Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: jak moc je to s ním zlé?
#50352
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 8 měsíce  
Lenko, ano, pil jsem x let. Nezrizene tak 2-3 roky (denne). Jiste ze je sance, ze kazdy alkoholoik nebo fetak s tim muze prestat a zit v podstate bezny zivot. Ale musi chtit. Jak tu jiz bylo receno.
Mate-li pocit, ze by Vam muj pribeh k necemu byl prospesny, napisi vam email. Nemam problem to napsat verejne, ale nejsem si zcela jist, ze o to stoji ctenari tohoto vlakna

Da se rozhodne pochopit, ze opustit nekoho neni lehke, ale dulezite je, ze nechat partnera zit svuj zivot a nenechat se stahovat do pekla spoluzavislosti.
Mate dite, druhe se narodi.
Opakuji jiz xkat recene, zabalte mu veci a vymente si zamek ve dverich a informujte o tomto kroku jeho rodinu. Zachranite tim deti a sebe. Vazne. Jakoze vazne, vazne vazne.

Nemate-li na tento krok, udeljete jen ten, na ktery se citite. Kdybych to resil nyni, rekl bych nekomu o podporu a pomoc s vystehovanim, asistenci - svedectvi, pripadne zavolal policii - to v pripade ze u vas nema trvale bydliste.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50358
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 8 měsíce  
Je ťažko takto radiť. Michale, teraz nepiješ. Po x rokoch pitia, ako píšeš.
Zároveň píšeš, že treba chcieť. Lenka možno dúfa, že sa to v ňom tiež raz zlomí a bude chcieť. Len kedy? A či vôbec? Sú tu chlapi, ktorí sa rozviedli kvôli pitiu a teraz abstinujú z nejakého dôvodu. Ale rodina pre nich dôvodom prestať piť nebola. Pre niekoho zase rodina dôvodom abstinovania je. Pre ženy to je ako lotéria. Prestane raz piť alebo nie? A tak čakajú. Niektoré sa nedočkajú nikdy, niektoré z toho utečú skôr iné neskôr. A niektoré sa aj dočkajú. Ale aj tie, čo sa dočkali, museli zakročiť rázne. Ultimátum. Buď alebo. Tam iná možnosť asi nie je.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50359
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 8 měsíce  
Krtek, presne tak. Vyzkousene a overene je, ze u zavislych je potreba si stat za svym - jestlize reknu: "budes-li pit, pujdes z domu", tak t udelat. "Budes-li pit, nebudes mit vyprano, veceri aj." a udelat to. Domluvy, propseni, natlaky, vyhruzky - nic z toho u velke vetsiny zavislych nefunguje.
Ja Lence nechci radit. Mohu jen rici, co na me nefungovalo a co naopak ano.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50360
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 8 měsíce  
Chlap rozmýšľa asi takto: "No a čo, že nadávala, z toho sa vyspí. Toľko krát sa vyhrážala rozvodom, že nevyperie, nenavarí. A stále uvarené, vypraté, rozvod nikde. Tak v čom problém? Ide sa na "jedno"."

Môj názor je, že často za veľa môžu kamaráti z krčmy. Chlap sa posťažuje, že mu žena vyčíta pitie a kámoši hneď udrú: "Čo sa ženy bojíš? Si pod papučou? Moja si také dačo nedovolí. Keď tresnem po stole, hneď pod neho zalezie." Také tie chlapské krčmové reči. Chlap je hlava rodiny a žena musí poslúchať atd. A to sa potom dostane chlapovi do krvi, keď to denne počúva. A v momente, keď sa žena ozve, nabehnú mu slová chlapov z krčmy do hlava už to ide.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50361
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 8 měsíce  
Krtku trefa do černého.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50518
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 7 měsíce  
Ahoj Lenko,
promiň, že pro tebe nemám nic hezkého. Nebudu ti ale mazat med kolem pusy. Tvůj přítel je těžce v hajzlu. Pokud sám nechce a nepřiznává si problém, tak jestli ho miluješ musíš pro něj udělat přesně toto: rozejít se s ním a vyhodit ho případně z bytu a nechat ho chlastat. Potom doufat, že cestu na své finanční a sociální dno přežije a rozbřeskne se mu. Připrav se na to, že bude slibovat hory doly, ale ty musíš být tvrdá a jediné, ale opravdu jediné co tě může obměkčit je okamžitá a hlavně trvalá abstinence. Jiná cesta opravdu neexistuje. Může se totiž stát, že bude schopen součastným tempem chlastat ještě roky a možná i desetiletí. Ten chlap co se ti líbil bude pomalu mizet a místo něj zůstane pouze vypitej lítostivej a možná i časem agresivní kretén. Navzdory tomu, co jsem ti napsal jsem optimista a pevně věřím, že tvůj chlap udělá to jediné správné rozhodnutí a to je doživotní abstinence. GL
Ondřej
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50521
Re: jak moc je to s ním zlé? Před 5 rok, 7 měsíce  
Lenka Boháčová napsal:
Dobrý den, prosím vás mám doma alkoholika, který si tuto závislost vůbec nepřipouští. Nemá pocit, že má nějaký problém, naopak mi říká, že problém mám já, protože není normální, že já nepiju vůbec (občas si teda skleničku vína dám, ale k životu to nepotřebuju a nyní jsem těhu tak nepiju vůbec). Postupem času zjišťuji, že vlastně ani nevím s jak moc závislý je ale asi je v tom víc po uši než si myslím. každý den si musí dát několik piv, ale to je spíš jen na žízen a pro jeho tělo úplně v pohodě, ale potaji si dává i tvrdý alkohol nebo si koupí víno v krabici nebo v lahvi a to je schopný vypít naex. Prosím vás kdo má zkušenosti s alkoholikem, jak moc je závislý a jak moc je to s ním špatný pokud si dává potají někde v parku nebo v práci na záchodě dvě placky vodky na dva zátahy? nebo krabicové víno skoro na ex??? Poznám na něm když nepije, že se mu strašně kelpou ruce, pak odejde třeba na zahradu a ruce se mu už neklepou (má po zahradě plno schovek kam si placky atd. schovává). V noci se strašně moc potí, z hlavy a z hrudi mu tečou úplný čůrky potu. Má problémy se stolicí min. 5 x za den jde na velkou-trpí na průjmy. Myslím, že chodí častěji, ale já jsem s ním jen ráno a večer a o víkendu. V noci okolo druhé ráno ho průjem budí a musí běžet na záchod aby to vůbec stihnul. Začíná být i dost nepříjemný, přitom to je jinak milej, zábavnej chlao. Nyní je zdechlej, pořád unavený, líný. Nic ho nebaví, nikam nechce chodit a když už někam jde s nadšením tak jedině tam kde ví, že bude moc s nima pít nebo jsou s ním na stejné "vlně" Před "normálními"lidmi dělá, že skoro vůbec nepije. A ze mě u nich dělá, že jsem stíhačka, která ho nenechá ani v klidu dát si občas panáka s kamarádem. Neustále si na mě stěžuje u svých přátel a snaží se na mojí osobu házet špatné světlo. Už jednou se léčil v Bohnicích s alkoholem, ale to jsem ho ještě neznala. je to před rokem a půl. U přátel kteří o toom vědí, právě dělá že už vůbec nepije a že je ok. Ale říká jim, že nikam nechodí protože má doma hroznou žárlivku. Přitom já bych ráda chodila, mezi lidi, ale on je doma pořád zdechlý a jemu stačí být doma se svým alkoholem. Napitý jezdí už domů z práce, cestou z práce se stihne opít někde potaji v parku nebo v práci na záchodě, ve sprše apod. Poté se doma dorazí pivem a co nevidět usne na gauči. Pokud se nestihne napít než dorazí domů, tak se snaží opatřit si alkohol doma. Je neustále bez peněz, má dluhy… jediné co je pozitivní, že stále chodí do práce a je tam zodpovědný. Má obrovské výpadky paměti. Když je opilej tak je to úplný mimoň. jak moc je to zlé??? a co s tím mám prosím vás dělat? O léčbě v Bohnicích nebo docházení ambulatně nechce slyšet, protože to údajně zvládá, má pod kontrolou. Dle jeho slov mu to jen občas ujede. Ale já bych řekla, že ujíždí tak obden a spíše každý den.

Nechápu, proč se vůbec ptáš, jak je to s ním zlé. Vždyť snad sama denně vidíš, že horší už to s ním být nemůže. Pokud ho nedostaneš do léčebny, tak to skončí oc špatně.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter