Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Partner alkoholik,da se mu pomoci?
#49790
Partner alkoholik,da se mu pomoci? Před 5 rok, 8 měsíce  
Aho,prosim vas,mam partnera,cely zivot si tak nejak uzival,byl zvykly dost "pařit",ted se uklidnil stylem ze jednou za cca tyden,dva se mirne opije,jednou za mesic nekdy i to ne nekdy i casteji,tak ze o sobe nevi.. naucil se nehcodit do hospody,ale kazdy den nekolik piv denne,kdyz je tak slivovicku nekolik panaku behem dne,jak prijde z prace..po praci si vetsinou daji jeste na šatně panaka..tolikrat jsem ho prosila,pohadali se,chtela jsem od nej odejit a nic,ja vzdy vymekknu a zase je to to same,on si neuvedomuje jak me trapi,kolik jsme toho nabrecela,jak sem se natrapila,kdyz sem se o něj starala,kolikrat sem mu rekla ze je na me dost sprosty a hruby..on sam o sobe tvrdi ze je alkoholik,ze mu to ale nevadi,ze mu to chutná a on si na to vydělá..mame dve deti dvoulete a ctyrmesicni,je skvely tata,miluje je,ale jak se priopije trochu vic,tak to je konec,dnes jsem sla uspat starsi,musi vedle ni nekdo lezet nez usne,prosila jsem ho at pohlida malickou kdyz bude plakat tak ze jo,chvili chodil davat dudel do postylky pak ze uz na to kasle,tak ji nechal rvat,sla jsem,ze at jdr za starsi nez usne a ja se teda postaram o malickou,starsi nechal řvát v pokoji,tak jsem ho dlouho prosila at jde za ni,..nepujde,smal se mi do obličeje,ze jsem trapna at ho necham,vyvalenej na gauci s lahvacem,..prosila jsem dlouho,obe mi plakaly a ja se nemohla rozkrajet,on mi akorat vyhrozoval ze jestli ho nenecham tak mi jednu da..no drzela jsem malickou a on do me kopl,ze mi mala skoro vyletela z ruk,on na to nic,vysmal se mi,zurive jsem do nej bouchla pesti,jak me nastval,stejne se dal smal jak blbec..kdyz uz ani kvuli detem..jde to vubec zachranit?miluje nas,stara se,pokud v tom neni i alkohol,..vozi nas na vylety,to aby ridil vydrzi bez niceho,ale hned ja prijedeme domu hned klopi piva..jde s tim neco udelat kdyz on sam nechce,i kdyz vi ze je alkoholik,kdyz jsem rekla ze odejdu,tak v pohode,ze mi to preje at si najdu nekoho lepsiho,kdy si myslim ze najdu...je skvely partner,kamarad i otec,jen kdyby nebylo toho chlastu..tolikrat mi i vycetl ze uz prestal chodit do hospod,tak proc ho buzeruju doma..ale kdyz zvladne toto i doma..je pak nezodpovedny vuci detem,nepomuze mi..ja uz fakt nevim jak dal a to tvrdi ze ma jen nas a jak nas miluje..proc to tedy dela..
Dana Nováková
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49791
Re: Partner alkoholik,da se mu pomoci? Před 5 rok, 8 měsíce  
Danka, prečítaj si to po sebe a odpovedz si sama.
...mame dve deti, je skvely tata, miluje je ....skvely partner,kamarad i otec...
...jen kdyby nebylo toho chlastu...

...jde s tim neco udelat kdyz on sam nechce...

Bohužiaľ. Myslím, že odpoveď poznáš aj sama. Len sa jej bojíš.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49792
Re: Partner alkoholik,da se mu pomoci? Před 5 rok, 8 měsíce  
Danka,

odísť od takéhoto "skvelého" otca môžeš vždy, pretože alkoholik svoj pivný *cumlík/dudlík* denne potrebuje...

"Ako inak by mohol "fungovať"?" "Život bez piva?"... (..."to" v Čechách predsa neexistuje!")

(...pitný režim bez piva? = "samovražda"!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49793
Re: Partner alkoholik,da se mu pomoci? Před 5 rok, 8 měsíce  
Dana Nováková napsal:
jde s tim neco udelat kdyz on sam nechce

Je mi to moc lito ale neexistuje nic co by jsi mohla delat. Muzes se snazit sebevic ale pokud on sam nechce nic menit tak vysledek bude cista koncentrovana nula .

Dale musis pocitat s tim ze pokud se nerozhodne vec resit tak bude situace horsi a horsi. Bude pit vic a vic a jeho chovani se bude zhorsovat jak bude alkohol a zavislost na nem postupne vytlacovat z zebricku hodnot Tebe a deti. Muze byt jen otazkou casu kdy se prida napr. rizeni pod vlivem (pokud to uz nedela) kdy muze jedina nehoda socialne zlikvidovat celou Vasi rodinu. Muze se objevit (spis stupnovat protoze podle toho co pises uz se nechova rozhodne idealne) domaci nasili. A samozrejme budou trpet hlavne deti . Asi by nebylo od veci zacit si pripravovat "PLAN B" odchodu.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49795
Re: Partner alkoholik,da se mu pomoci? Před 5 rok, 8 měsíce  
Dano,

> jde s tim neco udelat kdyz on sam nechce

Nejde.

> i kdyz vi ze je alkoholik,kdyz jsem rekla ze odejdu,tak v pohode,ze mi to preje at si najdu nekoho lepsiho,kdy si myslim ze najdu

Klasika. Spolehani na to, ze to neudelas, protoze uz ma naucene, vyzkousene, ze vzdy vymeknes a vse mu projde a muze lejt chlast dal.
Tak to udelej, odejdi (treba ne na stalo, ale odejdi) a urcite najdes i nekoho lepsiho - v tom smyslu - co neleje chlast kazdy den.

Tot ma zkusenost jako alkoholika co nyni nepije.

M.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49796
Re: Partner alkoholik,da se mu pomoci? Před 5 rok, 8 měsíce  
Gennosuke napsal:
Bude pit vic a vic a jeho chovani se bude zhorsovat jak bude alkohol a zavislost na nem postupne vytlacovat z zebricku hodnot Tebe a deti.
To sa uz stalo. Uz z toho prispevku je jasne, ze u chlapa je alkohol na rebricku hodnot (daleko) vyssie, ako rodina, ktora sa pre neho stala samozrejmostou (pretoze stale "vymeknes").

Vyhliadky nie su velmi optimisticke. Bagatelizacia problemu a neochota vobec problem seriozne pripustit je v podstate konecna. Presne ako pisali vyssie, bez tohto prveho kroku sa to k lepsiemu nikdy nepohne, bude sa to len zhorsovat. A ked priznava, ze je alkoholik, mam pocit, ze to mysli tak, ze ma rad pivko, nez ze by si skutocne uvedomoval rozsah a vaznost situacie.

Situaciu nepozname detailne, ale vseobecna rada znie - dat mu ultimatum a v pripade, ze nedodrzi svoju cast dohody, nekompromisne si zbalit veci, zobrat deti, odist a svoj navrat podmienit abstinenciou (nie slubmi o abstinencii, ale skutocnou abstinenciou. Cize "Vratte sa, ja si este dnes zbehnem na jedno, ale od zajtra budem sekat dobrotu" - zle. "Vratte sa, uz som sa mesiac (dva, tri) piva ani nedotkol" - dobre, na tom sa da stavat).
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#49800
Re: Partner alkoholik,da se mu pomoci? Před 5 rok, 8 měsíce  
ja uz fakt nevim jak dal a to tvrdi ze ma jen nas a jak nas miluje..proc to tedy dela..
Danka. Ten tvoj tvrdí, že je alkoholik. Ale myslím, že nemá ani šajnu, čo to znamená. Tak ako píše DD.
A proč to delá? Možno zvyk. Nevie si nejako predstaviť deň bez piva, slivky. No a alkohol má zvláštnu moc. Dokáže z normálneho človeka spraviť totálneho kreténa. A z toho čo píšeš, z jeho správania si myslím, že to pôjde s alkoholom len k horšiemu. Môže byť chlap najlepší manžel a otec na svete. Ale alkohol mení povahu človeka. Vzhľadom na malé deti, asi starý nebude. A má pred sebou ešte roky pitia.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49805
Re: Partner alkoholik,da se mu pomoci? Před 5 rok, 8 měsíce  
Sorry, ale pořídit si do takového stavu, který u vás panuje, další mimino považuju za absolutní nezodpovědnost a krutý dárek do života těch děcek. Ten tvůj se nezmění, pití bude horší a horší a až budeš odcházet, určitě bys to lépe zvládala s jedním dítětem než se dvěma. Ale - ty přece doufáš, že se stav zlepší, že přece kvůli rodině... Dej mu ultimatum, pokud ho nedodrží, OPRAVDU ODEJDI, i kdyby to mělo být do azyláku, a pak uvidíš, jak moc mu na rodině záleží
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49806
Re: Partner alkoholik,da se mu pomoci? Před 5 rok, 8 měsíce  
Jeste bych doplnil ze pokud se chova tak jak popisujes tak je opravdu realne ze je jen otazka casu kdy od nej budes s detma odchazet. Bylo by dobre s tim pocitat dopredu a pokud dela v opilosti problemy nebo Te napada tak si cele situace nahravat (video/audio to je jedno...). Muze prijit den kdy proti sobe budete stat pred soudem a bude to Tve slovo proti jeho slovu. Pak muzou byt tyhle nahravky naprosto rozhodujici. A ano, je to hnusne, je to osklive a je to sproste a zakerne... jenze alkoholici jsou povetsinou stejne hnusni a ucel sveti prostredky...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49807
Re: Partner alkoholik,da se mu pomoci? Před 5 rok, 8 měsíce  
Proč to dělá? Řeknu ti můj názor. Dělá to ,protože ty se svými požadavky stojíš mezi ním a bezstarostným pitím. Překážíš mu, aby si užíval, čím víc ho kritizuješ, tím víc mu ubližuješ. Chce si spokojeně chlastat a mezitím se válet a né se starat o děcka, nacpal ti nějaké prachy, občas vás někam odveze, udělá to nejzákladnější aby ustál svoji úlohu otce a neumřeli jste hlady, ale chtít něco navíc, to už je moc. Takhle teď uvažuje.. Jseš jeho černé svědomí. On si chce užívat a né se trápit s nějakými dětmi. Myslí, že na to má nárok, když chodí do práce..
Řešení: Určitě nestát mezi ním a flaškou, zejména né, když má rozpitého lahváče. Musíš si poradit nějak bez něj příště, nebo i odejít, jak píšou ostatní..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 01/08/2018 15:48 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter