Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: jak na manžela alkoholika
#19895
jak na manžela alkoholika Před 9 rok, 9 měsíce  
Dobrý den,
chtěla bych poradit-utřídídit si myšlenky.Je mimálo přes 50let.
Manžel každý den pije cca sedmičku vína a někdy i víc,chutná mu i pivo,tet v horku samozřejmě na víno i pivo.Máme vinný sklípek
takže je tam denně.Začala semu měnit osobnost je stále podrážděný,nervozní včerami řekl,že jsem p..asice ne do očí,ale slyšela jsem to.Když je napitý na druhý den si nic nepamatuje.Je
denně v našem vinném sklípku,i když vím,že tam nemusí být anebo aspoń ne tak dlouho.Nevím s jakou domů přijde zda míń napitý nebo hodně.Má k sobě někdy takovýho výpitka,kterýse kolem něj ovíjí jako had,protože nemá rodinu nemá nic jen alkohol.Sice mu pomůže,ale on se těší, že bude sním a manžel vlastně taky chce jinak by s ním nepil.Chodí většinou tam, kde se pije.Zpíváve sboru-pije se tam,oslavy-pije se tam,sklep-pije se tam tedy vše regulérně.Tet chytl lupénku a obličej mu jednu dobu napuchl-přečetla jsem si,že to múže být taky z alkoholu.
Nepřipustí si,že má problém,nemohla bych vyslovit léčení.Taky tenvýpitek mě předním uráží-vyšklebuje se mi a on nic.Tet co mi řekl,p..a se snim nebavím,alenevím jak na něj,aby se chytl za hlavu.Děkuji
jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19897
Re: jak na manžela alkoholika Před 9 rok, 9 měsíce  
Jano,i kdyby se za hlavu chytil stokrát-nepomůže mu to,ani vám.On už se chytil do sítě závislosti a kumpán bude pro něj vždy lepší než manželka,byt´by jí svítila nad hlavou svatozář.S tím,že máte vinný sklípek,bude vždy u zdoje svého pití.Tím mu to neumožní ani krátkobou zkušenost s abstinenčními příznaky,které jako jediné mohou varovat,že pije přespříliš,že vůbec má nějaký problém.Na tvém místě bych uvažovala o rozvodu a ukončení manželství.On už bohužel jen to jediné-tím je účinek alkoholu,který mu poskytuje všechno co potřebuje k životu.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19898
Re: jak na manžela alkoholika Před 9 rok, 9 měsíce  
Miluje už jenom alkohol,i kdyby vám tvrdil tisíkrát,že tomu tak není a miluje jen vás.Možná rozvod s ním pohne,možná ne a upije se.Toto nikdo ovlivnit nemůže.Jenom on nebo Bůh
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19899
Re: jak na manžela alkoholika Před 9 rok, 9 měsíce  
V podstatě jsou asi jen 2 možnosti:
1) Rozvod a žít zbytek života důstojně a v klidu.
2) Nechat si říkat prasnice a zbytek života trpět.
Já jsem zvolila č. 1. Můj bývalý manžel nikdy nepřestal pít a na následky alkoholismu i zemřel.
Moje sousedka zvolila č. 2. Její manžel také nikdy nepřestal pít. Už jí i bije. Propil všechno a ona je z toho velmi těžce nemocná. Úplně rezignovala na život.

Život je otázkou priorit. Je jen na Vás, co si vyberete.
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19902
Re: jak na manžela alkoholika Před 9 rok, 9 měsíce  
Je to tak.Já začala pít také.Také jsem tím trpěla a nevěděla co s tím.Vůbec jsem si nepřipouštěla,že jsem tímto soužitím onemocněla spoluzávislostí.On se upil.Mne to minulo jen o vlásek už 2x.Tu hrůzu co prožívaly děti,ten strach jsem začala chápat až když se mi podařilo zastavit pití.Vůbec se jim nedivím,že jsou na mne naštvaní.Divím se,že se mnou vůbec komunikují.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19907
Re: jak na manžela alkoholika Před 9 rok, 9 měsíce  
Přesně. Příběhy lidí jsou jako přes kopírák. Řada alkoholismem utýraných žen, které nedokázaly včas odejít.
Dříve jsem si vyčítala, že jsem se nerozvedla dříve. Pořád jsem se snažila mu pomoci, a nakonec do toho zahučela také.
Vše se stalo, jak se stalo, nedívám se do minulosti.
Žiju přítomností. Děkuji Bohu, že se mi s Jeho pomocí podařilo včas hodit stopku. Mám radost nejen za sebe, ale i za své děti. Když si představím, že by se mnou měly prožít stejný příběh jako se svým otcem, hrnou se mi slzy do očí..

Koukala jsem na Primě na křižovatky života. Bylo to o alkoholičce, asi si to stáhnu a vždy když přijde chuť, tak si to pustím. Hrůza!
Nepijeme, jedeme..
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19908
Re: jak na manžela alkoholika Před 9 rok, 9 měsíce  
Je to realita.Minulost jsem si přestala vyčítat,vedlo to jen k dalšímu pití,stejně jako obviňování sebe a jiných.Díky Bohu jsem se začala přijímat a podle toho také jednat.Přijetí víry mi život zjednodušuje,zpříjemńuje,mám z něj radost.Dává mému životu hlubší význam a porozumnění.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter