Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Manžel a alkohol...
#62287
Re: Manžel a alkohol... Před 2 rok, 9 měsíce  
Janina, mno .. kazdy bychom se meli umet ve svem zivote postarat sami o sebe a proto sami vime, co je pro nas dobre a co ne, v cem je nam dobre a v cem ne. Z toho pak vyplyva, co mame delat proto, abychhom soucasny stav zmenili. Nevim, zda by byla dobra volba menit toho druheho. Pokud nekomu neco vadi a ten druhy to nechce z jakehokoliv duvodu zmenit, pak nezbyva nez se podle toho zacit zarizovat. Muze to byt rozvod, narok na byt pro deti a nebo take uplne neco jineho. Proto se dostavaji jen obecne rady.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 11/07/2021 00:08 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62288
Re: Manžel a alkohol... Před 2 rok, 9 měsíce  
Ahoj Jájino, jmenuju se podobně -Jájin. Jsem tu pod krycím jménem, ale nikomu to prosím neříkej. Rozhodně ti ale můžu poradit. Nerozváděj se!!! Pomůže babské ucho (Honza byl na rodinné sešlosti, tak ti tam možná nějaké pořídí), nebo případě vývar z třezalky. To je jistota!!!! P.S. Šmarja, ty jsi Janin. Jsem to po pěti pivech popletl
SAM
Platinum Boarder
Příspěvky: 471
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62289
Re: Manžel a alkohol... Před 2 rok, 9 měsíce  
Se slzou v oku čtu vaše slova Janino, ale nemám žádnou radu, protože tu nemá nikdo. Já byl v roli Vašeho manžela a tak vím, že Vaše snaha je velká, ale vždy to bude jen snaha. Přestat musí on. Musí mít pádný důvod. Musí chtít..musí tohle to a támhleto..Vy nemusíte nic. Vše musí chtít on, ale jak to tak vypadá, on určitě nechce.
Je mi líto, ale zde není šance dokud on sám nepochopí závažnost situace.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62290
Re: Manžel a alkohol... Před 2 rok, 9 měsíce  
Nemusi nic, pokud nechce. Mel, musi .. opatrne s tim
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62292
Re: Manžel a alkohol... Před 2 rok, 9 měsíce  
Já ale nehledám rady pro manžela, ale pro sebe. Pustit nebo nepustit ožralého domů, když je byt obou? Nepřitížím si třeba omezováním osobní svobody? Co odpovědět dětem? Nebo to řešit s dětským psychologem? Ty konkrétní rady na řešení situace jsou pro vyřešení mého života. Asi jsem to nenapsala zrovna srozumitelně.
Janina
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62293
Re: Manžel a alkohol... Před 2 rok, 9 měsíce  
Zdravím,
měla by jste si asi nejprve ujasnit, jak k tomu manželství přistupujete. Jestli je tzv. "civilní" nebo "církevní" (v dobrém i zlém až do smrti...) no třeba kdyby jste byla "věřící" tak můžete pořád ještě doufat v ZÁZRAK....protože ono takové "uzdravení" ALKOHOLIKA je jev pomalu na hranici zázraku.
Takhle to sice vypadá, že si z toho dělám srandu, ale dostat někoho do léčebny a přimět ho(jí) k léčbě není vůbec jednoduché, resp. je to téměř nemožné - musí chtít sám.
Chybí tady spousta informací o tom jak Váš manžel pije, kdy začal, kdy to začalo jít z kopce apod...
Za tím vším pitím je nějaký zastrčený problém, který už není vidět a ten problém se musí najít a odstranit a to je práce pro PROFESIONÁLY : terapeuty a psychology a možná i psychiatry.
A pokud hledáte radu jak postupovat dál, tak musíte vyhledat instituce zaměřené na poradenství a pomoc rodinám alkoholiků(ček). Je jich celá škála od HARD-CORE řešení (typu vykázání z bytu a zamezení styku s dětmi) až po spirituelní svaz AA.
Pokud chcete manžela vůbec k něčemu přinuti, tak to musí být "černé na bílém" , když rozvod tak "papíry na stole" žádné výhrůžky typu jestli nepřestaneš pít tak se s tebou rozvedu a pod.... to nikam nevede.
Takže podle Vašeho přístupu ke vztahu si vyberte typ instituce, terapeuta apod. a proberte Vaši situaci s profesionály a pak asi nastane rozvod nebo rozluka, ale každopádně si myslím, že oddělené bydlení by rozhodně nebylo na škodu., alespoň na nějaký čas .... nebo i navždy
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62294
Re: Manžel a alkohol... Před 2 rok, 9 měsíce  
Janina, ja to tak pochopil.
Ale toto jsou prece otazky, na ktere presneji odpovi pravnik orientujici se v rodinnem pravu a ohledne deti detsky psycholog a OSPOD. Rady z Internetu jsou jak jedna baba povidala.

Zkusenosti, napady, namety - ne rady.
Kazdy konflikt si nejak zaznamenat, dokumentovat - muze to znit divne, silene, ale muze se to pozdeji hodit. Takze to mit nahlasene napr. na PCR/Me Policii, zdravotni zaznamy pokud doslo k fyzickemu, psychickemu nasili. Pripadne nechat osobu vykazat ze spolecne domacnosti.
Domnivam se, ze nelze svevolne branit uzivat majetek druhe osobe, je-li majitelem/spolumajitelem.
Deti resit za pomoci OSPOD a detskych psychologu. Defacto se jedna o nemoc - alkoholismus, ktera brani vsem zucastnenym zit normalni zivot. Tata/mama je nemocny/a, musi se lecit, uzdravit. Tak mu dame prostor a pak uvidime.

U podani zadosti o rozvod prichazi OSPOD s predbeznych opatrenim. Co vse muze obsahovat, odpovi pracovnici OSPOD. Klidne bych obvolal OSPD uradu v ruznych mestech vicero.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62296
Re: Manžel a alkohol... Před 2 rok, 9 měsíce  
Jen prakticka rada - pokud je ridic a chlasta tak doma musi byt policejni Drager a nez sedne za volant tak musi dychat nulu!

Tohle je potencionalni strasny pruser! Jestli blbec ozrala udela nekde nehodu a nadycha tak cela skoda do posledni koruny pujde za nim. Jako ridic kamionu muze snadno skoncit s mnoha milionovym dluhem. A pokud nemate predmanzelskou smlouvu a tam toto osetreno tak je dluh Vas obou! Jedina jeho ozralecka chyba a Vas i Vase deti muze socialne znicit .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64779
Re: Manžel a alkohol... Před 1 rok, 3 měsíce  
Sonja napsal:
Hezký den všem. Dlouho jsem se neozvala... Je to pravděpodobně poslední příspěvek. Dopadlo to špatně, před pár dny bývalý manžel zemřel, krvácení z jicnovych varixu. Nikdy nepřestal pít, měl řadu zdravotních problémů, přesto pil dál. Synovi už je 9 a půl, přišel tátu. Nejhorší bylo mu to říct. Pokud to čte někdo, kdo se s tímto demonem pere, myslete i na svou rodinu a svoje blízké, ublizujete jim. Všichni jsme se mu snažili pomoci, marně. Řešte to včas!!! A vy, co máte alkoholika jako blízkého člověka, zkuste mu pomoci a pokud nebude chtít, odstříhněte se nebo vás také dostane na dno. Posílám mnoho sil všem

Sonjo, v prve rade uprimnou soustrast. Zda se, ze Vas manzel mel velice rychlou progresi alkoholismu. Od rozpiti pri stavbe baraku pred 11 lety do smutneho konce pred rokem. Kolik bylo manzelovi, kdyz zemrel? Mel manzel v rodine i jine alkoholiky? Jaka byla jejich progrese?

Muj otec byl take alkoholik. Pil uz v mladi. Ve 30 letech to byl funkcni alkoholik. Matka se s nim rozvedla, kdyz mi byly 2 roky a ja vyrustala v podstate v suche domacnosti. Z meho otce se stal po 45 roce veku v podstate nefunkcni alkoholik a i ta posledni zena, u ktere se prizivoval a bydlet, tak ho vykopla a tak uz pak zil na ulici poslednich 15 let. Pro me bylo utrpeni ho potkavat ve zbidacenem stavu v ulicich Prahy. Nekdy mel i monokly, protoze si ho nejaci grazly vyhlidli a zkopali ho bez duvodu. Jednu zimu, kdyz uz jsme si se sestrou zacaly vydelavat, jsme tatovi zaplatily socialni ubytovnu na tri mesice pres zimu. Bohuzel ji musel opustit, protoze nebyl schopny abstinovat a nechodil za socialni pracovnici, coz bylo podminkou ubytovani. Myslim, ze umrel jeste pred 60satkou na infarkt srdce. Tatu jsem moc neznala, ale vim, ze to byl vcelku hodny clovek a nikdy nebyl agresivni. Vetsinu zivota jsem ho litovala a me bylo za nej velice uzko, kdyz jsem se dozvedela, ze umrel, uprimne jsem byla rada, ze uz to utrpeni ma za sebou a ze me spadla obrovska tize.
Ms_Praha
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64782
Re: Manžel a alkohol... Před 1 rok, 3 měsíce  
Strašné příběhy. Alkohol ničí lidi kolem nás ve velkém. A tolik moc lidí ho obhajuje a velebí...
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter