Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: manžel je alkoholik a neví to
#4893
manžel je alkoholik a neví to Před 12 rok, 11 měsíce  
Tak jsem se sem konečně zaregistrovala a můžu napsat svůj příběh, nebo spíš problém co mám s alkoholikem v rodině.
Manžela znám už přes deset let. Nejdřív jsme byli sousedé (on ženatý já vdaná za někoho jiného) už tehdy měl problémy s alkoholem, měl hodně peněz bezdětné manželství a hodně pil. Pak se rozvedl, kvůli pití a taky, že nemohli mít děti. Já se mezitím taky rozvedla a za nějakou dobu jsme se jako kamarádi začali stýkat a pak to dali, jak se říká dohromady. Všichni mě tenkrát od něho odrazovali, že pije atd...ale já si tak nějak naivně myslela, že kvůli mně přestane, nebo se změní. Tak nějak jsem otěhotněla a začali jsme spolu žít. Pořád trvaly ty jeho pijácké záchvaty. Tři dny v lihu, přes den třeba od rána pil. Doma pak ostudy atd... No, začátek společného soužití byl vcelku šok pro mě, nebyla jsem na to zvyklá.
Současná doba je taková, že pije každej týden tak tři čtyři dny. Začíná se pondělím a končí se středou, nebo v horším případě čtvrtkem. Nebere mě telefon, nestará se o děti o psy nic. Večer přijdu s dětma a on spí v křesle, pak se probere, já s ním nemluvím, tak jde obtěžovat děti. Nejhorší je, že k dceři (společné) se začíná chovat jako ke mně. Tak si jdi, běž a nikdy za mnou nechoď!! apodobně. Synovi tento týden řekl, že není jeho dítě a ať táhne že ho nebude živit. Ten mu na to řekl, že s takovým debilem nebude v jednom bytě a odešel, on pak začal běhat (dá-li se to tak nazvat) a zuřit. Měl teda problémy s průchodem dveří...
Včera zase ve dvě odpoledne opilej.... a že má pro mě řešení problému, že to ukončíme a rozestěhujeme se. Mě jako správné hysterce, ruply nervy a zavolala jsem to mojí rodině, že už nevím co mám dělat a taky jeho rodině. Tím to zase prasklo, že pije, protože jsem to tajila a nikomu neříkala. Takže mám depku že dělám druhým akorát zle a oni mně stejně pomoct nemůžou.
Dneska jsem mu dala test na netu ať si ho udělá,ohledně závislosti. No vyšla mu nejhorší možnost, těžká závislost. On mně na to říká, že dokáže měsíc nepít. Prostě vůbec nechápe, že má problém a kvůli němu celá rodina trpí. Nejhorší na tom je, že ho mám hodně ráda, když nepije je úžasnej člověk. Ale toho bývá v poslední době pomálu. Co mám sakra dělat?? poradíte mě někdo? díky katka
katka9999
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4895
Re: manžel je alkoholik a neví to Před 12 rok, 11 měsíce  
Ahoj Katko. Pokusím se o stručnou odpověď. Jsem alkoholik a již víc jak rok a půl jsem střízlivý. Tvůj manžel je pravděpodobně duševně nemocný - alkoholismem. Je nutné aby si to sám uvědomil a začal řešit svoji situaci. Říkám svoji, protože to není tvoje nemoc. On sám musí chtít, ale sám na to nestačí. Je několik možností, které jsou na těchto stránkách popsány. Mají však stejnou podmínku-On musí chtít! Ty se musíš starat o svůj život,duševní zdraví a duševní život tvých dětí. Nebudu ti konkrétně radit co máš udělat, protože já nejsem ty a každé řešení nakonec budeš muset přijmout ty.
Také jsem dokázal měsíc nepít, sliboval jsem hory a doly. Když jsem vystřízlivěl měl jsem výčitky vůči rodině a ty mne vedly k dalšímu napití. když mi vyhrožovali tak jsem se litoval a zase pil...začarovaný kruh!
To co teď prožívám je nepopsatelný pocit svobody! Jsem, ale zodpovědný za svoji střízlivost a pracuji na ní každý den a je to super!Standa
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4898
Re: manžel je alkoholik a neví to Před 12 rok, 11 měsíce  
Ahoj, díky za odpověď. Když já bych si tak přála, aby mně někdo řekl, co mám udělat a co bude správný.
Je mě jasný, že musí chtít hlavně on sám. to že já lamentuju, nebo s ním nemluvím, k ničemu nevede. A jak ho k tomu donutit, aby on chtěl? Teď jsem ho nahrála opilýho na telefon a pouštěla mu to, ale on si snad myslel, že to není on, ale nějakej můj blud. Vím, že si mám žít svůj život, ale to prostě nejde, když půlku týdne trávím s ožralým člověkem, jeho pocity neznám, když pak nepije, mluví jako abstinent.
katka9999
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4899
Re: manžel je alkoholik a neví to Před 12 rok, 11 měsíce  
ještě, stando, gratuluju k nepití!!!!
katka9999
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4900
Re: manžel je alkoholik a neví to Před 12 rok, 11 měsíce  
Rozumim. Jeden můj kamarád (alkoholik) mi řekl, že je nesmírně vděčný své bývalé ženě za to, že ho vyhodila na ulici. On se ocitl na dně a začal řešit co dál. Dokud po něm uklízela, dokud se starala o domácnost a děti, dokud žehlila jeho výstřelky, omlouvala ho před rodinou před známými a v práci tak mu vlastně nevědomě pomáhala v jeho pití!
Jestli ho máš ráda tak pokud tvůj muž vystřízlivý, nenech se za žádných okolností oblbnout hereckým výkonem na téma, od teď to bude jiné, jsem silný, dokážu to. Ukaž mu záda do té doby než začne něco opravdu dělat.Ať si uvědomí svoji roli, své povinnosti v domácnosti. Nevěř alkoholikovi co říká dokud to neudělá!!!
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4901
Re: manžel je alkoholik a neví to Před 12 rok, 11 měsíce  
Já asi dělám něco špatně. Připadnu si víc postižená, než on. Protože on žádnej problém nemá. to že ztatil peněženku s dokladama to nic není. Prostě ho budu do té doby vozit autem já, to přece není nic tak hroznýho pomoct mu. Bože, já toho už o chlastu vím víc než on. A stejně je mě to ku h....
katka9999
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4902
Re: manžel je alkoholik a neví to Před 12 rok, 11 měsíce  
Je to vlastně tak, že okolo alkoholika onemocní až dvacet lidí. Rodina, přátelé spolupracovníci,zaměstnavatel atd. On tvrdí,že to je v klidu, není to tak hrozné a ostatní řeší jeho výstřelky,urážky, finanční a další ztráty, nepřítomnost v práci, odcizení od dětí, od příbuzných atd. to víš sama nejlépe.
Existuje hnutí Al-anon ,jsou to anonymní rodinní příslušníci a příbuzní alkoholiků. Tito lidé si navzájem velice pomáhají ve vztazích k alkoholikovi. Vřele doporučuji.
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4903
Re: manžel je alkoholik a neví to Před 12 rok, 11 měsíce  
A v čem mě pomůžou? proč mám já pořád někde chodit a řešit a on nic. dá si to od pondělka do čtvrtka a já mimo práci a děti budu chodit kamsi. Mám dost velkou depku ze všeho
katka9999
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4904
Re: manžel je alkoholik a neví to Před 12 rok, 11 měsíce  
Právě kvůli té depce je dobré navštívit setkání Al- anon. Jsou to lidé jako ty, se stejnými problémy. Můžeš také navštívit lékaře, který ti stoprocentně něco předepíše. Nic z toho nepomůže tvému muži přestat pít. Jde o tebe a tvé zdraví. Máš pravdu, ty za to nemůžeš a okolnosti, které nedokážeš změnit ovlivňují tvůj život. Svého manžela nepředěláš, ale můžeš změnit sebe sama a svůj přístup k životu. Máš svoji cenu tak ji hledej a měj se ráda.
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4907
Re: manžel je alkoholik a neví to Před 12 rok, 11 měsíce  
Díky Stando, nechci sem psát pořád, myslím si, že je mě tu až moc.Ale Al-anon Ti Katko poradí, začni u sebe, osvoboď se od něj, jsi na jeho alkoholismu závislá.Vše řešíš za něj, chyba!On vše pose.., napije se, hajá, a Ty řešíš, on je v klidu, Ty se ničíš!Nevař mu, nemiluj se s ním, nefunguj jako služka, okolí stejně dávno ví, že on pije, nic neskrývej,odtáhni se od něj, věnuj se sobě, vyraž s dětma někam ven, žij.Bude jen horší, když nepřestane pít, co Tě čeká?A děti?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter