Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Jak jednat s alkoholikem
#202
Jak jednat s alkoholikem Před 14 rok, 2 měsíce  
Dobrý den, potřebovala bych radu, jak jednat s alkoholikem... Můj tatínek /63 let/ loni prodělal léčbu u Apolináře- necelých 14 dní po léčbě opět začal pít. Nejdřív s delšími pauzami, nyní se pauzy zkracují a řekla bych, že pije témeř denně.
Dnes jsem ho viděla, jak vylézá z auta a má láhev /pije víno/, jiý z poloviny odpitou... Poprosila jsem ho, ať mi láhev dá, což bez námitek udělal... Během 5 minut však nastartoval auto a jel si pro novou??? Jak mám postupovat? Zřejmě nemám právo mu do jeho života mluvit, ale žijeme v jednom baráku a tak se to dá těžko přehlížet a trápí to celou širokou rodinu... Znovu na léčení údajně jít chce, ale termín nástupu stále oddaluje...Moc děkuju za každou radu, Kateřina
Kateřina

Poslední úprava: 30/01/2010 12:39 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#204
Re:Jak jednat s alkoholikem? Před 14 rok, 2 měsíce  
Dobrý den Kateřino,
ptáte se jak jednat s alkoholikem, někdy v takto složitých a hodně bolestivých situacích je potřeba otázku obrátit a zeptat se, jak nejednat s alkoholikem, protože se jedná o naše nejbližší a to se dá jen stěží. Někdy ale jiného nezbývá a někdy to bývá i tou pomocí.

Nedokážu odborně vaši situaci posoudit a poradit, ale z vlastní zkušenosti jsem poznala, že strana, která chce svému blízkému pomoci, musí stále ( alespoň ze začátku) svoje postoje a reakce přehodnocovat a většinou jednat proti svému citu.

Zajděte k odborníkům a hodnoťte konkrétní situace. A hlavně nezapomínejte na svůj osobní život.
Hodně štěstí a dobře vyřešených situacích s vaším tatínkem, kterého máte asi hodně ráda.
Květa
Květa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#205
Re:Jak jednat s alkoholikem? Před 14 rok, 2 měsíce  
Kateřino, nemám zkušenost jak jednat s alkoholikem, vezmu to z druhé strany, moje dcery nebo manžel, když by mě měli jako alkoholikovi pomoct, tak by se mnou museli jednat hodně tvrdě a nekompromisně. Žádné výmluvy a sliby.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#825
Re: Jak jednat s alkoholikem Před 14 rok  
A hlavně s ním řešit jeho pití, když je střízlivý.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9371
Re: Jak jednat s alkoholikem Před 11 rok, 10 měsíce  
Jediná možná cesta je být tvrdý, nekompromisní. Cokoli jiného nefunguje. Tchýně je silná alkoholička, nemá žádný zájem o svět, jenom chlastá. Teď jí doktor řekl, že má játra v rpdeli a že už jí možná není pomoci. Tchán to vyřešil tím, že ji doma vyházel všechno pití a zamknul ji tam. Nic jiného už dělat nešlo. Já zas včera s jejich synem řešila, že se z něj stává alkoholik a že pokud chce zůstat ve vztahu se mnou (jsme spolu 5.rokem), tak že musí přestat pít. Už žádné vytáčky, žádné výmluvy, žádné povolení jednoho piva. Konec. Je to těžké, ale pokud to poruší, opustím ho. Ještě to s ním není tak hrozné, ale z představy, že dopadnu jako můj tchán a budu ho muset doma zamknout, aby si nevychlastal játra, mě zaplavuje síla být přísná. cukr tady nefunguje,využijí ho jen pro další čas jak se vyhnout těžkému rozhodnutí. Cesta biče je jediná možná, je to těžké, ale řekla bych, že se k tomu nakonec my všichni, co máme zkušenost se závislými, nakonec dopracujeme, ať jsme byli míliusové jak jsme chtěli velcí. Věřte mi, nekompromisně. Sebrat alkohol, klidně ho doma zavřít, nic jiného mu nepomůže. On si možná ani nepřipouští, že je alkoholik, tají to sám před sebou. Když ho doma zamknete, dostaví se absťák. Ten už před sebou neschová. Jistě, nabízí se otázka, co když si bude chtít ublížit? Když bude chtít, stejně s tím nic nenaděláte. Musíte být silná a najít si vlastní cestu, jak ho z toho vykopat. Jediná druhá možnost je ta, že se z toho nikdy nedostane. čím dřív začnete jednat, tím líp pro vás oba.
hady

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9376
Re: Jak jednat s alkoholikem Před 11 rok, 10 měsíce  
Souhlasím.Je to jediná cesta.Být tvrdá a nekompromisní.Alkohol kompromis nezná-je zabiják
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9660
Re: Jak jednat s alkoholikem Před 11 rok, 9 měsíce  
Potřebuji pomoc. Můj manžel je alkoholik, vypije denně 0,5-0,7 litru tvrdého alkoholu, vodka, rum to je jedno. Alkohol schovává abych ho neviděla. Už v ppráci měl nějaké menší problémy. Vždycky mi tvrdí, že je to v pořádku. Dokonce řídí i auto pod vlivem. Pořád mu vyhrožuju že odejdu ale pak se strašně omlouvá, slibuje že už nebude pít ale za 3 dny je to tam kde to bylo. Aji bycho od něj odešla ale mám strach, jestli to zvládnu, chtěla bych mu pomoct ale když on nechce. Vždycky tvrdí, že mu alkohol chitná.Co mám dělat???
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9661
Re: Jak jednat s alkoholikem Před 11 rok, 9 měsíce  
Odejít.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9667
Re: Jak jednat s alkoholikem Před 11 rok, 9 měsíce  
Ty mu planě vyhrožuje-on ti planě slibuje.Nezbývá,než neslibovat,nevyhrožovat ale OPRAVDU USKUTEČNIT SVŮJ ODCHOD.ON MUSÍ VIDĚT,ŽE TO MYSLÍTE VÁŽNĚ ABY TĚ VÁŽNĚ TAKÉ BRAL.STEJNĚ JAKO SVOJI SITUACI S PITÍM MUSÍ VZÍT VÁŽNĚ.JDĚTE MU PŘÍKLADEM.Možná ho to zastaví,možná také ne.Vy mu pomoct nemůžete-jděte mu aspon´příkladem.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9668
Re: Jak jednat s alkoholikem Před 11 rok, 9 měsíce  
Na alkoholika se musí jít tvrdě a nesmlouvavě.Nemáte si co vyčítat-samotný alkohol nemá s alkoholikem žádné slitování-je neúprosný mnohem víc.Jeho cena je ta nejvyšší-on chce životy těchto lidí.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter