Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Manžel denně pije, co teď?
#23818
Manžel denně pije, co teď? Před 9 rok, 3 měsíce  
S manželem jsem přes deset let, máme děti. Náš společný život pulsoval a jistě ještě někde v hloubce pulsuje ve znamení lásky, ale žel Bohu, život přes svou krásu není žádný rauš, hodně jsme si zažili. Myslím, že je unavený, v jakési depresi. Dost možná tedy není šťastný, je naštvaný, život jej nebaví. Nemá koníčky, přátele /což je v jeho případě opravdu těžké, to chápu; je chytrý, tak trochu jiný a ve velmi vysokém postavení/, prostě pendluje mezi prací a rodinou. A tak se otupuje. Počáteční relax se vyhoupl na flašku vína a pár panáků denně. /Jinak "relaxoval" už od mládí"/.V této nestřídmé formě je to už zhruba dva roky a mě střídavě nebaví být vůči tomuhle tolerantní./mám mu sebrat flašku z ruky? to asi ne...ultimáta? nemyslím../ Problém je, že po napití je malinko agresivní. Jedny přirozbité dveře už tu máme jako memento, ale drží se to zatím spíše ve slovech. Rád si večer sedne k TV se svým alkoholem, věčně unavený, chce prostě klid. Snažím se nekoukat se na to očima sobce, když přemítám o svých potřebách a představách, ale chci žít, vést dobře své děti, radovat se z obyčejných věcí a hlavně nenechat se strhnout, protože občas, když ztratím naději a víru, mám chuť úplně odevzdaně vzít tu flašku do ruky sama. Jinak je to hodný člověk, občas se zasnaží, dodržuje některé rodinné rituály, ale v mnoha věcech je uplně "nepoužitelný", stále více se neshodneme. Potřebuje pomoc. Bylo by prakticky snadné udělat děti "polosirotami" a opustit jej, nechat jej jen tak svému osudu pomalu umírat....ale přes ten balvan na zádech, přes zoufalství, tuhle možnost vylučuju. Děti potřebují otce a potřebují vidět, že existují problémy, ale že se od nich neutíká. Já potřebuji vědět, že neumírá a on, že žije. Zatím mám zase takové ty klapky na očích, doufám, že nespadnou až s jeho alkoholovou demencí... ale není to jednoduché, nevím přesně co můžu dělat. Nějaký tip?
Eva
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23837
Re: Manžel denně pije, co teď? Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23845
Re: Manžel denně pije, co teď? Před 9 rok, 3 měsíce  
děkuji za Vaši odpověď. Já to tak nějak tuším, jak jste popsala. Mí rodiče byli oba velmi úspěšní lidé a oba pijani /alkoholici/. Mám na tohle docela alergii. Vím, jak moc tohle dokáže NIČIT. Jakožto potomek se párám s mnoha negativními vzorci, které mi díky tomu vrazili do paměti. Naštěstí, troufám si říct, poměrně úspěšně-tedy úspěšně bojuji. Manželův alkorelax mě dokáže kompletně dovádět k zoufalství. Od A-Z nemluvě o sexu s ethanolovým odérem. Strašlivě vnitřně zuřím. Uf. To je ale zpověď. Velmi dobře vnímám to zvíře, které se s procenty toho omamného nápoje vkrádá do krevního oběhu všech, mám občas strach... Ale jak se říká strach je vlastně nejlepší výzva k jeho porážce. Zkusím ještě více z vlastních sil, co radíte. A dost možná, říkám si, zajít za nějakou pověřenou osobou, která mi snad poradí, co dělat, když je muž v těch svých pravidelných stavech. Jak se chovat, jak s ním "zdravě manipulovat".
Eva
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23851
Re: Manžel denně pije, co teď? Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23852
Re: Manžel denně pije, co teď? Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23948
Re: Manžel denně pije, co teď? Před 9 rok, 3 měsíce  
Renáto, čtete mi ze srdce. Děkuju za Vaše nápady a rady. Dalo mi to novou motivaci, naději a energii. Je krásné když partneři berou problémy za společné. Myslím, že by to v rámci naprosté důvěry tak být mělo. Ale už jsem zažila situace, kdy jeden druhému prostě nemohl v podstatě pomoct. V tomto směru je to pro ten protějšek neschopný pomoci minimálně potupné. Ale tak už to někdy bývá. V neposlední řadě jsme muži a ženy přece jen v tom vnímání odlišní. Někdy mám dojem, že je to principiálně denně :)Ale věřím, že pokud je láska mezi nimi dostatečná, nakonec se oba přese všechno překlenou a najdou si k sobě cestu znovu. Obohacení, vděční a znovuzamilovaní do života.
Eva
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23955
Re: Manžel denně pije, co teď? Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23960
Re: Manžel denně pije, co teď? Před 9 rok, 3 měsíce  
Evo, manžel je možná přetažený, zničený z práce, jiný relax nezná,nestíhá, jen ten alkohol.Možná pije víc, než vidíte a je alkoholik, možná jen popíjí a odpočívá, určitě by měl ale myslet i na Tebe, na obyčejný život, rodinu.Myslí si, že když vás zabezpečí finančně, stačí to.Možná vůbec netuší, co je alkoholismus, do čeho může spadnout.Mluvíš s ním o tomto problému,? že tě to trápí.....ať se mrkne na tuto diskuzi,ale nikdo nevíme, jestli ho něco netrápí, utíká k pití, aby zapomněl.Ty mrkni na Al-anon, třeba tam něco najdeš pro sebe. A těch možná je spoustu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24071
Re: Manžel denně pije, co teď? Před 9 rok, 3 měsíce  
budu hodně tvrdá,Váš manžel je alkoholik,sobec a narcis,to byl odjakživa a tedka se k tomu pridal i alkohol,tak si to uvědomte a běžte od něj dokud je ještě čas,nebo bude sakra hůř!!
rypáček

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24077
Re: Manžel denně pije, co teď? Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter