Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: chci pomoci
#20906
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
Jedno je obhajovat se tím,že jsem alkoholik.Druhé je přiznat si,že jsem nemocná.Jedině tím druhým způsobem jsem schopna hledat pomoc.Poznat na sobě i jiných(třeba bezprizorních lidí,vukgárních agresivních opilců) tuto nemoc.S tím se nesetkal nebo to přehlíží a rozlišuje.V neděli jsem potkala jednu paní z Alanonu.Sama je učitelkou žije s manželem pijícím alkoholikem,který má závislost i na lécích.Moc by chtěla pomoct ale nemůže.I její život je v troskách.Je věřící,není schopna ho opustit,odejít a začít žít bez něj.I když ji drží víra byl to velice smutné vidět ji vyčerpanou a neš´tastnou.Není to osud.Je to o rozhodnutí,které musím uskutečnit pro sebe,když ten druhý nechce-odmítá.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20942
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
ano, já jsem v situaci podobné, leč nejsme manželé a ani spolu trvale nežijeme. Ale jsem také věřící a tak nějak si nedokážu představit, že ho trvale opustím. Tak nějak pořád věřím. Vždyť podle jeho slov pije již řadu let, ale drží to tak nějak v pořád stejné míře, pořád se dokáže postarat o sebe, o svou domácnost, chodit řádně do zaměstnání. Problém vidím i v tom, že po rozchodu s bývalou ženou - asi tři roky nazpět - se obklopil kamarády, kteří sice velmi inteligentní jako on,, sportovci atp., ale stejní pijáci
Lendul

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20944
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
Tak proč tě to trápí?Přiznej si, že on není v pořádku, zatím!!!se drží, má práci, ...zatím.Pít bude víc,tajně, alkohol ho bude ovládat, zničí ho, jestli nezačne něco s tou nemocí dělat a ty se zničíš s ním.Chceš to?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20945
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
Neopouštěj staré známé pro nové, jiný už nenajdeš
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20949
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
petrch napsal:
Neopouštěj staré známé pro nové, jiný už nenajdeš

... ak Ti chýbajú tie krčmové, alkoholické drísty, tak si kúp verklík alebo orchestrión!
(Skutočný priateľ pomáha; korheľ, ožran a pijan žije v krčme.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20951
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
Je psáno známé, ne přátele
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20953
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
petrch napsal:
Je psáno známé, ne přátele

... význam nápisu je:
"... ak Ti chýbajú drísty..."
(od hocikoho)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20957
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
Petře,zajímalo by mne jak na tom doopravdy jseš s pitím celkově.Jestli ti to tak vyhovuje?Jestli by jsi chtěl upřímně něco změnit?Jestli mi můžeš upřímně odpovědět.Budu ráda.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20959
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
Chci se upřímně změnit
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20961
Re: chci pomoci Před 9 rok, 8 měsíce  
Je moc dobře,že v tobě upřímnost zůstala.Co myslíš tou změnou?Myslíš tím svůj stav(abstinovat)?Nebo tou změnou chceš změnit svoji osobnost?Jak se na to díváš?Jaký máš na to pohled?
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter