Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Máma je závislá - už nemůžu dál
#28979
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Maminka Andrejky , pokud vím, nepije, ale bere léky
Zdena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28980
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Zkusila jsem napsat do jiného sdružení, které má skupiny blíže k mému bydlišti, tak uvidíme. Víš pro mě je to už teď strašně náročné takhle se jí otevřít, dát jí najevo všechny ty city, když se to opakuje pořád dokola už tolik let. Bývám z toho pak i celé dny psychicky úplně vyšťavená, nebo jak bych to mohla říct. Vždycky se nakonec rozbrečím vzteky a křičím na ni, když mi začne tvrdit, jak to zvládne sama, že zas takový problém nemá, že není feťák a prosí mě o další a další a další šance. Už to nechci podstupovat.
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28981
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Vím, jaká je to bezmoc, vztek, smutek, vše ničí, vysiluje..Ona si sama sobě lže, věří si, možná si myslí, že léky nejsou tak hrozné, jako alkohol, drogy.A kde je bere, to jí všechny předepisuje lékař?Třeba na AL-Ano ti poradí víc.Ony ty závislosti jsou zhruba stejné, v léčebně se léčí také dohromady.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28982
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Al-Anon
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28983
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Doktoři jí to nepíšou, vědí o závislosti. Zkoušela si to nechat napsat na někoho z rodiny a to jí vyšlo, než jsme to zjistili. Jinak si to shání někde na černo, ale nepodařilo se nám zjistit od koho kupuje, pořád zatlouká. Smím se zeptat, ty máš takovouhle osobní zkušenost s někým?
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28984
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Ano, znám pár lidí závislých na lécích, chodí na AA.Moje dobrá kamarádka byla hodně nemocná, lékaři jí cpali léky tak, až se stala těžce závislá, -její dcera je psychiatrička-trvalo dlouho, než se z toho dostala, problém byl, že ona nechtěla být čistá, vzdala život.Podařilo se, nyní funguje bezva, má koníčky,hodně se změnila k lepšímu.Také znám terapeuta, který díky úrazu měl silné léky, byl na nich závislý, nyní léčí, pomáhá.Jde to přestat, je to těžké.Naštěstí mamka nekombinuje léky s alkoholem.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28989
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Andreo,je to opravdu podobne jako s alkoholem.Pokud clovek sam nechce,nenajde motivaci k tomu,pres cokoliv jineho a jakymkoliv zpusobem,jde se toho zbavit tezko...Ja jsem,uz jsem to zde psala,pred cca asi 15 lety svoji mamu,byla alkoholicka,presvedcila k leceni.Vyuzila jsem tehdy chvile,kdy slo opravdu "do tuheho".Kdyz jsem ji vezla k vysetreni,zajistila jsem si,aby se nedostala k alkoholu.Stejne mi ale pripadala "nejaka divna".Tam lekarka zjistila,ze jiz nejakou dobu kombinuje leky s alkoholem.Nastesti,mamka se na pulrocni lecbe nejak "vzchopila",zacala chtit zit "jinak"...Dnes i kdyz nemuze napr. spat,leky odmita,alkohol nepije Od leceni Ja s alkoholem problem mam take,ale rozhodne jiny,nez v minulosti.Od jednoho "vlakna" zde na foru piji tzv. "kontrolovane" a zatim to jde.Nepamatuji se,od te doby,ze bych se opila tak jako drive nebo ze bych mela tzv.okno.Chyst se ale upne abstinovat a to i z toho duvodu,ze mam alkohol spojeny s cigaretami,kvuli kterym mam zdravotni potize.Jinak,co se tyka leku...Kdysi jsem mela mj predepsany,ve vysokych davkach, Rivotril.Jelikoz jsem mela pocit,ze po nem nemohu normalne fungovat,sla jsem za lekarem a CHTELA ho vysadit.Pry musim postupne,ja chtela hned.Ten tyden,ktery jsem prozila pak,nezapomenu.Abstaky s alkoholem neznam.Aby clovek s drogou prestal,musi chtit kvuli sobe.Chce to hledat cokoliv,co by ho k tomuto uvazovani dovedlo.Moc drzim palce aby se to povedlo drive nez uz to nebude mozne.Kazdopadne,mas take "svuj zivot".Treba by Al-anon opravdu "stal za to"...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29003
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Liba: A jak se to kamarádce podařilo? Kde byl ten impuls, že tak obrátila a získala chuť do života? Já byla včera za mamkou, byla podle mě trochu lízlá, ale já ji jinak nepotkám, takže jsem to zkusila. V klidu jsem jí řekla, jak mi hrozně chybí máma, že ji chci mít zpátky, ale že to půjde jenom když se půjde léčit. Vysvětlila jsem jí, že jí už jinak pomoct nemůžu, že ji nebudu držet za ruku a utěšovat a koukat se, jak žije, že jí můžu pomoct po praktické stránce, být tady, když bude potřebovat pomoct až se bude chtít léčit, ale jinak ať už ode mě nic nečeká. Dala jsem jí dvě telefonní čísla na odborníky, kam se může obrátit, když jí bude ouvej, aby jí pomohli. A úplně jsem viděla, jak sice přikyvuje, ale všechno to sdělení "teklo" okolo ní a k ní se to vůbec nedostalo, čísla přilípla pod magnet a pořád jen, že to zvládne sama, že je odhodlaná, že už to bude dobrý (to říká už 5 let a pořád selhává). Léčit se už NIKDY nepůjde, nikam se už zavřít nenechá. Když jsem se zeptala, jak to chce zvládnout sama, když to nezvládla při tříměsíční léčbě mi odvětila, že "ta léčba stála asi teda za hovno", že sama to zvládne líp. Takže tolik k její motivaci..
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29005
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
anoine: Děkuji za podporu a gratuluji, že se mamka vyléčila a ty to alespoň v mezích zvládáš. Ano, potřebuju už žít svůj život a je to těžké si to ustát no ...
Andrea

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29007
Re: Máma je závislá - už nemůžu dál Před 8 rok, 10 měsíce  
Já skoro ani nevím, jak se to podařilo.Bývala jako loutka, úplně mimo, nemluvila...chodila k nám na AA, strašně pomalu začala s námi jezdit na akce, pak se rozmluvila, dočkala se vytoužených vnoučat, nikdo nevěřil, že se narodí, zalíbila se jí joga, najednou přišel zlom, a je dobře.Ustála smrt manžela bez recidivy.Jo, také chodívala do léčebny, pak ji změnila, tam ji lékaři také pomohli.Je to dlouhá, těžká cesta, může trvat roky.Odnaučovat se fetovat léky by se mělo pod lékařským dohledem, snižovat dávky, mít po ruce stálý lékařský dohled.Spojila jsem se jejími dětmi, hlídali jsme ji, snažili pomoc, je to moc hodná paní.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter