Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Vývoj alkoholikova života
*
#44860
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
hm tak když pomineme spirituální zázrak...tak jedině pád skoro až na dno a strach o vlastní život s ním může (ale taky nemusí) hnout.
Dostal už někdy delírium, nebo epileptický záchvat? Co játra, slinivka - zvracení - nespavost - psychózy?
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44861
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
pavel napsal:
hm tak když pomineme spirituální zázrak...tak jedině pád skoro až na dno a strach o vlastní život s ním může (ale taky nemusí) hnout.
Dostal už někdy delírium, nebo epileptický záchvat? Co játra, slinivka - zvracení - nespavost - psychózy?


No,to je právě to...po těch letech pití,má všechny testy v pořádku.Nikde nic.Dvakrát jsem zažila halucinace,ale nebylo to nic,co by ho zastavilo na déle než 2 měsíce.Jednou to byly halucinace,kdy měl pocit,že ho někdo napadl nožem,takže se to řešilo s PČR a zjistilo se právě,že se nic takového nestalo...Pro mě ostuda,on to prostě přešel a pije dál...Pro mě,abstinenta,naprostý šok a nepochopení
V podstatě zatím nemá žádný zdravotní důvod,to,že se mu rozpadá rodina pro něj prostě nemá vypovídající hodnotu
Jasanka
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44879
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Já to prostě nechápal, že už si nesmim cucnout. Bylo těžký si život představit bez alkoholu. Už jsem nebyl "frajer". Byl jsem nemocný člověk. Outsider a troska. A to byl ten problém. Přiznat si, že jsem alkoholik a nesmím se ani napít..
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#44880
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Morfeus,
myslím, že takto podobne to má aj môj manžel...Kedy a prečo sa to u teba zlomilo ? Čo sa muselo stať, aby si pochopil, že jedine abstinencia...?
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44882
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Ego bylo udoláno, aspoň na chvíli, pády na dno.. Kdy jsem měl děsný deprese, průsery.. Ale skutečně mi pomohlo přecvaknout myšlenky až na vlastní oči vidět další alkoholiky. Zjistit, že maj podobný pochody a že můj alkoholismus není zveličován lékařem.. Někteří se léčili a pili míň než já.. Pak jsem stejně párkrát zrecnul, ale už to byl jen důkaz. Je to běh na dlouhou trať s nejistým výsledkem. I u mě pořád hrozí recidiva..
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#44885
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Morfeus bo som x krát na psychiatrii. Za 15 rokov som tam prežil viac ako rok života, plus 4 liečenia. Videl som prípady následkov alkoholu, ktoré väčšina z vás nikdy neuvidí. Napriek tomu som mal recidívy. Každému asi pomôže niečo iné. Nemyslím, že každý musí padnúť na úplné dno. Aj keď každý si pod tým dnom môže predstavovať niečo iné.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44900
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Recidiva je když už člověk uzná nemoc. Ten týpek ji podle mě ani neuznal.
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#44910
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Tak vidieť na vlastné oči prípady následkov alkoholu, musí byť strašné a pre každého normálne zmýšlajúceho človeka aj dostatočným varovaním, kam jeho počínanie môže viesť. Ale s mojim manželom ani toto nepohlo a to takých prípadov mal možnosť počas 4 liečení a niekoľkých pobytov na psychiatrii vidieť dosť. Vždy, keď sa odtiaľ vrátil, rozprával mi príbehy a osudy tých ľudí, akoby mi tým chcel vždy povedať, že on je v porovnaní s ostatnými pacientmi úplne ok a nieje na tom tak zle. Videl iba priepastný rozdiel, vôbec nie to, že sa ocitol na rovnakom mieste ako oni. Nabádala som ho, aby konečne začal rozprávať aj za seba a o sebe, ale to už bol problém. Ego ešte nebolo a nieje "udoláno".

Keď tu chodím a čítam ako to mnohí z vás majú v hlave dobre zrovnané a naozaj si prajú a chcú abstinovať, napriek tomu zlyhávajú, tak potom, kde sú takí ako je môj manžel... ...v rútiacom sa vlaku smerom do priepasti a mne neostáva iné ako vyskočiť aj, keď ten vlak má už po toľkých rokoch poriadnu rýchlosť.

V pondelok sa koná rozvod...tak mi držte palce.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44912
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Morfeus napsal:
"Recidiva je když už člověk uzná nemoc." Ten týpek ji podle mě ani neuznal.
...alebo, keď už alkohol so závislákom opäť vedie svoj rozvláčny a nudný monológ.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44929
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 10 měsíce  
Já ti palce držím. Já se musel také odstěhovat od psychicky nemocného příbuzného. Přišel jsem o velký byt, zahradu a hodně osobních věcí. Ale pobyt u něj by mě stál život nebo minimálně duševní zdraví..

Jinak já nepíšu, že mě to vyléčilo vidět jiné trpící, ale uvědomil jsem si svou nemoc..

Nepiju od té doby, co jsem dobrovolně chodil k psychoterapeutovi a na svépomocné skupiny a snažím se plnit program.
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 09/06/2017 17:06 Provedl: Morfeus.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter