Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Manžel a tajné i veřejné pití
#49537
Re: Manžel a tajné i veřejné pití Před 5 rok, 8 měsíce  
Michale. Ak spominam, že ju to zničí, tak mám na mysli to jej kontrolovanie. Nie jeho pitie a schovávanie fliaš. Môže sa stať, že v podstate nebudeš na nič iné myslieť večer, než čo kde má, čo robi, kde to má, budeš všetko prehľadávať....atd. Budeš doslova paranoidná. To je nebezpečná cesta.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49538
Re: Manžel a tajné i veřejné pití Před 5 rok, 8 měsíce  
Krtku, oba me prispevky byly reakce na Petrin prvni prispevek, coz asi nebylo patrne. M.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49539
Re: Manžel a tajné i veřejné pití Před 5 rok, 8 měsíce  
Zas tak hrozně na tom nejsem, ale děkuji za upozornění. Té schované flašky jsem si všimla jen tak, že jsem věděla co má otevřené a kde to je (je to na očích, tak je logické, že si všimnu) a že tam byla jiná. To, že jsem ji našla byla taky náhoda. Samozřejmě, ze jsem ji hledala, ale nenašla. Pak jsem na zemi prebalovala malého a uviděla jsem ji náhodou. Takže žádné fanatické hledání a pronásledování se nekoná, jen to mám pod kontrolou. Chci to mít pod kontrolou...to je snad jasné.
Navíc s dětmi ani nemám moc času to sledovat, mrknu zběžně ráno, když se mi něco nezdá pohledem, tak to zkontroluju blíž...starší syn už mluví, tak by mu to stejně dřív nebo později vykecal, kdyby mě viděl.
Jinak přes den nic nehledám ani nad tím nemám moc času přemýšlet.
Tolik o kontrolování.
Zuzana K.
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49540
Re: Manžel a tajné i veřejné pití Před 5 rok, 8 měsíce  
Já bych tomu dal čas. Buď se zklidní nebo rozchlastá.. I kdyby šel k doktorovi, tak není záruka ohledně jeho chování v budoucnosti. Lécba neprobíhá lusknutím prstu.
Spíš se připrav trochu, že bys musela odejít.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49542
Re: Manžel a tajné i veřejné pití Před 5 rok, 8 měsíce  
Zuzano, to bylo zrejme mysleno tak, ze tzv. "mit prehled" je/muze byt zatezujici/stresujici. M.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49547
Re: Manžel a tajné i veřejné pití Před 5 rok, 8 měsíce  
Ano, chápu to. Ale uvědomuju si od začátku, že tu musím být hlavně na 100% pro děti. Takže ano, přehled mám, ale je to v normálu.
Ale jsem ráda za tuhle informaci, rozhodně si na to dám pozor, aby se to nezvrtlo.
Tenkrát, když jsem s ním o tom mluvila, říkal, že žádný problém nemá, že to přeháním. Řekla jsem mu, že mám o něj strach, když už zkušenost se závislostí měl.. Na to odvětil, že právě pro to, že se s těmi alkáči v léčebně stýkal, ví a poznal by, kdyby měl problém... A že pp večerech rozhodně nepije..
Tenkrát jsem to více nerozebírala, byla jsem těsně po porodu a hormony dělaly svoje..
Zuzana K.
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49553
Re: Manžel a tajné i veřejné pití Před 5 rok, 8 měsíce  
Jiste. Ja mel otce alkoholika, se kterym jsme x let zili a zakouseli, co to je za peklo. A odradilo me to? Ne. Take jsem nemel problem, az to byl velky existencni problem. Snad mas pravdu a tomu peklu se vyhnes.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49579
Re: Manžel a tajné i veřejné pití Před 5 rok, 8 měsíce  
Dobré ránko všichni i Zuzanko,
v první řadě se velice omlouvám za tu radu s kontrolou. Neznám nic takového, žeby tomu někdo mohl propadnout, já naštěstí nikdy nic po nikom nekontrolovala a tak to vlastně ani neznám. Je dobře, že mně na to tady chlapi upozornili a zareagovali...

Zároveň mají pravdu, že skrývané pití je velice, velice nebezpečné(z vlastní zkušenosti). Říkají, že to musí mít svůj důvod. Tak to zase nevím, zda můžu souhasit. Já pro skryté pití asi nemněla důvod(jen ten, že jsem nechtěla, aby chlap to viděl-chtěla jsem pouze 1 štamprli na uvolnění). No ale před ním jsem si pak nikdy nic nedávala. On je totiž 0% abstinent alkoholu. Přitom láhví, kterých mněl po baráku bylo hafo(tím, že nepil vůbec a hooodně dostával-pracovně).
Skrytě jsem pila na uvolnění, vždy mně to otupilo a tak nějak uklidnilo. Také musím připustit to, že jsem si myslela také, že to mám pod kontrolou.

Zuzanko, já také začínala a to si přesně jeden den z dalších pamatuji, že jsme si z Ameriky dovezli takové ty malé láhvičky(byl na ní přilepený chlap nebo ženská v různém oblečení z cest, kolik to má(2 štamprle uvnitř). Pamatuj si to, jelikož si tak jednou večer stojím v pokoji a říkám, že jí prostě lupnu a když tak piju akorát v ten moment vešel přítel a "ba"řekl, chtěl mně vystrašit...já s lahvinkou v ruce(sice prťavou), ale ten pohled nikdy nezapomenu on i já s otevřenou pusou(už ten x to mnělo mít pro mně prst nahoru). On se zděsil a utekl a já se šíleně styděla. A řeknu pravdu, tam začalo to peklo....
On si myslel, že to byla náhoda, tak jsem mu to vysvětlila, že mně bolelo v krku, tak jsem to vypálila...on samozdřejmě uvěřil. Přitom v krku mně rozhodně nebolelo. Ono, ze začátku to je už taková ta chuť, u mně to nebylo každý den, jen občas.

Ale to je právě to, co tady chlapi říkají, už by se to mnělo řešit a je to velice, velice na začátku, tudíž mnoho x jednodužší to ukončit.

Líbi se mi to, co tady asi Míša psal, dobrý nápad. Zkuz se s ním vsadit....

Přeji hooodně sil s manželem i dětmi)))
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49580
Re: Manžel a tajné i veřejné pití Před 5 rok, 8 měsíce  
Angelina. A prečo si nechcela, aby o tom vedel priateľ? Vadil by mu jeden pohárik, ktorý spomínaš? Alebo tých pohárikov bolo viac a takto nevedel koľko? A to skryté pitie v začiatkoch. Skrývala si si fľaše alebo len nepila pred ním? Ja keď chcem, aby si alkoholik predstavil, aký s ním má život rodina, zvyknem odporúčať stránku záchytka.sk. A komentáre v diskusii. Pri každej téme je samostatná diskusia s komentármi. Zaujímavé a hlavne smutné čítanie. Z mnohých príspevkov doslova kričí zúfalstvo a bezmocnosť.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49583
Re: Manžel a tajné i veřejné pití Před 5 rok, 8 měsíce  
Myslím si,
že jsem pila potajně veliiice dlouho.
Začalo to štamprlí, nic jsem neskrývala, těch láhví doma bylo tolik, že pokud jsem si ubrala z nějaké, tak si toho přítel nevšiml. On je celkově, hooodně nevšímavý na pro něj nepodstatné věci. Vždyď je to dodnes, něco mi koupí(ze zlata, oblečení, bot nebo kabelek) a za měsíc když si to vezmu se mně zeptá odkud to mám(tak to asi tak chci vysvětlit jeho nevšímavost, nebo nepamatování...)

Ale myslím si, že kdyby si toho někdy na začátku nebo v polovině všiml, řešili bychom to spolu....Vždyť já za ním přišla sama posledního půl roku a plakala, že mám problém, on to neviděl a jako fakt, protože byl v šoku a tvrdil, že si myslel, že si dám sklenku vína, jestli to bylo tajně ani neviděl, myslel třeba že v kuchyni u vaření. Ono se člověk oddaluje, jediné co si všiml, že už se tolik k němu netulím...

Každý to má asi vychytané jinak, já pak když si něco dala, rychle šla spát...

Posledním rokem jsem si už nevěděla rady, věděla sama, že mám velký problém a neumím přestat.

Až když jsem mu to řekla, nastal problém i mezi námi dvěma, on si myslel, že když pohrozí, já přestanu, ale ono nealkoholik neumí pochopit problém s pitím alkoholika(ještě člověka,který vůbec ale vůbec nic o tom neví).

Každopádně, já jsem ráda, že jsem s tim za nim přišla a jelikož ho miluji a nechci ho ztratit, tak jsem hledala cokoliv co by mně z těch sr... vytáhlo....

Tady na fóru jsem od nového roku 2018, což už bylo období řešení s přítelem(akorát na začátku).
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter