Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Tchýně pije a pije, není jí pomoci!
#56014
Tchýně pije a pije, není jí pomoci! Před 4 rok, 10 měsíce  
Zdravím všechny.

Potřebujeme pomoct, tedy moje tchýně. Pije alkohol už několik dní, nejí, nemá žádný přísun potravy a vody, zvládá chodit občasně do práce, ale nezvládá sebe. Pila už před několika lety a poslední rok se to s ní táhne. Týden dokáže vydržet pak zase pije, nyní už jsme zase v koncích. V léčebnách byla nulový efekt, v krizovém centru lepší efekt na 2 roky. To už je ale doba. Říká, že ji nic nebaví, a to má čerstvou krásnou vnučku, nemá absolutní důvod pít. Za sebou oba konečně provdané kolem 30let staré syny, její manžel ji dusí, ale to je kapitola sama o sobě, takže samozdřejmě všechno svádí na něj a jenom nám všem lže. Nyní vše přechází do stadia, kdy je nám z toho už psychicky zle a nechceme za ní jezdit, což byl můj nápad už od začátku, aby se v tom vykoupala, ale to by ostatní členové rodiny museli také dodržovat, přišlo to tedy až teď. Volá několikrát denně, jako volání o pomoc, což nikdy nedělala. Už je to proste zase špatný a nevíme, jak ji pomoct, když sama nechce. Potřebuje se asi prvně zbavit té hrozné deprese. Znáte nějakého dobrého psychiatra z Vysočiny nebo Brna a okolí? Zatím si sní nikdo moc neví rady. Čekám to nejhorší, že si zase něco udělá. Děkuji mnohokrát
Adéla
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56017
Re: Tchýně pije a pije, není jí pomoci! Před 4 rok, 10 měsíce  
Jestli s tim něco chce dělat tak šup na první psychiatrii.... v tomhle případě už asi psychiatr jen tak nepomůže a hlavně to nebude hned
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56018
Re: Tchýně pije a pije, není jí pomoci! Před 4 rok, 10 měsíce  
Děkuji, ona ví moc dobře, co dělá to je taky hrozný. Psychiatra jakého má jí zatím moc nepomohl. Spíše taky čeká, co bude dál. Co v takovém případě, když sama nechce. Mám se jako snacha vůbec angažovat? To je přece nesmysl. Musí chtít sama. Máme čekat do první těžké nemoci nebo přivolání záchranky (opět)? To je opravdu šílené. Žádný velký problém tam není, vůbec tomu nerozumím, ale snažíme se ji pomoct ještě do posledních sil. Teda začala pít, když ji manžel začal podvádět, myslím si, ale je to už těch 10let zpět, muž si nevybavije jestli už to dělala předtím (ajťák no). Ale je pravda, že když mě někdo hodně ublížil už to ve mě zůstalo taky navždy. Nicméně toto vše už je poslední naděje. Škoda jen, že její synové moc komunikativní nejsou. Možná už by bylo po problému. Co my zmůžeme jako “cizí”. Chci najít opravdu někoho výborného, kdo to zní dostane jednou pro vždy! Jen tak někomu se nesvěří, neřekne všechni nebo jen lže. Napadlo mě, jít tam přímo s ní! Už nějakou dobu se známe. A je pravda, že se svěřuje hlavně nám snachám, vrbu jí děláme pořád, ale skutek utek. Nějaké základní psychologické tnalosti mám, studovala jsem to. I s alkoholiky zkušenosti jsou, ale nejsem psychiatr. A když dám radu rodině, nedodržuje to a vůbec nekomunikují, nikdo je to pořádně nenaučil.
Adéla
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56021
Re: Tchýně pije a pije, není jí pomoci! Před 4 rok, 10 měsíce  
Ahoj Adélo, je to tak,pokud nechce ,nehne s ní sebelepší psychiatr a psycholog.Píšes ,že byla už v léčebnách s žádným efektem.
Zavolá a vy přiběhnete ,zavoláte sanitku nebo jinak zachraňujete.Chápu Vás.Ale tchýně tak trochu vydírá.Je si vědoma Vaší pomoci.Nezajímá ji vnouče, jasně alkoholika zajímá jen jeho svět,jeho flaška.
Dokud ji budete pomáhat,tak se nic nezmění.Nenasouchejte ji,když bude opilá. Nevěřte jejím slibům a lžím.Vim, je to surové, ale Vy ji v tomto nemůžete pomoci.
Žijte svůj život.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56024
Re: Tchýně pije a pije, není jí pomoci! Před 4 rok, 10 měsíce  
Děkuji. Přesně to si myslím. Ukážu to alespoň doma všem, kterých se to týká a doufám, že si to uvědomí. Ale už moc nevím jak, když ji pořád pomáhají, sice už méně, ale pořád tam švagr jezdí. Děda má statek, tak má svých starostí dost, je to začarovaný kruh, který musíme jednou provždy rozmotat. Budeme se muset sejít a vyříkat si to aspoň mezi námi střízlivými.
Adéla
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56029
Re: Tchýně pije a pije, není jí pomoci! Před 4 rok, 10 měsíce  
Adéla napsal:
Už je to proste zase špatný a nevíme, jak ji pomoct, když sama nechce.

Je mi to moc lito ale pokud alkoholik sam nechce prestat tak neexistuje nic co by jste mohli delat . Muzete se cela rodina snazit sebevic - klidne ji muzete sebrat a k lekari odtahnout nasilim. Muzete prosit, vztekat se, vyhrozovat... bude to cele k nicemu .

Jedine co muzete udelat je nechat ji padnout na dno a doufat ze se ji rozsviti v hlave a ze se pri tom padu nepotluce tak ze jeste dokaze vstat .

PS
Je mozny ze pokud na ni zatlacite tak nejspis povoli, naslibuje hory doly, slibi jak da vsechno do poradku a jak to bude dobry a fajn a jako driv. Nenech se tim oblbnout - alkoholici jsou strasni lhari - zejmena kdyz je okoli otravuje a prudi a snazi se jim vzit jejich chlast - pak dokazou vylhat a nalhat neuveritelne pohadky a pribehy . Existuje jediny zpusob jak muze alkoholik dokazat ze neco mysli opravdu vazne - nepit.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56034
Re: Tchýně pije a pije, není jí pomoci! Před 4 rok, 10 měsíce  
Ano ona pořád jen lže je to strašně smutný. Jezdí opilá v autě (klíče dnes zabaveny, a nejen to), už v životě vnoučata neuvidí, chudáci děti, jaké to asi bude bez prarodičů. Klíče jí už švagr vzal, ale ona si je dnes našla a prostě utekla a odjela. Za chvíli z ní asi uděláme úplně nesvéprávnou, ale zavírat doma ji přece taky nemůžeme. Takto už to bylo jednou, že nabourala, byl soud atd. Až zabije někoho jiného, co potom? Má vždycky takové štěstí v neštěstí. I v práci zapila prášky lihem a nic ji to neudělalo. A to není vše. Když už se do toho motají úmysly sebevraždy tak je to už fakt špatný no. Ale nikdo ji ještě nepomohl a tak logicky musí sama. Tak proč zo ostatní nedokáží pochopit? Proč ji stále hlídají? Ona to všechno moc dobře zneužívá. My bydlíme naštěstí dál, ale švagr je jí blíž a prostě si nedá říct. Jak sama pořád tvrdí, nejlepší by bylo, kdyby tu nebyla? Strašný, ******* strašný...
Adéla
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56037
Re: Tchýně pije a pije, není jí pomoci! Před 4 rok, 10 měsíce  
Alkoholizmus nie je pre súd dôvod na zbavenie svojprávnosti keby Vám to napadlo. Viem ako ste to mysleli, ale ak ju zamknete, vylezie oknom. Alkohol má neskutočnú moc nad závislým človekom. Aj keby chcela prestať piť, tak myslím, že v takomto štádiu to sama nedá. Čo môžete, tak jej povedať, že ak bude chcieť, pomôžete jej. S tými vnúčatami súhlasím. Alkoholici majú často myšlienky na samovraždu. Oni vedia, že sú v riadnych sračkách. Len keď ono to nejde s tým alkoholom, ani bez neho. Ja to mám doma každý deň s bratom. Tiež som bezmocný. Ak bude chcieť pomôcť, vie za kým má ísť. Dovtedy môžem len čakať. Ale viem ako to skončí, ak neprestane. Zo svojich pobytov na uzavretom oddelení psychiatrii viem, čo dokáže s človekom spraviť alkohol.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56039
Re: Tchýně pije a pije, není jí pomoci! Před 4 rok, 10 měsíce  
Jasně, nemá smysl ji někam zamykat to je blbina. Musí prostě sama. Omezovat na svobodě ji nemůžeme!!! Byla to spíš taková řečnická otázka. Před chvílí zrovna volala, má špatný pocit, zase!!! Ale nevzala jsem telefon! Jsem na ni hrozně rozzlobená, po dnešku už opravdu nemůžu. Byla jsem její, troufnu si říct, největší opora a nejvyšší vrba, co kdo kdy viděl, ale bohužel. Cítím se ale trošku lépe, že jsem nepodlehla, zároveň se i trošku bojím. Ale moc dobře vím, že není schopna si nic pořádně udělat. V práci to miluje a předávkuje se tam? Tak je to jen známka toho aby nám “ukázala”. Jako to sebevrazy, kterým se to nepovede, dělají. Nemám už asi co říct. Děkuji všem, hrozně jste pomohli, alespoň mě ❤️
Adéla
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56042
Re: Tchýně pije a pije, není jí pomoci! Před 4 rok, 9 měsíce  
Adelo, super kniha je Jan Jilek Ze závislosti do nezávislosti (spoluzávislí a nešťastní) - tam najdes odpovedi na veskere otazky tykajici se alkoholika/zavisleho obecne/zavislosti/zvislostniho chovani a jak se k tomu postavit - praxi overene (i na me).
Ad psychiatr ji nepomohl - nize si odpovidas sama - musi chtit.Kdyz nechce pomoci, na hlavu se muzes postavit. Klidne i cela rodina do rady. On by ji samozrejme psychiatrt pomohl, kdyby prestala pit.

Plati ze cim drive si sahnu na pomyslne dno, tim rychleji se odrazim a nebo take ne (ale tak by to dopadlo i v jinem pripadde, jen by to trvalo o xy let dele).

Clovek se nemusi dostat vubec do zadnych problemu proto, aby se propil k zavislosti.

> Chci najít opravdu někoho výborného, kdo to zní dostane jednou pro vždy!

Muzes oslovit treba pana boha/Boha, ale opet, kdyz ona nebude chtit, nic nezmuze ani on.

Rozpity clovek nechce pomoct. Rozpity clovek potrebuje zazemi pro sve chlastani. Je mu(nam) jedno, kolik lidi tim nicim/e. Ukojeni zavislosti ma prednost. Pred vsim. Casem opravdu pred vsim. I pred vlastnim zivotem, zdravim.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter