Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Manžel a alkohol...
#55188
Re: Manžel a alkohol... Před 4 rok, 10 měsíce  
Zdravím vás,
Po dlouhé době se ozývám. Bývalý manžel díky špičkové péči zánět slinivky a s tím spojené komplikace přežil, v nemocnici byl přes půl roku na ARO, po 3/4 roce propuštěn domů. Má invalidní důchod, 3. stupeň. Chvíli to vypadalo, že mu vse konecne došlo. Ale ne na dlouho, dietu nedrží, nasává dál, po Silvestru opět skončil na jip se začínajícím zánětem slinivky, díky skvělé péči se z toho dostal a v současné době se znovu potýká se s tím samým. Naštěstí jsme rozvedení, péči o syna i rozdeleni majetku vyřešeno. Jen syna trápí, že by chtěl k tatínkovi častěji - jenomže tatínek buď lítá po doktorech nebo je hospitalizovany a hlavně nemá vůli si syna brát. Takže, meli jste pravdu a děkuji vám za podporu, opravdu nemá cenu se snažit pomáhat, podporovat někomu, kdo o to nestojí, ale myslet na děti a na sebe, aby vás to také nesemlelo. Přiznám se, ze se mi hrozně ulevilo, jsem spokojená, v klidu, syn je také v pohodě, žádné rozhodnutí bych nezměnila.
Sonja
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55189
Re: Manžel a alkohol... Před 4 rok, 10 měsíce  
Ahoj pročetl jsem celé vlákno, protoze jsem nevěděl o co se jedná, je až neuvěřitelné, jak je ta závislost silná, že člověk doslova uteče hrobníkovi z lopaty strávi tak dlouhou dobu v nemocnici, kde má neskutečně mnoho času na přemýšlení a i tak se vrátí k alkoholu, velmi smutný příběh....mějte se se synem hezky!
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55190
Re: Manžel a alkohol... Před 4 rok, 10 měsíce  
Diky Sonjo za správu...ja som sa s mojim manželom tiež nakoniec rozviedla... Síce sme mali vyriešené deti, nebývali sme spolu a aj majetok sme mali rozdelený, ale právnik ma upozornil, že pokiaľ bude manžel ďalej piť a narobí dlhý, mohli by exekútory ísť i po mojom plate... Na majetok nemôžu ale na plat áno... Ak sme manželia... Síce mi to trhalo srdce, ale rozum rozhodol a ja sa rozviedla.. Od tej doby som prestala kontrolovať co robí nerobí s peniazmi... Dala som mu,, slobodu,, k zodpovednosti... Nechávam ho niesť si svoje bremeno... Opakovane mal chlastaci šnúry i pokus o samovraždu... Bol na dne... V jednom takom ataku mi volal, ze už nemuze, že chce prestať jen nevi jak... S láskou som mu povedala, že vie, čo je potreba... len nech ide na liečenie sám za seba... Krok za krokom... Vykročil... Teraz je 4mesiac v liečebni... Sme už i po týždňovej spoločnej terapii tam... A 1x v živote mám pocit úľavy, ja som nevybavovala nič... Všetko zariadil sam... Chcel a chce... Dokážeme sa normálne baviť, už neobvinuje... Hľadáme riešenia, nebojujeme... Zatiaľ je to plne nádeje... Je tam, má za sebou komunitu... Samozrejme mam strach, ako zvládne život vonku...je to jeho voľba...ci si nájde doliecovanie, komunitu vonku, ktorá by ho držala... Uvidíme... Pracujem i ja na sebe...mam komunitu i ja... Strážim si hranice, učím sa hovoriť o svojich potrebách a byť viacej sama so sebou než sa rozdávať okolo... Táto cesta k sebe samej je ťažká ale nádherná a úprimne sa teším z každého kroku... Nachádzam ľahkosť a jemnosť v mojom bytí... Ďakujem Bohu za túto cestu... Už nezachraňujem, už žijem svoj život a ak Boh dá, môj,, manžel,, ho bude žiť spolu so mnou...
Rita
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55195
Re: Manžel a alkohol... Před 4 rok, 10 měsíce  
Rita napsal:
Opakovane mal chlastaci šnúry i pokus o samovraždu... Bol na dne... V jednom takom ataku mi volal, ze už nemuze, že chce prestať jen nevi jak...

To je dobre - moc dobre! Ten pokus o sebevrazdu a beznadej. To je totiz presne ten moment kdy zacina pracovat pud sebezachovy a dotycny si zacne uvedomovat ze konec uz je blizko a ze uz takhle nechce dal. Uz ne kvuli rodine nebo praci a podobnym vecem ale ze strachu o holy zivot. Nic vic, jen preziti. Tahle motivace dokaze cloveka udelat i na prvni pohled nemozne. To jak popisujes ze je v lecebne a zmeny v jeho chovani - to zni skvele! Desne moc Vam obema drzim palce!!!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 11/05/2019 12:57 Provedl: Gennosuke.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55202
Re: Manžel a alkohol... Před 4 rok, 10 měsíce  
Dekuji... Dnes oslava tchanovych narozenin (nakonec) byla bez chlastu... Bylo to super i manžel prijel na 4 hodinky z lecebne... Užili si to vsichni... Dokonce dekoval tatovi, že to udelal bez alkoholu... Mám z nich veľkou radosť...
Rita
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55204
Re: Manžel a alkohol... Před 4 rok, 10 měsíce  
Sonja napsal:
Zdravím vás,
Po dlouhé době se ozývám. Bývalý manžel díky špičkové péči zánět slinivky a s tím spojené komplikace přežil, v nemocnici byl přes půl roku na ARO, po 3/4 roce propuštěn domů. Má invalidní důchod, 3. stupeň. Chvíli to vypadalo, že mu vse konecne došlo. Ale ne na dlouho, dietu nedrží, nasává dál, po Silvestru opět skončil na jip se začínajícím zánětem slinivky, díky skvělé péči se z toho dostal a v současné době se znovu potýká se s tím samým. Naštěstí jsme rozvedení, péči o syna i rozdeleni majetku vyřešeno. Jen syna trápí, že by chtěl k tatínkovi častěji - jenomže tatínek buď lítá po doktorech nebo je hospitalizovany a hlavně nemá vůli si syna brát. Takže, meli jste pravdu a děkuji vám za podporu, opravdu nemá cenu se snažit pomáhat, podporovat někomu, kdo o to nestojí, ale myslet na děti a na sebe, aby vás to také nesemlelo. Přiznám se, ze se mi hrozně ulevilo, jsem spokojená, v klidu, syn je také v pohodě, žádné rozhodnutí bych nezměnila.


Smutně pravdivé.
Přeji vše dobré Sonjo. Ať se vám dobře daří.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62283
Re: Manžel a alkohol... Před 2 rok, 8 měsíce  
Hezký den všem. Dlouho jsem se neozvala... Je to pravděpodobně poslední příspěvek. Dopadlo to špatně, před pár dny bývalý manžel zemřel, krvácení z jicnovych varixu. Nikdy nepřestal pít, měl řadu zdravotních problémů, přesto pil dál. Synovi už je 9 a půl, přišel tátu. Nejhorší bylo mu to říct. Pokud to čte někdo, kdo se s tímto demonem pere, myslete i na svou rodinu a svoje blízké, ublizujete jim. Všichni jsme se mu snažili pomoci, marně. Řešte to včas!!! A vy, co máte alkoholika jako blízkého člověka, zkuste mu pomoci a pokud nebude chtít, odstříhněte se nebo vás také dostane na dno. Posílám mnoho sil všem
Sonja
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 10/07/2021 20:54 Provedl: Sonja.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62284
Re: Manžel a alkohol... Před 2 rok, 8 měsíce  
Smutné. Žel alkoholikovi se nedá nijak pomoci, vždy to musí nakonec udělat sám ..
Přeji úspěšný začátek nového života.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62285
Re: Manžel a alkohol... Před 2 rok, 8 měsíce  
Je mi to líto. Sama jsem v podobné situaci. Manžel alkoholik, prošel si měsíční léčbou, ale tím to také skončilo. Vydržel 2 týdny. Doléčování žádné, pije dál, prohlubují se mu psychické problémy, já s dcerami (4 a 6let) tomu jen přihlížíme. Ony to asi tak nevnímají, manžel jezdí s kamionem, bývá s námi málokdy, pije, až když holky spí. Chci si dát do kupy život, bylo by fajn, kdyby do něj patřil i on. Abstinující. Asi bohužel. Chodila jsem na terapie, přihlašovala se na Al-Anon, nepomohlo mi to. Já vyžaduju věcné rady typu: zkuste to a to, takhle nebo takhle. Ne nějaké neurčité úvahy. Nebyli jsme ještě na párové terapii. Má s tím někdo zkušenost? Pomohlo vám něco jiného než rozvod? Jsem nezaměstnaná, byt máme na hypotéku a on se z něj nehne. Holka tu nastupuje do školy, máme tu přátele, zázemí, já snad i brzy práci. Prodávat byt nechci.
Janina
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62286
Re: Manžel a alkohol... Před 2 rok, 8 měsíce  
Zajímají mě i běžné denní záležitosti. Je opilý, na dcery milý. Já k němu milá nejsem. "Maminko, proč si na tátu zlá?" Co jim říct? Zanášet jim hlavičku, že je táta alkoholik? Slibuje, neplní? Starší už to může vnímat těžce, stydět se za něj, za sebe. Chodit s dětmi k psychologovi? Situace další: Porušuje pravidla. Suchá domácnost a přinese si alkohol. Vyhodit mu to? Vylít? Přijde opilej: Uvažuju nad tím, že ho nepustím dovnitř. Osvědčilo se někomu? Že udělá sousedům divadlo mi je jedno. Všechno je to o tom, že takhle prostě ne. Moc bych ocenila řadu typu, tohle zkus, na tohle se vykašli, tohle může mít takovou a takovou výhodu/nevýhodu. Proto i zvažuju rozvod. Jsem praktická, vydržela jsem dost a oporou byla dost let na to, abych zjistila, že zbytečně. PS: klasická hláška: mám vás rád a nechci o vás přijít. Ale neudělá pro to nic.
Janina
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter