Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: zdravotní stav alkoholiků
#46897
zdravotní stav alkoholiků Před 6 rok, 2 měsíce  
Dobrý den, dneska jsem objevila tuto stranku a jsem za ní ráda. Mám , jako většina lidí tady dotaz. S přítelem jsme cca 6 let. Co si pamatuju, vzdy pil, ale v počátcich jsem to tolerovala ( chyba) protože ho opustila žena a mi ho bylo líto a bla bla bla ... nicméně, pije stále. Přiznal si , ze je alkoholik ale nema důvod s tím přestat, ani jeho dítě není pro něj motor. Ale ted ke stavu. U lékaře mu doktrorka potvrdila cca před 3 lety cirhozu, nicméně žádná změna. Posledni dobou se stává , že přestává dychat, má problém z niceho nic , chytit dech - začne strašně polykat a pak začne chrčet a třepe se, dusí se a pak se chytne. Má to čím dál tím častěji. Tak 3* do týdne. A ted poslední věc co byla, šel na zachod a z tama po nějaké době prišel po 4, nemohl se postavit a nakonec se svalil na zem , že neciti nohy ani ruce, ze mu cele tělo mravenčí. Nakonec ho chytl ten jeho nedychaci stav a pak byl strasne unaveny , ale bylo mu lip. Nechapu co to je, ale predpokladam , ze je to nejaka posledni fáze před smrtí , nebo se pletu ? Už jsem od něj odesla ale vždy se vrátim protoze je mi ho líto. Děkuji za případné odpovědi.
Milada
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 23/01/2018 17:02 Provedl: Stopka. Důvod: korekce
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46898
Re: zdravotní stav alkoholik¨ů Před 6 rok, 2 měsíce  
To nie je otazka na anonymne forum, ale pre lekara. Myslim, ze si mu mala zavolat zachranku, pri tej epizode co si popisala. Prva vec, co ma napadla, je nejake neurologicke ochorenie, co moze byt chlastom, ale to je len spekulacia. Ked nanho mas este nejaky dosah, asi by si ho mala dostat k lekarovi. Ak silou-mocou odmieta, tak asi smola, maximalne pockat do dalsej epizody a potom volat RZP.
Ale pokial ma cirhozu a popija dalej, tak to uz asi bude co nevidiet konecna, ako sa obavas.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#46899
Re: zdravotní stav alkoholik¨ů Před 6 rok, 2 měsíce  
No on k doktorovi nepůjde, to ani nahodou. Jednou se to povedlo, to měl celkový kolaps, to jsem ho odvezla na pohotovost a tam mu dali kapaka a nejake leky na jatru , které nebere a je to tak před rokem. Jinak nikam v žádném případě nejde. On to na sobě i cítí, kdy to přijde .. Takže ted uz budeme jen cekat a vzdy po tady tom , jak se mu ulevi, tak si da samozrejme panaka
Milada
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46905
Re: zdravotní stav alkoholik¨ů Před 6 rok, 2 měsíce  
Čo teda od ľudí na fóre očakávaš?
Popravde, nechápem to. Pri stave, ktorý si opísala, by normálny človek volal záchranku. Nech už to spôsobuje čokoľvek. Ale tak ty čakaj ďalej.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46908
Re: zdravotní stav alkoholik¨ů Před 6 rok, 2 měsíce  
Ahoj Milado,
myslím, že bys mu mněla pokusit se domluvit, vše se dá zvládnout.
Už by to mněl udělat kvůli Vám a ne abyste se na to dívali jak trpí...
Na co chce proboha čekat???
Ty mu u první příležitosti zavolej záchranku a pak až bude v nemocnici, já bych mu položila nůž na krk, buď léčení, nebo ať se v tom plácá sám...
Nechci psát arogantně, ale pokud on nemá rozum, tak Ty ten rozum svůj vezmi do hrsti a konej, pokud nebude souhlasit, tak ho prostě nechat...
Myslím, že pokud jemu na Vás nebude záležet, tak Tobě pak na něm také ne, nemyslíš?....
Mé rady nejsou možná ty nejlepší, ale kdyby u nás přítel souhlasil s léčením, ihned bych šla.
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46910
Re: zdravotní stav alkoholik¨ů Před 6 rok, 2 měsíce  
Angelino. Milada sa môže aj potrhať, ak sám nechce. Čo teda nechce napriek všetkému. Ona aj odišla, len sa vravia. Možno jej chlap vie o svojom stave viac, než ona. Preto to vzdal.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46925
Re: zdravotní stav alkoholik¨ů Před 6 rok, 2 měsíce  
Zdravím.na to že má cirhózu se drží chlapec.ja ji mám též a to cca 5 měsíců a jsem jednou nohou furt v hrobě.asi má tuhej kořínek.Ale ty staví samo můžou a asi i budou spojeny s chlastem.Kazdopadne nic dobrého ho asi už nečeká.Tak držím palce,ale nic bych si růžové už určitě nebarvila.
roman
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46926
Re: zdravotní stav alkoholik¨ů Před 6 rok, 2 měsíce  
Milada napsal:Už jsem od něj odesla ale vždy se vrátim protoze je mi ho líto.

To co napisu je hnusne a sobecke ale delas strasnou pitomost ze se vracis. Je evidentni ze o pomoc nestoji a nechce svoji situaci resit. Jeho osud, jeho volba a jeho rozhodnuti. A pokud OPRAVDU nechce tak ho nezachranis ani mu nejak nemuzes pomoct. Zdravotni problemy nebudu komentovat, od toho je lekar. V kazdem pripade to vypada ze rychlymi kroky miri k velmi hnusnemu konci. A opravdu neni nutne byt u vseho...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46960
Re: zdravotní stav alkoholiků Před 6 rok, 2 měsíce  
Já myslím, že ty kolapsové stavy jsou nejspíš panické záchvaty, taky jsem je mívala. To není od pití, v té době jsem ještě moc nepila. Příznaky byly též problémy s dýcháním, brnění celého těla, modraly mi ruce, vynechávalo srdce a podobné chuťovky. Mohlo by trochu pomoct magnézium. A při tom záchvatu nezačít zhluboka dýchat (k čemuž to ale člověka samozřejmě nutí), protože pak dochází k hyperventilaci a vše se jen zhoršuje. No, a k té cirhoze asi není moc co dodat, to je velký průšvih. Ale asi ji nemá zatím tak pokročilou, když pořád zvládá pít.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter