Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Vývoj alkoholikova života
*
#44696
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Uteč! Pokud se nechce změnit, léčit se a bojovat nemá to smysl a zkazíš si i ty život na úkor jeho chůastání...Ty se můžeš rozkrájet, dokud se.nezačne snažit on, tak zbytečně...Hodně štěstí!
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44830
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Já si myslím, že neříkáš tak úplně pravdu. Protože když se nechce léčit, proč by oblítával doktory? Jen tak z nudy? On se chce léčit, ale nedaří se mu to.. Alkoholismus je nemoc, není to nějaký morální poklesek překonatelný pouhou vůlí..
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#44831
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
K doktorom moze kludne chodit len preto, aby donho rodina furt nehucala.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#44832
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Tomu nevěřím. Já jsem k nim chodil s depresema a podle sebe soudím jeho. Nikdy jsem neslyšel, že by někdo oblítával doktory, aby do něj rodina nehučela. Je to trapné a obtížné.. Spíš týpek řeší stejně jako jsem řešil já deprese, úzkosti a další věci. Já je měl napůl před tím, než jsem chlastal a chlast mi dal na chvíli úlevu a zhoršoval je.. Týpek to nechápe.
Každopádně samo odstavením od flašky se také nic nevyřeší, i když je to začátek.. Musel by zvolit jinou cestu.

Já už nikoho nezachraňuju. Jen jsem chtěl reagovat na ty řeči, že se nechce léčit.
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#44842
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Morfeus napsal:
Já si myslím, že neříkáš tak úplně pravdu. Protože když se nechce léčit, proč by oblítával doktory? Jen tak z nudy? On se chce léčit, ale nedaří se mu to.. Alkoholismus je nemoc, není to nějaký morální poklesek překonatelný pouhou vůlí..

Ale áno Morfeus, to čo píše Double D je naozaj možné. Môj manžel vedel, že keď nebude robiť "nič", tak pri ňom dlho neostanem. Taktiež navštevoval doktorov, liečebne, kluby (a ja spolu s ním)...preto, aby sa naučil piť mierne (ako konzument), úplnú abstinenciu nikdy nemal v pláne - sám mi to v jednej slabej chvílke povedal. Sama som v tom hladala logiku, ale konanie a správanie alkoholika nijakú nemá.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44849
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Morfeus napsal:
Tomu nevěřím. Já jsem k nim chodil s depresema a podle sebe soudím jeho. Nikdy jsem neslyšel, že by někdo oblítával doktory, aby do něj rodina nehučela. Je to trapné a obtížné...

Morfee,taky si nemyslím,že by někdo normální tohle absolvoval jen kvůli efektu,Obávám se však,že závislost dělá z lidí někoho jiného a rozhodně ne normálního člověka.
Jinak ale máš pravdu.Za vším tím chlastem je nějaký problém se životem,deprese,neléčená a pečlivě hýčkaná.


ad Michal:
Souhlas.Musím utéct.Pokud nechce,nebude nic.Je tady jen otázka chtění.

Ptám se,Vás zkušených,jestli se některému Vám známemu alkoholikovi povedlo rozlousknout,proč pijí? Prišel někdo na to?
Jasanka
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44851
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Jindřiška napsal:
...Za vším tím chlastem je nějaký problém se životem,deprese,neléčená a pečlivě hýčkaná.....

Ano
většinou za vším tím chlastem bývá nějaký problém i když někomu to třeba jenom prostě "chutná".... proto je léčba většinou dlouhodobá a v terapiích na to někdo stejně ani nepřijde, nebo se tomu jenom přiblíží.

No tu "pečlivě hýčkanou" depresi bych chtěl vidět - to co asi myslíš není žádná deprese jako klinické onemocnění ale alkoholická sebelítost ... svět je zlej a všichni se proti mě spikli...
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44856
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Jindřiška napsal:


Ptám se,Vás zkušených,jestli se některému Vám známemu alkoholikovi povedlo rozlousknout,proč pijí? Prišel někdo na to?


Pravděpodobně někteří ano, ale většinou o tom nemluví, proč taky? Důležité je že provedli "patřičné změny v životě"...pro některé to třeba není důležité a "nesou ten svůj kříž" silou vůle, stačí jim vědomí toho, že prostě nemohou...
Z toho co tady píšeš je zřejmé, že ten tvůj partner ještě "nedozrál" do stavu A DOST UŽ ANI KAPKU stále si totiž myslí, že má na to pití NÁROK = jako za odměnu, jako takové rádoby antidepresívum...apod.
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44857
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
To je přené bych řekla....Tuhle větu nedávno při pití pronesl...že má na to nárok.
Jasanka
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44858
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Jindřiška napsal:
Ptám se,Vás zkušených,jestli se některému Vám známemu alkoholikovi povedlo rozlousknout,proč pijí? Prišel někdo na to?

Pokud mam psat za sebe tak pit jsem zacal protoze stavy vyvolane alkoholem mi byly prijemne a pomahaly mi. To se stalo bezvyznamnym v okamziku kdy doslo ke vzniku zavislosti, pak uz bylo piti pouze a jenom o jejim uspokojovani. V konecne fazi sveho chlastaciho obdobi se pridal i pragmaticky duvod - strach z asbtinencnich priznaku - tj. nechtel jsem pit ale pil jsem protoze jsem se bal toho jak zle mi bude.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter