Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: maminka pije potají
#23163
maminka pije potají Před 9 rok, 5 měsíce  
Dobrý den,
jsme s bratrem už dospělí já mám rodinu - mamčin první vnuk a je z něj unešená, on ještě bydlí u mamky, je čerstvě po vejšce. Mamka je rozvedená a přítel má k pití také pozitivní vztah, ale nebydlí spolu a težko bude nápomocný v řešení problému. Pozorujeme to už dlouho,ale teď máme pocit, že už se to fakt nedá unést. Mamka pije tajně. při akcích vždy rozváží nebo dělá zodpovědnou babičku, ale pak si to vynahradí. A už vypije cokoliv(dříve si dávala "jen! lahvinku vína jednou za čas). Nikdy jsme o tom doma nemluvili a teď bychom chtěli začít, jen nevíme jak. Mamka je hodně citlivá, rozdala by se, ale když se napije tak je závistivá, lítostivá a mrzutá. Četla jsem tu, že máme jít na alkoholika přísným přístupem. Znamená to, že ji třeba mám odmítnout kontakt s vnukem? Brácha na ni chce jít natvrdo - důkazy např. fotka, jak leží na zemi s flaškou v ruce, že šla na návštěvu k někomu, u koho nebyla apod. Já se ale bojím, že to vyvolá jen mnohem větší odmítání problému, že se uzavře a bude to zase řešit sebelítostivým pitím.
Co byste mi poradili, jak o tématu vůbec citlivě začít?
Díky
Michaela
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23166
Re: maminka pije potají Před 9 rok, 5 měsíce  
Nevíte, kolik, jak často pije, jak je na tom.Já bych s ní promluvila, když je střízlivá, že máte o ní strach, máte ji rádi...i tu fotku ukázat, a počkat, co ona to.Jestliže se nezmění, být tvrdší.Doporučte jí AA.Najde tam pomoc, přátele, zázemí.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23168
Re: maminka pije potají Před 9 rok, 5 měsíce  
mě pomohlo zjištění, že v tom nejsem sama, sama žena = dáma!, která pije, abych si problém připustila a přijala jej. Obecně máte jistě povědomí, ale konkrétní, jednotlivé případy.
Někdo tady psal, že je třeba dobré nechat ležet volně materiály o problematice (posbírané v centrech), třeba u bráchy v pokoji na stole. Nebo otevřený stránky na pc.
Anděla
Anděla noci probděla
Senior Boarder
Příspěvky: 71
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/29
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23171
Re: maminka pije potají Před 9 rok, 5 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
takyanonym

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23174
Re: maminka pije potají Před 9 rok, 5 měsíce  
Děkuji za názory,
Nevím, jestli by lotáky pomohly, nicméně už není čas je shánět. Měli bychom se tomu s bráchou postavit teď o víkendu, tak nám držte palce.
Díky Míša
Michaela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23196
Re: maminka pije potají Před 9 rok, 5 měsíce  
Míšo,
postavte se k tomu čelem. Řekněte jí, vše co vás trápí. Jestli to bude možné, udržte emoce a v klidu jí vše řekněte.
Velmi vhodná metoda je napsat dopis. Kde popíšete všechen svůj strach o ní, svoje smutky a hlavně lásku k ní. Dopis je někdy o hodně vhodnější než přímá komunikace, protože nejbližší lidé se často nedokážou úplně před svými nejbližšími otevřít. Alkoholici se často stydí a svůj problém popírají před rodinou a i před sebou.
I když to tak mnohdy nevypadá, v pravdě je nakonec největší síla.
Asi je také fajn tě upozornit, že to může být k ničemu. Nevím, v jakém je mamka stádiu, ale je možné, že jí alkohol úplně ovládl. Pak nezbyde než tento fakt přijmout.
Oba s bratrem budete vědět, že jste udělali max a víc už dělat nemůžete než jít životem vlastní cestou a dopřát mamce tu, kterou si vybrala.
To ale dost předbíhám, rozhodně vám oběma přeji, aby se vám povedlo mamku včas zastavit.
anonym

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23202
Re: maminka pije potají Před 9 rok, 5 měsíce  
Je to tak, napíše se víc věcí, bez emocí, a mamka si to může číst několikrát, nebo to roztrhat.Už možná nemá sílu skončit s pitím, není šťastná, neví kudy kam.Kéž by jste se nějak domluvili, moc by se všem ulevilo.Přeji Vám to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter