Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Manžel a alkohol...
#64939
Re: Manžel a alkohol... Před 1 rok, 2 měsíce  
Já jsem vždycky myslel, že se dá alkoholikovi nějak pomoct, nebo že společně s blízkými lidmi to může zvládnout.
Dneska(7-8 let abstinent) vím, respektive můj názor a zkušenost je, že pokud alkoholik sám aktivně nechce existuje jediná možnost.
Vykopnout ho a nechat padnout na úplné dno. Jediné co můžeme je doufat, že tento pád přežije a tím nárazem se mu rozsvítí. Pokud ne neexistuje žádná pomoc. Je to hnusný a zdá se, že to je vůči alkoholikovi z našeho okolí nelidský...bohužel.
Ondřej
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65001
Re: Manžel a alkohol... Před 1 rok, 2 měsíce  
Ondřej napsal:
Já jsem vždycky myslel, že se dá alkoholikovi nějak pomoct, nebo že společně s blízkými lidmi to může zvládnout.
Dneska(7-8 let abstinent) vím, respektive můj názor a zkušenost je, že pokud alkoholik sám aktivně nechce existuje jediná možnost.
Vykopnout ho a nechat padnout na úplné dno. Jediné co můžeme je doufat, že tento pád přežije a tím nárazem se mu rozsvítí. Pokud ne neexistuje žádná pomoc. Je to hnusný a zdá se, že to je vůči alkoholikovi z našeho okolí nelidský...bohužel.


Ondreji, mohu se vas, jakozto abstinujiciho alkoholika, zeptat, co se alkoholikovi honi hlavou v aktivni fazi zavislosti? Chtela bych pochopit alkoholikovo mysleni, ze i ve svetle zavaznych zdravotnich problemu (onemocneni jater, rakovina, kognitivni poruchy mozku) dale pije prvni ligu a likviduje veskere zpravy od doktoru a tvrdi, ze je zcela zdrav. Moc by mi pomohlo pochopit presne myslenkove pochody techto lidi. Osobne mi prijde, ze je to forma pomale sebevrazdy. V tomto pripade se jedna o 40 letou osobu z me rodiny s dobrym vzdelanim a bydlenim zajistenem vecnym bremenem, takze rozhodne ma pro co zit.
Ms_Praha
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65007
Re: Manžel a alkohol... Před 1 rok, 2 měsíce  
Vim, ze se ptate Ondreje.

> Moc by mi pomohlo pochopit presne myslenkove pochody techto lidi.

K cemu vam takova informace bude? K cemu ji potrebujete?

Myslenkovy pochod je hodne jednoduchy. V principu jde o uspokojeni zavislosti. To co se deje okolo, je jen nutne k dosazeni vysledku. Vsechny ty lzi, vymlluvy, problemy .. to stoji jen v ceste uspokojeni zavislosti, bazeni. A nic jineho neexistuje.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66089
Re: Manžel a alkohol... Před 6 měsíce  
This is also very important for me now.
Michael Theriot
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66122
Re: Manžel a alkohol... Před 5 měsíce, 3 týdnů  
Antabus bez předpisu - euhealth24.com/cs/drug/antabuse
Tohle funguje jen u lidí, co přestat chtějí. Je to taková berlička, která funguje stylem - nechci pít tak nepiju - přijde myšlenka se napít - berlička Antabus mi připomene, že pít nemám.
ogorbunkeee
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66134
Re: Manžel a alkohol... Před 5 měsíce, 2 týdnů  
Myslím, že je to velmi smutná situace, kterou je třeba okamžitě řešit. Věřím, že hlavní je mít ve všem uměřenost. Toho se ve hře držím casinaonline.com/ Nedávno jsem objevil zdroj, který mi opravdu pomáhá. Díky recenzím si mohu před výběrem porovnat všechna pro a proti.
Michael Theriot
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 02/11/2023 22:59 Provedl: MichaelTheriot.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter