Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Alkohol a antidepresiva
#23307
Alkohol a antidepresiva Před 9 rok, 5 měsíce  
Dobrý den všem,
můj přítel je alkoholik, známe se dva roky a hned na začátku jsem věděla, že něco není v pořádku. Říkal, že s pitím skončí a že se bude léčit. Podporovala jsem ho, pomáhala jsem mu nejen já, ale i mé děti a jeho rodina. Vydrželo to 4 měsíce a začalo všechno znova, jen s tím rozdílem, že on přece není alkoholik a alkoholika jsme z něj udělali my všichni. Napíšu to ve zkratce.Začali se u něj projevovat deprese,takže už víc než rok bere antidepresiva, bohužel s pitím nepřestal, ba naopak, k pivu přidal ještě tvrdý alkohol, sice to není tak časté, ale prostě si panáka dá také. Antidepresiva údajně zvyšují účinek alkoholu až 4 násobně, samozřejmě, účinek léků je tím pádem nulový. Stačí mu 3 piva a je opilý, vůbec nic si nepamatuje,ale vůbec nic. Jako příklad - můj tatínek byl velice těžce nemocný a před 10 týdny zemřel,nikdy se mnou za ním v nemocnici nebyl,protože zapomněl, že jsme se domluvili, ze stejného důvodu nebyl ani na pohřbu. Vždy ,když jsem mu řekla, že už s ním nebudu, mi nejdřív nadával, pak začal slibovat, že se změní, že s pitím nadobro končí, že beze mě umře atd....Já jsem mu vždycky odpustila. Minulý týden se to zase všechno opakovalo, nejdřív nadávky v opilosti, nechutně žárlivé scény, pak zase omluvy a sliby. Do toho jeho rodina. Maminka brečí a prosí mě, abych s ním zůstala, jeho sestra také. Jenže minulý týden jsem onemocněla já. Říkám si,že už chci klid a normální život. Jenže já mám strach co s ním bude. Je vůbec možně, aby se změnil?
Nika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23308
Re: Alkohol a antidepresiva Před 9 rok, 5 měsíce  
Mějte spíše strach, co bude s Vámi, když s ním zůstanete.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23379
Re: Alkohol a antidepresiva Před 9 rok, 4 měsíce  
Odešla jsem v neděli.
Od té doby vyhrožuje, že se "uchlastá k smrti" nebo že se zabije. Několikrát mi volal. Byl opilý a nadával mi, telefon jsem si vypnula, ale celou noc jsem nespala. Je to hodně vyčerpávající.
Nabídla jsem mu ještě jednou pomoc, ale nechce.

Všechno mě to stojí hodně sil, ale mám pocit, že jsem si snad zachránila svůj vlastní život.
Nika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23381
Re: Alkohol a antidepresiva Před 9 rok, 4 měsíce  
Niko, moc Vám držím palce. Myslím, že jste udělala moc dobře. Sama v sobě hledám sílu to skončit a doufám, že ji také najdu.
Držte se.
Ivka456
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23383
Re: Alkohol a antidepresiva Před 9 rok, 4 měsíce  
Ivko moc děkuji za Vaši podporu.
Já jsem stále chtěla věřit, že si ten problém uvědomí a začne se léčit, ale při jeho posledním výstupu jsem věřit přestala.
Jeho rodina je proti mě, nebyla jsem prý pro něj dost dobrá (studuji dálkově vysokou školu a vydělávám si slušné peníze, on je vyučený a s penězi zacházet neumí, týden před výplatou nemá na jídlo) a vůbec co jsem to za člověka, když ho opustím, když je nemocný.
To, že jsem mu dala co jsem mohla, málem jsem přišla o své děti a zdravotně jsem na to doplatila už jeho rodinu nezajímá.
Ivko, jestli žijete v něčem podobném, utíkejte pryč dokud je čas.(u nás už byl jen krok od toho, aby mě začal bít).
Moc Vám držím palce, uvidíte, že se Vám uleví, i když Vám to teď přijde nemožné.
Také se držte a přeji hodně moc sil.
Nika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23384
Re: Alkohol a antidepresiva Před 9 rok, 4 měsíce  
Dámy, vašim partnerům přeji sílu přestat pít, stejně si myslím, že nechtějí, ať, a vám dvěma sílu i chuť začít lepší život v klidu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23385
Re: Alkohol a antidepresiva Před 9 rok, 4 měsíce  
Niko, příbuzné neřešte, nyní mají možnost se o svého"drahouška" starat sami, ať si užijí ten sladký život s ním.Kašlete na ně, oni váš život nežili, nebudou žít.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23387
Re: Alkohol a antidepresiva Před 9 rok, 4 měsíce  
Neděkujte, pro mě je podpora už to, že vím, že v tom nejsem sama. Včera jsem tu také napsala svůj příběh.
Kolotoč alkoholu znám dobře, jsem v něm skoro šest let. Také jsem věřila, že to dá. Ale už je asi pozdě na všechno. Upije se.
Ten klid Vám závidím. Mějte se krásně
Ivka456
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23391
Re: Alkohol a antidepresiva Před 9 rok, 4 měsíce  
Je nemocný, protože si to vybral. Zahodil sanci
Lenka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23392
Re: Alkohol a antidepresiva Před 9 rok, 4 měsíce  
Také nemusí už mít sílu s alkoholem žít, skončit s ním, určitě není šťastný, ale je fakt, že pomoc existuje, nechce ji.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter