Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Těžká komunikace se střízlivým alkoholikem
#19046
Těžká komunikace se střízlivým alkoholikem Před 9 rok, 11 měsíce  
Ahojte,

nevím, zda jste si četli můj příběh, ale žiji s otcem alkoholikem, situace trvá již dlouho, je to k nevydržení (ve zkratce). Chci se jen zeptat, jak komunikujete vy se střízlivým alkoholikem? Náš otec pije několik dní v kuse a pak, když už nemá peníze ani zdroj k jejich získání, tak přestane a vystřízliví. My ale musíme dělat, jako kdyby se nic nestalo a to mě nehorázně moc ubíjí (nejen mě, také mojí maminku a mého mladšího bratra). Pokud o tom začneme mluvit, on odbíhá od tématu a posledních pár měsíců se za způsobené potíže, které způsobil, ani neomlouvá.
Máte nějakou radu, jak se v těchto "jedinečných" chvílích chovat?
PS: Jedinečné = střízlivý alkoholik je velmi neobvyklá situace, alespoň u nás, jsme rádi za každý den, kdy otec "normálně funguje".
Díky moc všem!
Nikola
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19055
Re: Těžká komunikace se střízlivým alkoholikem Před 9 rok, 11 měsíce  
Mluvte s ním otevřeně,jak to cítíte,vnímáte a vidíte vy.Co to dělá s vámi.Jistěže je mu to nepříjemné.Nechce to vidět.To neznamená,že budete hrát slepé také.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19056
Re: Těžká komunikace se střízlivým alkoholikem Před 9 rok, 11 měsíce  
Nezapomeňte mu také říct, že ho máte rádi, že vám na něm záleží, že se o něj bojíte.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19059
Re: Těžká komunikace se střízlivým alkoholikem Před 9 rok, 11 měsíce  
K tomu už došlo nesčetně krát, a my jsme ve fázi, kdy mu pomoci nechceme, a i když jsme mu říkali, jak moc ho máme rádi a jak nám na něm záleží, nevyjadřuje se k ničemu ani za střízliva. Je to ztracený případ. Situace trvá hodně dlouho.
Každopádně děkuji za radu
Nikola
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter