Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Prosím o rady můj přítel pořád pije
#23432
Prosím o rady můj přítel pořád pije Před 9 rok, 4 měsíce  
Dobrý den,

mám přítele, se kterým jsem rok, žijeme spolu. Když jsem ho poznala byl neskutečně úžasný, sice také pořád pil, ale nějak jsem to nebrala v potaz. Už nejsme nejmladší, mně je 34 jemu 37, prošla jsem šíleným vztahem a když jsem potkala jeho, můj život se obrátil. Byl pozorný, povídali jsme si hodiny denně, odstěhoval se za mnou na druhou stranu republiky, plánovali jsme svatbu, děti... Neskutečně jsme si rozuměli a já cítila, že je mou spřízněnou duši. Nikdy jsem nebyla šťastnější. Jenže když jsme spolu začali žít najednou se vše změnilo. Vím, že něco řeší v sobě, nějaký problém a možná proto pije. Najednou byl jiný, vše mi začal vyčítat, byl zlý, měl různé nálady. Nechápala jsem co se stalo. Objednala jsem nás k rodinné terapeutce, šel tam se mnou, ale jen na 2 sezení, pak řekl, že mu to nic nedává a už tam nechtěl jít. Každý víkend a volný den kdy byl doma (jinak je skoro celý týden mimo domov, kvůli práci) chodil ven s kamarády a pil, 3 dny, 4 dny vkuse a vždy pil " do mrtva ". Kdykoli jsme byli na něčem domluveni a měli jsme nějaký plán a do toho mu zavolal nějaký kamarád, vše zrušil na minutu a odešel. Já se z toho nemohla vzpamatovat a pořád jsem nechápala co se děje, protože on pořád něco vyčítal mně. Začala jsem chodit k psycholožce a brala 2 antidepresiva, zhroutil se mi svět, neměla jsem chuť žít...Po 3 měsících mi nezávisle na sobě dvě psycholožky řekly, že je alkoholik, pak jsem vše pochopila i jeho změny nálad, že za vše můžu já, vždy si na mně něco najde, aby mohl jít pít. Po poradě s psycholožkou jsem mu opatrně řekla v čem vidím problém v našem vztahu. První reakce byly, že byl naštvaný, že mu nadávám do alkoholiků, jenže já nenadávala, chtěla jsem mu jen pomoct. Nakonec jsem našla tyto stránky a zaslala mu odkaz na jeden příběh tady. Řekl mi, že to četl a pročetl si více věci tady, pomalu něco přiznal, ale že si nemyslí, že by byl úplně alkoholik. Už delší dobu mi říkal, že by chtěl děti. Jednou jsme si večer sedli a promluvili si v klidu a pohodě a já mu dala návrh, že vysadím prášky a budeme mít miminko, klidně hned, ale pod podmínkou, že přestane pít... Oči se mu rozsvítily a říkal, že nad tím bude uvažovat. Náš vztah se zlepšil a měsíc jsme docela v pohodě, jenže alkoholové dýchánky neustávají. Dnes je to opět 3 den kdy vkuse pije, nemáme spolu žádné společné chvíle, co sliboval nedodržuje a opět šel za kamarády, vždy přijde ne mol... Chci mu pomoct a miluji ho, ale už si nevím rady... Říká, že jsem hodná, že mně má rád, ale tak se nedá žít, nemůžu se na něj spolehnout a kdykoli se vezme a odejde z domu pít. Nechci o něj přijít... Pomozte, prosím, už nevím jak dál..
Beata
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23433
Re: Prosím o rady můj přítel pořád pije Před 9 rok, 4 měsíce  
Miluješ něco, co jsi si vysnila.Přítel tě dávno opustil, dal přednost alkoholu, kumpánům.Je těžké si to přiznat.Určitě nevysazuj prášky, dítětem ho od alkoholismu jistě nevyléčíš, ani nezískáš zpět.Čeká tě s ním moc smutný život,nevydržíš ho.Kdybys byla moje dcera, poprosím tě, abys od něj odešla.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23434
Re: Prosím o rady můj přítel pořád pije Před 9 rok, 4 měsíce  
mám přítele, se kterým jsem rok, žijeme spolu. Když jsem ho poznala byl neskutečně úžasný........



Koho sis našla, ten at ti to dělá..jinak tady neřvi...je vidět, že na tebe totálně se.e
michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23447
Re: Prosím o rady můj přítel pořád pije Před 9 rok, 4 měsíce  
Libo díky za odpověď, vím, že je nejjednodušší volba, ale chci mu pomoct, je hodný člověk, jen má problém...
Beata
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23448
Re: Prosím o rady můj přítel pořád pije Před 9 rok, 4 měsíce  
Michale, jsi chudák, co k tomu více říci, nesuď jiné a koukni se na sebe, soudíš ostatní o kterých nic nevíš. A tvoje kecy mně opravdu nezajímají!!!
Beata
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23449
Re: Prosím o rady můj přítel pořád pije Před 9 rok, 4 měsíce  
Beato, myslíš, že to dokážeš?Jak?Najdi se spojení na Al-anon, je to pro příbuzné alkoholiků, tam by ti mohli poradit.Bereš na sebe těžkou záchranu, nevíš vůbec, co alkoholismus je, jak na to....jen láska nestačí, bohužel.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23450
Re: Prosím o rady můj přítel pořád pije Před 9 rok, 4 měsíce  
Každej alkoholik je vesměs hodný člověk..Někteří i vzdělaní, měli super placenou práci, byty, chaty, auta, LASKU Jenže holka, vůbec nevíš o čem mluvíš, bohužel..Je to 1000x horší než rakovina a nejde to definitivně vyléčit již nikdy..držim palce s pozdravem chudák Michal
michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23451
Re: Prosím o rady můj přítel pořád pije Před 9 rok, 4 měsíce  
Ahoj Beo. Je od Tebe opravdu moc hezké, že chceš příteli pomoci, ale on musí o tu pomoc stát. Neumím Ti poradit, ale z vlastní zkušenosti vím, že dokud jsem se sám nerozhodl, že chci přestat pít, bylo mi všechno a všichni ukradení. Přesně jak to píšeš o svém příteli. Jel jsem třeba na hory s manželkou a dětmi a první den jsem se s majitelem hotelu opil a dva dny jsem v úplně cizím městě chlastal a vůbec mě nezajímalo co dělá žena a děti. Podle toho co píšeš, by tě možná čekal podobný osud. Co se týče Michalova příspěvku mám určitě výhrady k formě vyjadřování, ale ten obsah je bohužel asi dost blízko pravdě. Ten závěr určitě. O pijících partnerech je tu několik větví a napsáno je tam toho spousta. Zajímavá diskuse vznikla v kategorii "PROTIALKOHOLNÍ LÉČEBNY A ZKUŠENOSTI S NIMI" v tématu "DETOX BOHNICE". Missulka tam popisuje její situaci s partnerem od jeho nástupu na léčení až do ukončení léčby. Její nadšení v diskuzi bylo cítit, škoda jen že se odmlčela. Vyzýval jsem ji, aby napsala co se děje, ale bez odezvy. Jsou dvě možnosti - buď se mají tak dobře, že již tyto stránky nepotřebují, nebo je to špatné a Missulka nechce přiznat, že se stalo to na co ji někteří připravovali a ona si to vůbec nepřipouštěla. Škoda, protože pokračování jejího příběhu by mohlo být poučné. Držím palce...
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23453
Re: Prosím o rady můj přítel pořád pije Před 9 rok, 4 měsíce  
Omlouvám se tedy za formu vyjádření, ale nechtěl jsem jí mazat med kolem pusy
michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23460
Re: Prosím o rady můj přítel pořád pije Před 9 rok, 4 měsíce  
Libo děkuji za tip... nevím zda to dokážu, ale zkusím udělat maximum, bohužel jsem taková, že se vždy snažím všechny zachránit... možná i proto takové lidi přitahuji, jenže on se takový nejevil jak jsme se seznámili. Zkušenost s alkoholiky mám, můj strejda je alkoholik už hodně dlouho a už několikrát byl na léčení. Také asi před 10 lety jsem poznala kamaráda, který pil hodně, nesl si těžké břímě z dětství. Nikdy jsem ho neodsuzovala. Snažila jsem se mu také pomoct. Pil hodně, přišel několikrát o práci, viděla jsem jak se klepe když alkohol odcházel z těla a pár dnů nepil. Dvakrát jsem ho vedla do Bohnic, nikdy nenastoupil, nakonec asi po 7 letech nastoupil sám do soukromé léčebny. Nyní je to 3 roky, co vůbec nepije a to pracuje v baru jako barman... Začal žít jiný život, najednou je klidný, má přítelkyni, atd... takže už jen díky tomu nepřestávám věřit, že se to dá překonat i když chápu, že je to na celý život a kdykoli může znovu začít... je to hrozné jak to pitomé pití ničí lidi
Beata
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter