Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Je můj partner alkoholik? Jak mu pomoci?
#53557
Je můj partner alkoholik? Jak mu pomoci? Před 5 rok, 1 měsíc  
Dobrý den,
prosím Vás o radu a pomoc.

Můj partner má dle mého názoru problém s alkoholem, jsme spolu pár měsíců, plánujeme společnou budoucnost, žijeme v Praze a všechno bylo v pořádku než mi došlo, že má určitý problém s pitím. Začalo to nenápadně, kdy jsem zaregistrovala, že si občas jen tak kupuje placatku rumu. Poté jsem si všimla, že když někde jsme, chodí tajně na bar na panáka. Snažila jsem se to řešit, ale sdělil mi, že nepije denně, že i já si dám pivo a tudíž vlastně není, co řešit.

V průběhu vztahu mě nemile překvapilo, že byl schopen se doma opít zcela sám. Přikláněla jsem se k variantě, že se jednalo o náhodnou situaci, kdy ventiloval stres z práce alkoholem a nevěnovala jsem tomu příliš pozornosti, ale nyní když jsem se k němu prakticky nastěhovala vidím, že je to větší problém než jsem si byla schopná připustit.

Zhruba před 14 dny se vrátil hodně pozdě z práce a to ve stavu, kdy nebyl schopen mluvit, stát či udržet moč. Bylo to poprvé, co jsem jej vlastně viděla v takovém stavu a byla jsem poměrně v šoku. Druhý den jsem šla značně nevyspalá do práce, byla jsem zklamaná a naštvaná. Sliboval mi, že už se to opakovat nebude.

Minulý týden jsem měla oslavu narozenin, s přáteli jsme slavili, hráli bowling a všechno bylo v pořádku do chvíle než jsem si uvědomila, že můj partner vykazuje znaky velmi silné opilosti. Byl ve stavu, kdy opět nevěděl o světě a poprvé se ke mně choval hrubě. Opakovala se ta samá písnička, omluva a přísaha, že už nebude pít.

Došlo mi, že nemá potíž si dát pár piv s přáteli, ale že ve chvíli, kdy má možnost pít tvrdý alkohol, utrhne se ze řetězu a nezná svou míru. Trápí mě i fakt, že tvrdý alkohol si kupuje sám. Nevím, jak se k tomu postavit, sama si ráda zajdu na pivo a nevím, zda když nejsem abstinent mohu vůbec poukazovat na to, že má problém s pitím. Je to bohužel větší problém než jsem si byla schopná připustit a obávám se, že on si to zatím nepřipustil. Dle všeho takhle žije již několik let. Záleží mi na něm a ráda bych mu pomohla, ale netuším, kde začít a kam ho nasměrovat, aby si sám vybral, zda chce být se mnou anebo lahví rumu.

Předem děkuji za každou reakci a radu, Tereza
Tereza Paterová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53558
Re: Je můj partner alkoholik? Jak mu pomoci? Před 5 rok, 1 měsíc  
Ahoj Terko,
pročti si tady nějáké příspěvky, jak v tom kdo frčel a třeba ještě frčí.
Tvůj partner problém má, ale pokud si ho sám nepřizná a nebude s tím něco chtít dělat, ty mu moc pomoci nemůžeš, maximálně podporou, pokud se rozhodne abstinovat. Ale jestli ta jeho opilost přechází v hrubost, asi bych utíkala, dokud máš ještě čas.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53559
Re: Je můj partner alkoholik? Jak mu pomoci? Před 5 rok, 1 měsíc  
Pre začiatok by som skúsila neotehotnieť.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53560
Re: Je můj partner alkoholik? Jak mu pomoci? Před 5 rok, 1 měsíc  
Nespoznaný napsal:
"Pre začiatok by som skúsila neotehotnieť."
..."otehotnieť cez internet alebo s Tebou?"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53561
Re: Je můj partner alkoholik? Jak mu pomoci? Před 5 rok, 1 měsíc  
Tereza Paterová napsal:
ale netuším, kde začít a kam ho nasměrovat, aby si sám vybral, zda chce být se mnou anebo lahví rumu.

On uz si vybral. A bohuzel ten rum . Muzes s nim zkusit promluvit a stejne tak mu muzes dat nuz na krk ze bud Ty nebo chlast. Na 99% si jen vyslechnes povidani o tom jak si to uvedomuje a jak da vsechno do poradku a jak bude vsechno lepsi a jak uz se zadny problem nebude opakovat. Za sebe a jako alkoholik (byvaly tedy zatim) Ti vrele doporucuji otocit se a utikat. Tady na foru si muzes najit spoustu "veselych" prihod a dobrodruzstvi ktere zazivali ti kteri se rozhodli bud alkoholismus partnera ignorovat nebo nejakeho alkoholika zachranovat.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter