Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...14
Dolů
Téma: vydržet nebo vzdát??
*
#47185
vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
pěkný den, v tuto chvíli píši po xtém rozchodu s mým přítelem. 2x rozvedený padesátník, skvělý chlap s jednou "drobnou" vadou, tou je láska k lahvi . jsme spolu dva roky, během kterých jsme pomlau poznávala to, co mi okolí říkalo zcela otevřeně, že chlastá. v čistém období je úžasný, jednoduše nejlepší chlap, stačí trocha, vše je jinak, urážky, rozcházení, výčitky, obviňovaní...jistota, že si se vším poradí sám. doporučila jsem mu terapeuta, chodil, dokonce jsme chodili spolu, ale vzdal to, opět, zvládne to sám. od listopadu pije denně. slíbil léčbu, nedopadlo to, už se ani neomlouvá, nic. umím si představit, že je rozchod jediné řešení, jediné, asi to nejlepší, ale...mohl by mi někdo poradit, prosím, z druhé strany, jak to na závislého působí, co je nejlepší. mockrát děkuji. klára
kaja136
Senior Boarder
Příspěvky: 55
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47190
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
ale...mohl by mi někdo poradit, prosím, z druhé strany, jak to na závislého působí, co je nejlepší.

1.Nepochopil som, čo chceš vedieť.

2.Nevieš prečo sa mu zadarilo 2x rozviesť? Tipujem, že kvôli alkoholu, keď ho v okolí takto všetci poznajú.

3.Je tu téma Manžel a alkohol, predvčerom do nej písala Sonja.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47192
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
mockrát děkuji za odpověď.
1. chtěla jsem vědět, jak nejlépe pomoci, co v chování dělám špatně, čím naopak můžu přispívat, i když nechtěně, k pití, setrvávání. jestli je možnost to stopnout.

2. první důvod byla jeho nevěra, druhý údajně nevěra jeho ženy, ale obávám se, že už to byl alkohol.

3. přečtu si!!
kaja136
Senior Boarder
Příspěvky: 55
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47193
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
K bodu 1. Preboha živého, ďalšia samaritánka. Chápem, máš ho ráda. Len nezačni hľadať chybu v sebe a obviňovať sa. Sama vravíš, že okolie ťa upozorňovalo, že roky pije. Takže neděláš špatně nic. On chce pít a ty se můžeš i zbláznit a nehneš s ním, když on nechce. Tie dve rozvody určite neboli, lebo pije džús. Viem, spominaš neveru, ale aj to už len mohlo byť lebo chlastal.
Keďže je 2x rozvedený, každý u Vás ho pozná ako pijana, tak by som sa nedivil, že už bol na liečení. A preto už nechce.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47207
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
klára marešová napsal:

1. chtěla jsem vědět, jak nejlépe pomoci, co v chování dělám špatně, čím naopak můžu přispívat, i když nechtěně, k pití, setrvávání. jestli je možnost to stopnout.


Co delas spatne? Jeste jsi neutekla! Ano, ja vim, je to hnusne ale bohuzel je uplne jedno co delas nebo nedelas a je uplne jedno jak se chovas nebo cim prispivas nebo neprispivas. Dotycny se rozhodl ze bude pit a tim to konci . Ja pil na konci sve alko-kariery sedmicku vodky denne a muzu Ti uplne presne napsat co pro me znamenal muj zivot nebo me okoli -
nic - cista a koncetrovana nula. Kamaradi, pratele, rodina, laska, prace, kariera, povinnosti, odpovednosti, to jak me vidi a vnimaji ostatni, to co provadim se svym zivotem a se sebou... tohle vsechno se zmenilo na malicky bublinky vznasejici se v lahvi s chlastem. Nasliboval bych modry z nebe a predstiral uplne cokoliv jen abych se dostal ke svy flasce. Od urcity urovne proste ta zavislost zacne nemilosrdne prebijet vsechno ostatni. Desne moc rad bych ted napsal jak me prinutila prestat laska nebo lidi na kterych mi zalezi ale hnusne bych lhal - zafungoval az primitivni animalni pud sebezachovy a sobecky strach o sebe samyho . Utec dokud muzes protoze bojujes predem prohranou bitvu !
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47209
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
je to naivita nebo láska, nebo jsem skutečně tak blbá, že jsem věřila, věřila, že to dokáže, bude chtít!! děkuji za upřímnost, po ničem jiném netoužím, mazání medu už bylo hodně. tys to zvládl, byly velké následky, podařilo se ti získat zpět důvěru blízkých??
kaja136
Senior Boarder
Příspěvky: 55
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47212
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
klára marešová napsal:
je to naivita nebo láska, nebo jsem skutečně tak blbá, že jsem věřila, věřila, že to dokáže, bude chtít!!

Jasne ze nejsi blba! Ono je hodne moc tezky pro cloveka co nema zkusenost pochopit jak moc dokaze zavislost "vygumovat" sebelepsi a sebevic kvalitni osobnost. A ja myslim ze by to mohl dokazat prestat - problem je v tom jestli opravdu a definitivne chce. Krtek to napsal uz vyse - to ze ho okoli vnima jako pijana, rozvody a Tve vlastni zkusenosti - to jsou znamky toho ze v tom lita uz dlouho a bohuzel podle vseho prestat nehodla .

Ja jsem to ani zdaleka nezvladl - jsem "cisty" cca rok a 3/4 a kazdy den si uvedomuju jak strasne malo staci abych spadnul zpatky. Take jsem mel obrovske stesti - zdravotni nasledky jsou minimalni a profesni zivot jsem zachranil tak tak. Duveru blizkych uz nikdy nedokazu vratit tam kde byla nez jsem zacal pit - to vim a pocitam s tim. No a kolik toho dokazu vratit a obnovit to uz je na me... uvidime... sam jsem zvedavy .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47213
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
pokud jsem nepoděkovala, děkuji!! vaše slova jsou po dlouhé něco, co mě vrací zpět do života. věřím, že vás nebudou soudit, ať už jsou ublížení jakkoli velká:-(. máte můj obdiv, každý den navíc je výhra. tak moc bych si přála, aby to zvládl i petr, kdybych nečekala tak dlouho, mohli jsme být oba jinde.
kaja136
Senior Boarder
Příspěvky: 55
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47215
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
Klárka. Ak chceš vedieť, čoby ti na to asi povedal psycholog, nájdi si v knihe návštev príspevok od RS z 19.11.17 s odpoveďou pána doktora.

Teraz som si všimol tvoju prvú vetu v tvojom prvom príspevku: "....po x tém rozchodu.." To bola chyba. Na alkoholika musíš maximálne tvrdo. Vždy si sa k nemu nakoniec vrátila. Tak prečo by prestával. Musíš trvať na svojom. Alkoholici sú klamári z povolania.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 02/02/2018 18:06 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47218
Re: vydržet nebo vzdát?? Před 6 rok, 2 měsíce  
...přišel se sklopenou hlavou, styděl se, omlouval, vyznával lásku. pořád ho miluji, i teď, takže to bylo před tím ještě silnější. a to jsem jako dítě nikdy nechápala u sousedů, jak to může sousedka zvládat, mlátí ji, řve, přinese kytku a vše zapomenuto. děkuji!!!
kaja136
Senior Boarder
Příspěvky: 55
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...14
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter