Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45678910...15
Dolů
Téma: přítel alkoholik
#29238
přítel alkoholik??? Před 8 rok, 9 měsíce  
dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit a poprosit popřípadě o pomoc.Můj přítel dost pije nikdy neví kdy má dost když jsme někde např. na oslavě tak pije co může a je naštvaný když chci už jet domů jelikož máme spolu rok a půl starého chlapečka.Aji když je už dost opitý tak chce pokračovat s pitím i doma.Včera si koupil ferneta a potají večer vypil víc jak půl flašky a to šel ráno do práce nepříjde mi to už normální když si sám otevře flašku.Prosím poradtě jak to řešit ví že mi to vadí vždycky se pohádáme už 2krát jsem odešla na pár dní tak pak sekal dobrotu říkal že o nás nechce příjít ale časem se zase oklepe.Kdybych neměla dítě tak to tu něřeším sbalím se a jdu ale syn potřebuje domov a zázemí a nejhorší je že nemám kam jít a sama to finančně nezvládnu.Přítel si nechce připustit že má nějaký problém vždy hádka děkuji vám moc už jsem zoufalá
Silvie
Silvie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29239
Re: přítel alkoholik??? Před 8 rok, 9 měsíce  
nebo myslíte že to moc řeším?a je tohle u chlapů normální?
Silvie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29240
Re: přítel alkoholik??? Před 8 rok, 9 měsíce  
normální to není, ale moc nepotěším = je to pravděpodobně začínající závislost na alkoholu, ale "plus" je, že zatím ještě do té práce alespoň odejde (nebo odjede? automobilem? - no řídit by už dobré asi nebylo)
takže váš přítel, nemá nebo ztratil kontrolu nad svým pitím:
- pije dokud to jde..a vlastně i když to už nejde a pokračuje i doma
- pije sám a tajně

a co "ranní doušky" na spravení? jsou? řízení pod vlivem? agrese?

no po pravdě řečeno moc dobré vyhlídky nemáte...když už to musím napsat...léčba je dobrovolná a dlouhodobá a člověk se k ní "sám" nedokope, protože si myslí, že to má pod kontrolou a nikdo ho nepřesvědčí o opaku
teprve když už to nejde dál, tak se jde na léčení...a to ještě dovíjestli

a co dál v téhle situaci?
no zkusil bych nejdřív na ty oslavy úplně přestat chodit, možná i terapie , ale to se platí a musí chtít sám, případně nějaký koníček, nebo sport (nemyslím ale šipkaření v hospodě) - prostě smysluplné využití volného času

a co vlastně dělá? že do práce může chodit pod vlivem?
eber

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29241
Re: přítel alkoholik??? Před 8 rok, 9 měsíce  
pracuje jako lešenář a do práce jezdí právě že autem....jezdí když mi ještě ze synem spíme takže nevím jestli si dává ještě ráno na zpravení, ale myslím že to už ne. O víkendech si to pivo ráno bez problému dá a tvrdé nevím, protože to předemnou tají ví že mi to vadí...O tom že má problém nechce ani slyšet je pak agresivní a agresivní je i když se víc napije prostě se s ním nedá ani mluvit.Myslíte že bych měla ze synem zavčas odejít?já bych mu ráda pomohla ale mám pocit že je to zbytečné když si to ani nepřizná.já jsme to až do dneška neřešila po tom co jsem našla tu flašku poloprázdnou, nějak jsem si to nepřipouštěla..děkuji moc za odepsání
Silvie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29242
Re: přítel alkoholik??? Před 8 rok, 9 měsíce  
ono ani nemusí být oslava stačí když jdeme s malým na procházku a on nikam jinam nechce než sedět na zahrádce a dávat si piva a když už odcházíme tak jde zaplatit a nese si pokaždé ještě šnita nebo jedno rychlý....a sport ho nějak nebere dřív hrával jak jste psal šipky v hospodě závodně do té doby než se nám narodil syn pak jsem mu to zatrhla skrz peníze a hlavně to jeho pití...
Silvie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29243
Re: přítel alkoholik??? Před 8 rok, 9 měsíce  
Silvie, víš, že je zle.Určitě se s ním nehádej, v klidu mu řekni, že ho máš ráda, záleží ti ne něm, ale nebudeš jeho pití tolerovat, bojíš se o jeho zdraví.Žádný alkoholik si nechce přiznat, že má problém,věří si, že nemá, protože zná plno lidí, co pijí víc....Chceš, aby dítě vyrůstalo v hezké rodině, v klidu.Odchodem mu nevyhrožuj, protože on ví, že se vrátíš.Když budeš chtít odejít, už se nevracej, nenech se ukecat.Tajné popíjení je začátek alkoholické cesty do pekel.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29273
Re: přítel alkoholik??? Před 8 rok, 9 měsíce  
jdeme s malým na procházku a on nikam jinam nechce než sedět na zahrádce a dávat si piva a když už odcházíme tak jde zaplatit a nese si pokaždé ještě šnita nebo jedno rychlý..

jo to znám...tak jsem taky žil - ach jo - z toho je trnitá a bolestná cesta -- vedoucí přes -- psychiatrii -- léčebnu ...

ale nejprve musí přijít PÁD, pád skoro až na dno, kdy teprve sám pozná, že TAKHLE to už nejde dál...a půjde s tím něco dělat

a to je ještě ta lepší varianta..nebo takhle pojede až do úplného konce
eber

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29553
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 9 měsíce  
ahoj take jsem neco podobneho zazivala po 3 letech souziti se vse uplne zmenilo a dnes je tomu 2 mesice kdy jsem svou lasku nasla obeseneho jen kvuli tomu ze vse resil v alkoholu a nedokazala jsem to zastavit
radka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29555
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 9 měsíce  
radka, katka, jste jedna osoba?To by byla blbá sranda.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29575
Re: Přítel alkoholik Před 8 rok, 9 měsíce  
Liba napsal:
radka, katka, jste jedna osoba?To by byla blbá sranda.
libo zase se do někoho navážíš?běž si svou žáhu chladit jindetito lidi si to nezaslouží.dnes jsem jezdila poobchodech s bráchou vybírali jsme nábytek,horko k zalknutí prodavačky omdlévaly,ale nábytek hezký velké slevy a plné sklady.anka
anka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45678910...15
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter