Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory
#54268
Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
Dobrý den, můj manžel (35), kvartální alkoholik, je po dlouhém boji (cca 2,5 roku) v léčebně. Jak se mám teď chovat, abych ho podpořila? V léčebně je 10 dní. Chce po měsíci ukončit léčbu a dnes na návštěvě jsem mu řekla, že si myslím, že měsíc je málo. Vždy 14 dní max 3 týdny vydržel nepít. Proto mi přijde měsíc krátká doba. řekla jsem mu i, že to tedy záleží na něm, ale pokud se jednou napije, ví jak to dopadne, že bude konec. Jednám s ním narovinu. A tak se dnes velice naštval, že ho nepodporuji, že mu nevěřím, že nemá žádnou motivaci a že mu vyhrožuji odchodem. Celou návštěvu a cestu domů jsem probrečela. Jen chci docilit toho, aby tam byl déle. Představa, že ta krátká léčba nepomůže a vše budeme zažívat znova je děsivá. Prosím o názory a rady.
Anetki
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54269
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
V první řadě je vidět, že mu léčba zatím nic moc nedala. Kdyby jo tak by věděl že to dělá kvůli sobě a ne kvůli tobě.... Těžko radit nikoho nedonutis dokud sám nebude chtít je to marné... Je normalnim že nám alkacum nikdo nevěří, vždyť jsem profesionalni lhari. Na motivaci by si taky měl přijít sám. Prostě má chutě a chce domu...
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54270
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
Aneta,

..."ver tomu, že ho "na reverz" láka primitívna fatamorgána => [fľaša alebo krígeľ] = chľast!!!"
(*Kvartál/(dipsomaniak*)
vydrží aj rok a viac bez opice, a "nevyšiluje/nejančí" pre baženie už po 30 dňoch.
"Je TO slaboch a zbabelec, ktorý sa nedokáže postaviť ani sám proti sebe -> nie ešte proti fľaši/krígľu alebo vôbec akémukoľvek chľastu!!!")
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54271
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
Nevím, kvůli komu je na léčení, možná aby nepřišel o syna. Tvrdí, že už vše pochopil, že alkohol nepotřebuje. Aroganci si mám strčit někam a už mu nepsat ani nevolat,tak asi kvůli mě to nedělá. Po měsíci tam bude psát nějakou slohovku (alaborat) a když se to porotě bude líbit, pustí ho domu, prý žádný reverz. Díky
Anetki
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54272
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
No vlastne vím, proč se léčí. Protože mu v práci dali vybrat. Léčení nebo výpověď. Za to jsem zaměstnavateli vděčná, jinak bysme ho tam asi nedostali. Ale asi to není k ničemu? , když tam není kvůli sobě.
Anetki
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54273
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
Aneta,

odporúčam aj Tebe prečítať si toto vlákno:

1url.cz/uMadG

=> viac sa dozvieš o tom, čo alkoholik, akéhokoľvek typu, potrebuje pochopiť a zmeniť v sebe.
(Preto "liečba trvá 3 mesiace a nie (10->30) dní"...)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54274
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
Přesně tak je to k ničemu... Kde je v léčebně?
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54275
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
Léčebna H. Beřkovice. Bohužel už teď vidím, že budu u jeho rodiny já tou špatnou, že ho nepodporuji a že to nedá kvůli mě. Mám být zticha, nic mu neříkat a vše odkývat. Prostě ho nestresovat. Jenže já neumím dělat, jako že nic. Jeho rodina to doteď dělala, a pak to tak nějak dopadlo. I když je za to neviním. Je to nemoc. že? Takže jak se teď mám podle Vás teda chovat? Jsem už bezradná. Díky za odkaz.
Anetki
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54277
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
Rodina by měla také vědět že to dělá jen kvůli sobě. Všichni jsem měli většinou všechny vztahy posrane... Postupně v střízlivosti se vše vrací a vztahy jsou lepší a lepší. A ano je to smrtelná nemoc
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54279
Re: Manžel v léčebně, prosím o rady a názory Před 5 rok, 1 měsíc  
Lukáši. Musíš si uvedomiť, že jeho rodina zrejme vie o alkoholizme toľko, čo každý laik. Teda nič. Rovnako je na tom Aneta. Pretože napríklad to jeho pitie po 10-14 dňoch nie je žiaden kvartál. To len pár dní z nejakého dôvodu nepije. Nič viac. A to že chce ísť domov? Možno je skutočne presvedčený, že už nebude piť. Nemusí za tým byť žiadna chuť piť. Možno má pocit, že tam vôbec nepatrí. Že žiaden alkoholik nie je. Ale je vidieť z jeho slov a správania, že o závislosti tiež nič nevie.

Tvrdí, že už vše pochopil, že alkohol nepotřebuje.


Ani keby sa roztrhal na kúsky, tak za 10 dní nemôže pochopiť všetko. Vlastne nič. Akurát sa stihol zoznámiť.Nikto to nemá šancu pochopiť za 10 dní. Takého génia na svete niet. To nie je matematika, že 2+2=4. Závislosť má svoje "pravidlá". To nie je len o tom, že si povie, že už nebude piť. Pozri, koľko ľudí je na tomto fóre. A každú chvíľu mnohí začínajú od nuly. A to môžu mať načítané aj celé fórum a hafo literatúry.

Anetka. Vieš vôbec niečo o tej liečebni? Ako to tam funguje?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter