Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: akoholik
*
#34184
akoholik Před 7 rok, 11 měsíce  
dobry den chtela jsem se znekym poradit jsem s pritelem 8 let mame dve deti pred rokem zacal pit pije denně vodku zkousela jsem uz vsechno aby se sel lecit nechce mysli si ze to dokaze sam pije kazdy den vsimla jsem si ze uz ma velke vypadky pameti nepamatuje si nic vecer kdyz usne ho musim porad hlidat proste udela cokoliv vubec nevim co mam delad dekuji
Pavlína
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34214
Re: akoholik Před 7 rok, 11 měsíce  
No zkus podat návrh na rozvod a dej mu šanci, když pude do léčebny. Jinak tě čeká peklo.
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34247
Re: akoholik Před 7 rok, 11 měsíce  
Dee, Pavlína se nemůže rozvést, píše přece, že má 8 let přítele.
Ale hlavně, chce pomoci!!!
Pavlíno, z mých zkušenosti represe nepomůže, Já začal léčení po průšvihu (bouračka pod vlivem), ale hlavně, měl jsem zázemí mé bývalé přítelkyně.
Je několik kroků, jak začít. Ale pozor, ani jeden není snadný, hlavně ten první.
Zcela určitě si s přítelem sedni, udělej příjemný večer, výlet, cokoli, kde je vám dobře. A promluvte si. Ubezpeč ho, že ti na něm záleží, že ti záleží na spokojené rodině a jeho pití rodinu jen rozbíjí. On sám k tomu první krok dělat nebude. Už je pod vlivem démona.
NEZAPOMEŇ, ŽE K ROZHODNUTÍ MUSÍ DOJÍT SÁM.

Udělejte si cíle, drobné, splnitelné.
ALE HLAVNĚ, CHTĚJTE ŽÍT BEZ PITÍ, řízené pití nefunguje. Slyšíš herce, zpěváky, kolegy, kamarády, že to mají pod kontrolou a najednou je nevidíš. Kde jsou? No přesně tam

Nejjednodušší a důležitý krok je konzultace s odborníkem. Jako první je potřeba najít nebližší protialkoholní ambulanci nebo i psychologa, který protialkoholickou praxi provozuje a umí. Mluvím o malých městech a vesnicích. Já jsem Pražák, takže praxi venku moc neznám.
První pohovor přítele s odborníkem už vše rozhodne. Každý rozumný psycholog si stejně bere samostatně k pohovoru i partnera.
Také si musíš uvědomit, že se přítel začne chovat jinak a měnit. On si musí uvědomit, že máš právo situaci někdy nepochopit.

Řekni mu na rovinu, co ti nyní vadí a čeho se bojíš v budoucnosti. Nic netaj, stejně to v případě pokračování jeho pití vyleze na povrh.
Dnes vím, že mé partnerce vadilo jak smrdím, ostuda u sousedů, strach o mou práci, do budoucna se bála, že naše děti budou žít s alkoholikem (filmy mají pravdu, ale moc toho neukazují - ve skutečnosti je to mnohem, mnohem horší).
A budoucí obavy? Problém finanční (mluvíš o vodce, já měl normu litr vodky denně před 9ti lety, až 400 korun denně), nezaměstnanost, neschopnost práci vykonávat, estetické a zdravotní problémy (já jsem si uchlastal nervová zakončení). A to nemluvím o partnerských a vztahových problémech, násilí... No, dost, je toho hodně.
Dávej mu to tvrdě, ale s podporou, nic růžového, protože život s chlastem růžové brýle NEPOTŘEBUJE.

Vyhlaste "suchou" domácnost. To je ani kapku, ani pro návštěvy. Zakažte si oslavy s alkoholem, nevař ostrá jídla nebo jídla s potřebou zapíjet ho hned pivem nebo vínem. Mějte doma čistou minerální vodu nebo jiné nealko, protože moc pomáhá, když dostane chuť se napít je nejlepší ji hned zapít velkým množstvím nealko pití. Hlavně ne Birel, ten vůbec nepomůže, vyvolává chutě.

Pavlíno, je potřeba najít jiný směr dosavadního chování, nebo zintenzivnit dosavadní. Myslím tím jak zaplnit díru v čase, který přítel najednou bude mít. Sport, koníčky, společné aktivity, divadla, jazyky. Jestli se začne více věnovat třeba tenisu, musí odolat lákadlům "poď na jedno" (nebo po sauně a tak). Tak mi napadlo, jestli má partu dobrých kamarádů, je dobře, aby to i oni věděli a nelákali ho.

Mluvit nebo nemluvit o léčení, to je otázka.
Tajit se to nesmí hlavně v rodině, práci a právě u kamarádů.
Ostatně, to že piju, už o mně ti co to znát mají už stejně vědí.
Jo. je toho hodně.

Pozor na rádoby porady na internetu. Je nutné se na nimi zamyslet a logicky je rozebrat jestli si neodporují, jestli nejsou náročné a jestli jsou reálné. Pak jsou přijatelné.
Pavlíno, věř mi, mám zkušenosti. Před 20ti lety jsem se rozhodl, že jdu do toho. Přiznám, že jsem třikrát recidivoval, ale posledních 9 let nepiju.

Neříkám, že jsem vyléčený, jsem jen nepijící alkoholik.

Držím Ti palce, posílám ti sílu a věř si.
Zdeněk
Zdeněk
Senior Boarder
Příspěvky: 59
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34248
Re: akoholik Před 7 rok, 11 měsíce  
Zdeňku, moc kvalitní a pravdivý příspěvek s upřímnou snahou pomoct. Oceňuji. Ostatně všechny tvé příspěvky jsou přínosné, je vidět, že víš a znáš..... Jen nevím, jestli v tomto případě nevynakládáš svou snahu marně, Pavlína píše "zkoušela jsem všechno, léčit se jít nechce, myslí že to zvládne sám" - tenhle týpek asi nějakým rozumným rozhovorům, návštěvám odborníka a suché domácnosti přístupný nebude. Souhlasila bych spíš s Dee - dát nůž na krk - léčení jako poslední šanci anebo rozchod. A z 90% to vidím na ten rozchod. Ale ještě spíš to vidím na to, že Pavlína se k rozchodu neodhodlá a bude to dál snášet až do hořkého konce. Takových ženských jsou mraky. No, jak vidíte, jsem životní optimistka
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34251
Re: akoholik Před 7 rok, 11 měsíce  
Ahoj Reminiscence, díky za tvá slova, jsou povzbuzující a pravdivá.
Chci pomáhat. Jednak mám na rozdávání a druhak zjišťuji, že se vše buď systematicky opakuje, nebo potvrzuje.
Příklad, v jednom příspěvku píšu, že tvrdá muzika evokuje bažení a druhý den se dozvím, že Šantalka měla recidivu u poslechu Pixies. Protože v této muzice nemám přehled, vygugloval jsem si její název. Ve wikipedii je uvedeno, že "texty jsou typicky mystické a zabývají se neobvyklými tématy. Odkazují se na duševní labilitu, fyzické zranění...".
Zabývám se alternativní tématikou a vím i z vlastní zkušenosti, že když mluvím o démonovi, není to jen název Londonovi knihy.
Každý z nás, kdo není připraven, je zranitelný. A zvlášť alkoholik. Okno je vlastně stav, kdy je vědomí utlumeno a je v jiných hladinách. Celé alkoholikovo duševno je náchylné pro příjem různých entit.
Podívej se na znaky, kterými se opásají metalové skupiny, extrémisté. Tři šestky, vzývání temnot, smutek, odevzdanost, nevyrovnanost.
K tomu drogy, nechráněný sex, sebepoškozování, sobectví...
Nic krásného nás nečeká. Válka téměř fyzická už okolo nás začala, další, mimo nás, už zuří dávno.
Skoro každý se holedbá rovnováhou, jing-jang, davy lidí se zabývají duchovní mystikou, ale málokdo ví, koho právě poslouchá. Slyším říkat "mluvil ke mně Bůh", ale byl to Bůh? I ďábel má příjemný hlas.
Ale co, na Titaniku byli taky všichni zdraví.
Musíme se potkávat a zkoušet podat pomocnou ruku, když jsme osloveni, je to vlastně taková naše povinnost. Jde o to, jak to příjemce uslyší a přijme.
Věřím tomu, že když pomůžu několika pijákům k rozhodnutí, zachráním lidstvo. Protože ti také pomůžou několika dalším.
Je krásné nechlastat, čistá rána, vyrovnané sebevědomí, spokojené okolí a já, zlepšené zdraví... O penězích nemluvím, těch nebude nikdy dost.
Ještě jednou ti Reminiscence děkuji za vyseknutou pochvalu, jsi skvělá, dobře jsi mě pochopila.
Pavlíně přeju, aby měla pořád někoho, kdo ji povede a bude radit, co dál, třeba je jedna z těch mnoha rad ta pravá.
Zatím, Zdeněk
Zdeněk
Senior Boarder
Příspěvky: 59
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34404
Re: akoholik Před 7 rok, 10 měsíce  
Teda Zdeňku, klobouk dolů. Z normy litr vodky za den se propracovat k abstinenci... to bych myslela, že už ani nejde. Gratuluju, Jana
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34487
Re: akoholik Před 7 rok, 10 měsíce  
Dobrý večer chtěla bych se zeptat jak nejlíp odejit od alkoholika,vztah 6 let a bez výsledků kvartal mam strach ze mi bude delat problémy jak doma tak v praci mate prosim někdo radu
Děkuju Agata
A
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34488
Re: akoholik Před 7 rok, 10 měsíce  
Ahoj.Dnes som radioaktivny.Uteč.Aspoň začas...uvidiš potom.No rezignuj...je plno mužov bez alkoholu....Som mudry...a ja sam som pritom v alkoholickej prdely.Zmeň muźa.Alkohol je silna kava.ver mi.
zdenek
Platinum Boarder
Příspěvky: 627
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34504
Re: akoholik Před 7 rok, 10 měsíce  
Ahoj Agáto,
Zdenek má naprostou pravdu. Včas a rychle utíkej. Jakýkoli prodělek(materiální, finanční) je to nejmenší oproti utrpení, které tě čeká.
Alkoholik je bezohledný. Může to skončit obrovskými dluhy, bitím, vydíráním, znásilněním...
Bude ti dělat návrhy, že už bude hodný, ale přijde vlna a pojede dál.
Jestli spolu nemáte děti, utíkej, než přijdeš s ním do jiného stavu. Jestli děti máte, utíkej taky. Je to lepší než aby koukali jak se jim táta ničí. Na světě je hodně hodných chlapů.
Přeju ti sílu a odvahu,
Zdeněk
Zdeněk
Senior Boarder
Příspěvky: 59
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#34517
Re: akoholik Před 7 rok, 10 měsíce  
Agáto, odejdi od něj... Moje máma se trápila s alkoholikem přes dvacet let. Rozvedli se až když mi bylo 18 a já dnes 11 let poté nejsem schopna od sebe otce alkoholika odříznout a trápím se dál. Odstřihni ho, bude ti líp a zabraň tomu, aby si tvoje děti (pokud je s ním máš, nebo hodláš mít) zažily to peklo...
Martina Weberová
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter