Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já
#19222
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 10 rok, 2 měsíce  
Ja napsal:
Ty chceš silou-mocou chodiť v jeho topánkach. Máš aj jeho tvár? Rozmýšľaš jeho mozgom? Míňaš jeho peniaze? Nechaj ho žiť a raz Ti možno aj poďakuje.
Ži si svoj život - poradiť a pomôcť, to je už dar, ktorý nemá každý, hoci by chcel.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3121
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19305
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 10 rok, 1 měsíc  
Zastavit pití může jen sám ten, kdo pije, a záleží jen na něm, jestli chce pít dál, nebo ne.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19306
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 10 rok, 1 měsíc  
Liba napsal:
Zastavit pití může jen sám ten, kdo pije, a záleží jen na něm, jestli chce pít dál, nebo ne.
Výber je vždy:~"žiť alebo pit?!"
Nalievať sa - pre samotný únik od života, to dokáže aj primitívny animál. Život predstavuje vyšší - sofistikovanejší koncept(lekcie/učenie).
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3121
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20028
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 10 rok  
Postav se na hlavu. Zakokrhej. Zakoulej očima. To všechno můžeš a zmůžeš. Co nemůžeš a nezmůžeš je pomoci člověku který o pomoc nestojí.
Můžeš zkusit i poslední způsob (já ho znám z výchovy štěněte). Když chceš psíka chytit, neutíkáš za ním, ale od něj. Uteč od svého alkoholika, návodů je tady plno. Buď je ještě "štěně učenlivé" a když zjistí že je sám začne přemýšlet jak tě dohoní - co dělat, jak se změnit, jak na sobě pracovat.
Druhá možnost je že je to pes-debil, a s tím neuděláš nic, ani kdyby ses nadrobno pokrájel. Tak je pak lépe zůstat utečenej a pořídit si jiného (psa nebo přítele). Tvrdé, ale ze života.
šnek

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20032
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 10 rok  
No ono to chce zastavit své pití,což je jen dočasná situace bez následovného řešení celého problému.Celý problém jsem schopna vyřešit,když si upřímně odpovím na to co chci a udělám všechno proto co k tomu potřebuju.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20043
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 10 rok  
Presne tak, ako píše Janka,
*zastaviť samotné pitie*a detox - to je len prvý krôčik.
Až keď som *ho* zvládol - začal som sa učiť chodiť.


Spoľahlivá je napríklad:*Cesta 12-krokového programu AA*.
Slobodne sprevádza adepta do triezvosti.
Stačí chcieť, prejaviť snahu a ochotu.
Vaše lepšie Ja vovnútri Vás povedie...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3121
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20046
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 10 rok  
Přestat pít nestačí, to pak jen člověk bojuje s alkoholem, silnějším nepřítelem, ale naučit se vedle alkoholu žít, to je bomba, zázrak, a jde ho prožít!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20145
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 10 rok  
Jenže "svéprávnost" je naprosto nesmyslný argument. Pokud znáte alespoň ze svého okolí něco o alkoholu, budete jistě vědět, že je to nemoc, která daného člověka pohltí.

S pozdravem
Redaktor infoBLOK.cz
Roman

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23164
Re: Ví to o sobě, ale bere to jako své pravé já Před 9 rok, 8 měsíce  
Ahoj, v jakém stavu jste teď? Moje zkušenost s alkoholikem přítelem je, že jsem vyzkoušela všechny možný nemožný přístupy, po dobrým po zlým, prostě všechno co jsme uměla - dva roky! Pokud si ale dotyčný problém nepřipouští, nezmůžeš nic, jen se u toho sám odrovnáš. Už jsi udělal vše, co jsi mohl - mluvil si s ním o tom, můžeš mu nabídnout, že tu pro něj budeš, až to bude chtít řešit. Jinak se od toho problému včas distancuj. šnek má pravdu. Některý věci prostě nejsou v naší moci.
Michaela
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter