a umírá před očima??
Příjde mi, jako by jste mě chtěli odradit pomoc bližnímu! Proč?? Protože to nepůjde, nebude to chtít a já budu zklamaná?? Tak to nepůjde a budu zklamaná... a obrečím to, ale oklepu se a zkusím to znovu a zas.
Nechci si tady s někým mailovat, abych ho otravovala s tím, že mi je smutno a brečím a že on pije a přišla složenka a já nevím co... Chtěla jsem, aby mi někdo řekl kam mám jít pro pomoc, jaký papíry potřebuju pro vyřízení, co budu platit a pod.
Když nepříjdu hned na poprvé na úřad připravená... těžko mi tam někdo pomůže a budou si mě tam přehazovat jak horkou bramboru. Nebo aspoň tak to běží tady.
Jinak Vám držím palce a doufám, že vítězství bude na Vaší straně. Připomínáte mi mého svěřence. Taky nenávidí pravidla a zákony.
Přeji hezký večer
Lilien S.
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19087
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 11 měsíce  
Poslala jsem ti svůj e-meil.adresu.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19089
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 11 měsíce  
Nikdo Tě nechce odradit, jen poradit, máme zkušenosti.Jde o to, aby Tě Tvá zbytečná pomoc, síla, nezničila dřív, než Tvého svěřence.Hlavou zeď neprorazíš.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19093
Re: Bezdomovec a zachránce Před 9 rok, 11 měsíce  
Tak naozaj nechcem odradiť, veľmi držím palce. Myslel som, že alkoholik musí chcieť sám. My, čo sme tu, sme niečo ako individualisti - prípad od prípadu.

Zameral by som sa skôr na centrá, ktoré majú skúsenosti s liečbou závislosti.

Neviem, ako je to vo vašom meste, ale v prípade Prahy sa tu odborná pomoc dá nájsť pomerne ľahko.
Milan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter