Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Vývoj alkoholikova života
*
#45214
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 9 měsíce  
Zana napsal:
Pro Jasanka:

Dobrý den,
můžu se zeptat - myslíte si, že pokud byste v minulosti Vy něco udělalala jinak - bylo by to lepší pro Vás i pro partnera? Myslíte si, že nesete nějaký podíl na tom, že Váš partner stále setrvává v problémech s alkoholem a Vám tím dost ubližuje?

Dost možná prožívám něco podobného. Vaše slova jsou mi známá, i když jsem se nepřestěhovala a nijak k parnterovi nejsem vázána, tedy kromě citů a touhy trávit společný čas, který je někdy super a jindy velmi náročný točící se kolem piva. Čas s partnerem pak bývá plný vznětlivosti partnera a výčitek (nejen) vůči mé osobě, ale celkově vůči okolí.

Můžu se zeptat, co Vám poradili psychologové, psychiatrové a jiné odbornící?


Myslím si,ze pro mě by to bylo jednoznačně lepší a pro moje děti taky....pro nej nevím...obavám se však,ze momentálně nejsem náladěna na to,abych ho dal zachraňovala za cenu svého pohodlí a života...

U nás fáze,ze nám spolu bylo i hezky,trvala celkem dlouho...cca 2,5 roku....to byl taky důvod proč jsem pořad věřila v lepší zítřky...tohle a pocit,ze to zvládneme...ze budeme těch 10% co bude abstinovat..
Jasanka
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45596
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 8 měsíce  
Ahoj všem,

jsem o dva měsíce dál a velký posun je,že odcházím.Opravdu odcházím.Vše je v běhu.Nemůžu tomu uvěřit,myslím v dobrém.
Po posledních akcích.kdy partner už nezřízeně pil,občas zrušil práci,vyhrožoval sebevraždou a pak třeba dva dny byl v depresi,jako milius,dolejzal..
A nastala změna.Jenže není pozitivní.

Jakmile zjistil,že opravdu jdu pryč,střídá vyhrožování se sliby,jak teď už skončil,jak vše bude jinak.Že už prozřel,zároveň jak mi udělá peklo,že nemůžu přece zahodit celé ty společné roky...musím říct,že je to nářez.Nečekala jsem to.
Musím se stěhovat (nemám skoro žádný nábytek,ale nevadí),hledám novou práci.
Celé dny,pořád a pořád,kdykoliv má příležitost,opakuje,jak JÁ to vše zkazím,že mu nedám šanci,že nechápe,proč mu už konečně nevěřím,když už 14 dní nepije...

Jestli jsem si doteď myslela,že jsem prožívala stres,tak těch posledních 14 dní je mega stres.
Kontroluje mě všude,vyvolává hádky.

Nemám pochybnosti o svém rozhodnutí,ale moc by mi pomohlo,kdyby mi tady někdo vyjádřil podporu.

Neuvěřitelně odpočítávám dny,kdy odsud uteču...

Prý budu litovat....
Jasanka
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45597
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 8 měsíce  
Hold, mi alkoholici vieme byť hnusný. Viem to podľa seba. Každý vzťah som pokazil alkoholom. Opitý som vypisoval potom hnusné SMS-ky. Ale boli to len vzťahy. Nie spoločné bývanie. Ja sa v ženách nevyznám, niekedy ani panboh nevie, čo vlastne chcú. Už sú to roky, čo som mal vážny vzťah. Teraz som už zostal len večný kamarát, taká bútľavá vŕba. Akokoľvek to ale nakoniec u teba dopadne, hlavne nech si spokojná. Drž sa.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45598
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 8 měsíce  
Rozhodla jsi se správně, odpočítávej dny nebo i hodiny a vydrž.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45599
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 8 měsíce  
Ahojte, táto tēma ma zaujala.Vývoj alkoholikova života.Pri pití sa vyvíjam...mení sa môj mozog,moje potreby,moja osobnosť.Neviem o tom,lebo musím piť a chcem .Začínam devalvovať svoje potreby..úplne.Mám chvíľky,keď som triezvy,vtedy rozmýšľam nad sebevraždou,lebo...to takto ďalej nejde.A vývoj končí buď smrťou alebo uzdravením,s rizikom večnej recidívy.Kto toto POCHOPÍ?
zdenek
Platinum Boarder
Příspěvky: 627
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45600
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 8 měsíce  
Jasanka,
rozhodla si sa správne, ale význam to bude mať len, keď sa ti odchod podarí dotiahnuť do konca - pre neho možno, pre teba určite. Áno, cesta z pekla von niekedy vedie cez ešte väčšie peklo...ale napriek tomu to nevzdávaj. Držím palce.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45601
Re: Vývoj alkoholikova života Před 6 rok, 8 měsíce  
Jasanko, taky ti chci vyjádřit podporu. Není to jednoduchý, ale ty to zvládneš. Důležitý je, že o svým rozhodnutí nepochybuješ. Brzy bude líp Držím palce!
Karolína
Expert Boarder
Příspěvky: 92
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter