Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Přítel alkoholik - zkušenosti
*
#41912
Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Dobrý večer, mám za sebou rušný rok v blízkosti alkoholika. Bylo to tak emocionálně šílené, že teď, po rozchodu, mám chuť se s tím někde podělit. Nikdy jsem o tom s nikým nemluvila . Poznali jsme se v práci. Byl tak jiný než ostatní . Začali jsme spolu chodit a chodili jsme téměř výhradně do hospody na víno. Mně to chutnalo a ze začátku jsem měla radost, že není "prudérní" a dá si taky. Jenže, po pár měsících jsem zjistila, že se pořád jen opíjíme. Začala jsem se krotit a pila méně, on naopak víc. Párkrát odcházel z hospody sotva po dvou, udělal pár scén. A pak mi došlo, že asi není něco v pořádku. A postupně vyplulo na povrch, že je alkoholik. Já přestala pít úplně, byla jsem vyděšená a rozhodně jsem nechtěla dopadnout stejně. Zároveň to měla být podpora jeho. Prý také přestal pít, ale myslím, že mu to vydrželo tak týden. Já jsem od něj utíkala, on většinou "dolézal", jednou jsem mu říkala, že přeci s ním nemůžu být, že by mě vyměnil za pivo a on mi odpověděl, že tak leda aspoň za tři piva. Něco jsem na něm tak moc milovala, že jsem nedokázala utnout nadobro kontakt. Pořád jsem doufala, že se probere a začne svou závislost řešit, ale nepromluvil o tom už nikdy ani slovo. Ani když já začala, zametl to pod koberec. Vídala jsem ho, po ránu měl třesy. Nebral mě vůbec domů, i když ke mně chodil a já k němu chtěla taky. Nakonec, abych se nezbláznila z neustálého přemýšlení o tom, jestli pije a jestli někdy přestane, a kdyby přestal, že bych s ním žila a kdybych s ním žila, že by mohl zase začít, jsem dala výpověď v práci a odešla z jeho blízkosti. Teď doufám, že už ho neuvidím. Ale taky doufám, že jednou se objeví, střízlivý, po léčbě, docházející do AA .
Cítím neskutečnou bolest z toho, že vím, že se v podstatě zabíjí, a že bude pro něj těžké dojít k léčbě, protože má takový iracionální pocit, že je něco víc než ostatní, a že on žádný doktory nepotřebuje. Bylo by to pod jeho úroveň. A přitom, když se na něj dnes podívám, vidím zanedbanýho člověka, kterému už to zas tak nemyslí, jde to s ním z kopce, za ten rok co ho znám je to dost vidět, když si vzpomenu, jaký byl loni..
Proč píšu - asi nepotřebuji poradit, jen se prostě vykecat a pokecat. Všem přítomným abstinujícím přeji krásné střízlivé dny .
Jana
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41913
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Pekný večer aj Tebe.
Napríklad mne sa na také príspevky ťažko reaguje. Čo sa týka Teba, spravila si dobre.
Bol som totiž v podobnej situácii ako tvoj bývalý. A nie raz. A trvalo to roky, kým som prišiel k rozumu. Byť ženou, asi by som so sebou tiež nevydržal, keď som pil. A tiež ako žena by som asi nečakal na ten zázrak, či prestanem piť.
Vypisujem tu rôzne "múdrosti", ale po pravde sám neviem prečo to teraz ide a predtým som sa toľko natrápil. Viem, ktoré veci pre to, aby sa mi darilo, robím. Ale ja som to robil aj predtým a vydržalo to vždy len pár mesiacov. Niečo je teraz iné, ale netuším čo a hlavne prečo.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41914
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Něco je jinak, člověk stárne a mění se. Každý z nás si jistě vzpomene na něco, co by před lety nedokázal a dneska to jde snadno. A věřím, že v závislosti jde vždycky o komplex - kombinaci faktorů - jak při jejím vzniku, tak i v boji s ní. Není jen jediná věc, která člověku může pomoct, ne?
Víte, co je nejhorší na vztahu s alkoholikem? Představa, jaké by to bylo, kdyby nepil. A jako nealkoholikovi vám nejde do hlavy, jak to, že to všechno radši vymění za chlast - z kterýho má akorát zničení tělo, blbou hlavu a smrad z huby. Člověku z toho úplně mrazí. Nezbývá než přát to dobré. Mimochodem, byla jsem párkrát i v alanon. Jemu jsem doporučila, ať chodí do AA, ale měl kopec výmluv...
Jana
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41915
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Jana, skúsila si to, nešlo to, rozhodla si sa správne. Tiež chápem tie občasné predstavy ako sa raz objaví a bude v pohode. Ale to sa nestane. Si zorientovaná, ja už ťa nemám čo naučiť, leť.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41916
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Ja som roky odmietal liečenie s tvrdením, že ja tam nikomu nič vypisovať nebudem. Na detoxe ma totiž strašili, že tam sa len stále píše. Nakoniec som tam aj tak šiel. A zistil som, že sa tam síce píše, ale nie je to nič strašné. Nerobí sa z toho žiadna veda. Nikto tam od nikoho neočakáva žiadne vedecké štúdie. A keď sa to písanie neodkladá na poslednú chvíľu, tak toho nie je až tak veľa. Aj 3 mesiace sa mi zdali pred prvým liečením dlho. A nakoniec to vždy ubehlo ako voda.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41917
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Jana napsal:
Něco je jinak, člověk stárne a mění se. Každý z nás si jistě vzpomene na něco, co by před lety nedokázal a dneska to jde snadno. A věřím, že v závislosti jde vždycky o komplex - kombinaci faktorů - jak při jejím vzniku, tak i v boji s ní. Není jen jediná věc, která člověku může pomoct, ne?

To nie, je kopec vecí, ktoré pomáhajú. A tak isto každému vyhovuje niečo iné.
A asi máš pravdu, určite je niečo aj vekom. Ináč rozmýšľam teraz a ináč, keď som mal 30. Ale aj tak to nechápem. Viem, že je to v hlave, ale prečo až teraz a práve teraz.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41918
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Hodně věcí probíhá na nevědomé úrovni, tak to bude asi něco takového . Důležitý je výsledek.
Jana
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41919
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Mám 2 kamarády, kteří pijou a doporučovat jim jakkoliv jakoukoliv léčbu je zcela zbytečné a pro obě strany obtěžující, ač jsem sám abstinující alkoholik. Chvilku jsou ochotni se mnou hrát hru,ať jim řeknu víc a hledají argumenty, proč to pro ně není, nebo to odloží na svatého Dindiho. Oni prostě chlastat chtěj, vyhovuje jim to, dělá jim to dobře, neumí bez toho být, a já bych je otravoval. Maximálně jim řeknu, že léčba existuje, ale tím to končí.
Na druhou stranu, když nepiješ asi bych považoval za přemoudřelé, kdybys mi konkrétně říkala, kam se obrátit a jak to řešit, když vlastně o tom nic nevíš, než pár řádek z internetu (jestli jsem to dobře pochopil). To je jako kdyby duševně vyrovnaný laik doporučoval někomu smutnému antidepresiva a říkal, ať si vybere ze skupiny benzodiazepínu, nebo by nebyly špatné ty dlouhodobější... Prostě bych tě asi měl za vševědku.. Něco jiného, kdyby mě o tom mluvil jiný depresák, nebo lépe lékař, který to předepisuje, nejlépe bych si pročetl v diskuzi o léku po napsání od lékaře. Jenže k němu bych šel, až by mi bylo opravdu blbě. Neuraž se, jen ti říkám, co by se mi honilo hlavou. Chápu, žes to myslela dobře.
Jinak já zažil vitálního alkáče, který si našel partnerku a zatáhl ji do pití. Hrozně uvadala, ač si to nejspíš neuvědomovala, ale zároveň alkohol nějak víc svázal ten jejich vztah, bylo to, jak kdyby jí chytil do pavučiny.. Ani nevím,jak to dopadlo, přestal jsem se s ním stýkat, potom co jsem přestal pít..
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#41928
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Morfeus napsal:
Mám 2 kamarády, kteří pijou a doporučovat jim jakkoliv jakoukoliv léčbu je zcela zbytečné a pro obě strany obtěžující, ač jsem sám abstinující alkoholik. Chvilku jsou ochotni se mnou hrát hru,ať jim řeknu víc a hledají argumenty, proč to pro ně není, nebo to odloží na svatého Dindiho. Oni prostě chlastat chtěj, vyhovuje jim to, dělá jim to dobře, neumí bez toho být, a já bych je otravoval. Maximálně jim řeknu, že léčba existuje, ale tím to končí.
Na druhou stranu, když nepiješ asi bych považoval za přemoudřelé, kdybys mi konkrétně říkala, kam se obrátit a jak to řešit, když vlastně o tom nic nevíš, než pár řádek z internetu (jestli jsem to dobře pochopil). To je jako kdyby duševně vyrovnaný laik doporučoval někomu smutnému antidepresiva a říkal, ať si vybere ze skupiny benzodiazepínu, nebo by nebyly špatné ty dlouhodobější... Prostě bych tě asi měl za vševědku.. Něco jiného, kdyby mě o tom mluvil jiný depresák, nebo lépe lékař, který to předepisuje, nejlépe bych si pročetl v diskuzi o léku po napsání od lékaře. Jenže k němu bych šel, až by mi bylo opravdu blbě. Neuraž se, jen ti říkám, co by se mi honilo hlavou. Chápu, žes to myslela dobře.
Jinak já zažil vitálního alkáče, který si našel partnerku a zatáhl ji do pití. Hrozně uvadala, ač si to nejspíš neuvědomovala, ale zároveň alkohol nějak víc svázal ten jejich vztah, bylo to, jak kdyby jí chytil do pavučiny.. Ani nevím,jak to dopadlo, přestal jsem se s ním stýkat, potom co jsem přestal pít..

No dovoluji si tvrdit, že vím víc než pár řádek z internetu. Kromě toho dokážu pochopit, když někdo chlastat chce a tak chlastá, mně to může být celkem jedno. Ale u tebe ti dva kamarádi alkoholici asi s tebou nechtějí žít a mít děti, co? Jen jsem mu navrhla jednu z možností - asi tu časově a finančně ze všeho nejmíň náročnou - AA. O tom, co dalšího by mohl dělat, ví moc dobře sám. Pro mě ta nabídka AA a následné výmluvy byly takovým lakmusovým papírkem toho, jak to s těmi kecy o tom, jak ví, že by to měl řešit, vlastně ve skutečnosti myslí...
Jana
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41929
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
- asi tu časově a finančně ze všeho nejmíň náročnou - AA
---------
Jo jo, AA to je pohodička, jenom si tam tak jednou za dva týdny na hodinu sedne a je zdravej jako rybička, takoví jsou vyléčeni na to tata. Všem, co vezmou za kliku to pomohlo a je to. Mně si jen potvrdila, že si to představuješ jak Hurvínek válku... Hele, že vidíš alkáče nebo ses párkrát opila z tebe nedělá někoho, kdo jim vidí do hlavy...
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter