Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Manželka
#23021
Manželka Před 9 rok, 5 měsíce  
Dobrý den,
k tomuto kroku jsem se odhodlal po velmi dlouhém rozmýšlení.
Situace je bohužel vážná.
Manželka (60) každý den vypije cca 0,5 litru tvrdého alkoholu (slivovice 51,5%, vodka atd...), opilá není, avšak mívá nálady( nedá se s ní mluvit, hádáme se, někdy brečí a mnoho dalších).
Již nevím jak dál, likviduje i mě, že je alkoholik si nepřizná.
Její pití alkoholu je asi následující: Každou chvíli si chodí ucucávat z lahve, kterou má v kuchyni. Chodí se napít i v noci, kdy to jde zřetelně slyšet ( navíc alkoholem někdy zapíjí ibalgin). Bez alkoholu nevydrží. Na každou sebemenší cestu automobilem si bere kynedril, protože jinak zvrací. Ve dne často spí v noci bdí.
Prosím pomocte mi, řekněte mi co mám dělat.
Děkuji
Jan
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23028
Re: Manželka Před 9 rok, 5 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
anonym

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23030
Re: Manželka Před 9 rok, 5 měsíce  
Manželku samozřejmě nechat upít nechci . S lékařem a jakým? Co bych mu měl říct? Manželka si to asi nepřizná a léčení chtít nebude ( dle jejich slov si někdy trochu cucne). Nejdou udělat nějaká opatření prozatím? např. naředit alkohol nebo něco takového? Toto množství alkoholu si drží již dlouhou dobu minimálně několik let. Nevím, zda by ve mě poté neztratila důvěru. kdybych ji poslal do léčebny. Nenašel jsem důvod proč by měla pít Ona říká že pije aby to se mnou vydržela, jenže my máme spokojené manželství a jindy říká, že by beze mě nebyla Proč je 60tka kritická doba?
Jan
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23033
Re: Manželka Před 9 rok, 5 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
anonym

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23034
Re: Manželka Před 9 rok, 5 měsíce  
Děkuji za rady,
Nedovedu si představit co by se stalo, kdybych vylil její alkohol, to by mě asi vystěhovala. ¨
Už jsem se pokoušel to nějak omezit ( zkoušel jsem jí říct, že ten alkohol zatěžuje rodinný rozpočet, oznámila mi, že jsou to její peníze a může si s nimi dělat co chce).
Děkuji ještě jednou
Jan
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23038
Re: Manželka Před 9 rok, 5 měsíce  
Nechci vám brát vaše nadšení, pánové, ale pokud Jan píše, že si nedovede představit co se stane, když vyleje paní láhev alkoholu do umyvadla, tak si zase já nedovedu představit, co se stane, když zjistí, že se ji manžel snaží dostat nedobrovolně na léčení, to by taky mohlo dopadnout ve stylu sado - maso a to bez přehánění. Nabízí se zhruba tři možnosti: buď Janovi poděkuje, manželství skončí v troskách a v krajním případě bude - jak říkají kriminalisté, domácí zabíjačka. To znamená, že mu při první možné příležitosti alespoň uřízne hlavu. Snažím se to trochu odlehčit, ale ona to moc velká sranda není. Spíš katastrofa.
Taky nevím, kde kolega anonym přišel na to, že vypití půllitru alkoholu je usilování si o život. Tou by mohl být možná pokus o sebevraždu, a to tahle činnost není. Na základě toho žádný soud nucenou léčbu nenařídí. Tady by se Jan mohl poradit s právníkem, navíc my alkoholici to máme nastaveno tak, že úspěšná bývá zpravidla jen dobrovolná léčba, kdy člověk sám sobě tento problém přizná a léčit se chce a ani taková léčba nekončí vždy úspěšně - recidivy atd.
Janova paní je zřejmě tzv. hladinkářka, to znamená, že pije alkohol v malých dávkách neustále a udržuje si vlastně pořád stabilní hladinu alkoholu v krvi, místo toho, aby ho vypila naráz větší množství, opila se, po nějakém čase znovu a tak dokola.
Další průšvih je, že vypije denně půllitr tvrdého alkoholu a činí tak několik let, to znamená, že při odnětí alkoholu pravděpodobně dojde k silnému odvykacímu stavu, tzv. absťáku. Nechci Jana vyděsit, ale v tomto případě stav může progredovat i do deliria tremens, které je pravděpodobnější právě u pijáků lihovin. Jedná se o nejtěžší alkoholickou psychózu. Nevím přesně, jaká je tam mortalita (úmrtnost), ale dá se to dohledat tady na webu a samozřejmě i různě po netu.
Nebudu tady Janovi dávat žádné rady, ono ani není moc co poradit. Něco už řekl kolega anonym, možná se objeví ještě někdo další. Každopádně toho lékaře rychle navštivte, dokud není pozdě, řekl bych, že paní je na tom moc moc zle! Jak ji přimět k léčení, to už bude asi horší.
Každopádně Vám Jane držím moc palce, aby to dobře dopadlo! A dejte třeba někdy vědět jak pokračujete, určitě by to bylo užitečné i pro nás ostatní.
anonym 1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23041
Re: Manželka Před 9 rok, 5 měsíce  
Souhlasím , anonymové radí dobře.Ještě bych osobně navštívila nějakého adiktologa,požádala o pomoc.Je jedno, jestli je paní hladinkářka, nebo se opijí víc, problém tu je velký.Janovi bych poradila, aby se spojil s Al-anon, společenství příbuzných alkoholiků.U paní toto nemusí končit smrtí, ale můžou nastat velké zdravotní problémy, demence...tak se Jane přestaňte bát rozchodu a zkuste rady odborníků.Paní už ovládá alkohol, nemyslí normálně, potřebuje pomoc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23044
Re: Manželka Před 9 rok, 5 měsíce  
Možná!!, kdyby!! měla manželka světlejší chvilku, střízlivá, mohla by mně zavolat.Jsme skoro stejně staré, jsem cizí, lepší se tak mluví anonymně, mohla bych jí říct jen pár slov....Znám paní, co přestala pít v 70 letech, a jen zírám, jaká je z ní výborná, energická, veselá baba.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23045
Re: Manželka Před 9 rok, 5 měsíce  
Manželka není bohužel společenský typ, nemá ráda lidi...
K lékaři nechce, ani na mamograf nejde...
Jan
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23483
Re: Manželka Před 9 rok, 3 měsíce  
Dobrý večer, docela by mne zajímalo, zda jste situaci řešil.
Mám podobný problém, u nás pije manžel. K doktorovi jej nelze
dostat, je věčně opilý, ve dne pospává, v noci chodí, vůbec nejí,je velmi slabý, ztratil svaly, má skvrny na rukou - taky má jen 60 let - dle jeho slov rozhodně nepije!
Již si s nikým ani nepopovídá, někdy nerozumí o čem se bavíme.
Je stále zlostný, vzteklý, vše kritizuje.
Po přečtení všech rad jsem se rozhodla, že sice zajdu k jeho lékaři, ale obávám se, že je to zbytečné, neboť ho tam jít nepřiměju.
Prostě v dnešní době se může člověk rozhodnout k tomu, že se upije a okolí ho buď zavrhne (vyrobí se další bezdomovec),
nebo jej nechá v kruhu rodiny upít (a zničí tím manžela-manželku,kteří se na to musí dívat a hlavně s alkoholikem žít ...)
Alena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter