Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: sestra
#5750
sestra Před 12 rok, 9 měsíce  
chtela bych pomoct sestre, ktera je alkoholicka, je ted v zahranici a uz pres tyden se neozyva, jeji kamaradka za ni byla a ona nebyla schopna odpovidat, pravdepodobne prijde o praci a ta pani, u ktere bydli, ji chce vyhodit. k tomu vsemu je pry tehotna. problem ma uz 7 let, mnohokrat jsem ji rikala, at s tim neco dela, vzdy to pomohlo max. na par mesicu. Problem mame v bohuzel v rodine, otec skoncil jako bezdomovec prave kvuli alkoholu, nerada bych, aby sestra skoncila stejne... Co se ale da delat?
tanyya

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5751
Re: sestra Před 12 rok, 9 měsíce  
Zkus si pročíst přísvěvky na toto téma. Vždy je to o tom,že i když je na tom člověk hodně špatně ,měl by najít chuť a vůli se svým problémem něco dělat.Zkus se zeptat přímo na AT ambulanci nebo u příslušného lékaře,jestli se dá léčba soudně nařídit v těhotenství.Ale ,tím,že je sestra v zahraničí,to bude asi velmi složité.Zkus najít léčebnu,kde by ji přijali a jí zkus nabídnout,že pro ni přijedeš,ale pokud bude schopná akceptovat tvé podmínky.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6023
Re: sestra Před 12 rok, 8 měsíce  
Dorrý den,
i moje sestra je alkoholička.Válčíme s tím už strašně let. Je jí 50. Vydržela skoro abstinovat 9 let. Pak vymenila přítele a s tím přišly neskutečné problémy. Kdo nazažil,neuvěří. Následovala první léčba, druhá,teď je na třetí. Tam jí dají do pořádku,chvíli to je dobrý a znovu to začne. Myslím,že kámen úrazu v našem případě je špatný výběr přítele. Teď sháním informace,co dál,až jí pustí. Proto jsem i tady. Jak pokračovat v léčbě. Přišla kvúli pití i o práci,takže přijde a bude celé dni doma. Poradí někdo,co dál? Jinak vaše setra je ještě mladá a dá se snad hodně napravit. Té mojí trvalo asi 15 let,než jí došlo,že má problém. Držím palce.
Eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6024
Re: sestra Před 12 rok, 8 měsíce  
Evo, až přijde z léčebny, nesmí podcenit doléčování, čili AT, AA, nevím odkud jste, ale v každém větším městě AA už fungují, a dobře.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6028
Re: sestra Před 12 rok, 8 měsíce  
Zdravím,myslíte tím anonymní alkoholiky? Minule,když skončila léčbu,tak tam dojížděla. Bohužel,jak znovu začala,asi se styděla,nevím,přestala. Tentokrát ji musíme k tomu víc nutit. I když nuťte do něčeho alkoholika.Teď ji za 3 týdny propustí a musí prý docházet k psychiatrovi. Uvidíme. Nejhorší bude,že přijde a bude přes týden doma sama. Z práce jí propustili.Děti má velký,chodí do práce. Syn sice bydlí s ní v domě,ale jezdí tirákem,takže je doma jen o víkendu. No a já taky pracuju. Teď mám za ůkol sehnat toho psychiatra. Jsem z jižních Čech. Kdyby jste měl někdo typ na psychiatra nebo psychologa/nevím,co by bylo lepší/ tak mi prosím dejte vědět.Všechny vás zdravím
Eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6029
Re: sestra Před 12 rok, 8 měsíce  
Já jsem taky z Jižních Čech, myslím si , že v ČB je bezva psychiatrička Roušalová, a její mamka je psychložka.Dr.Roušal, zemřel, se dlouho věnoval závislákům.Do kterého města na AA jezdila?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6035
Re: sestra Před 12 rok, 8 měsíce  
Dobrý večer,jezdila do Písku. Jezdila tam s ní neteř. Byli tam prej samý chlapi. Myslím,že ze začátku se jí to i líbilo. Asi na sebe chvilku byla i hrdá,ale pak recidiva a všechno špatně. Přišla o práci,odstěhovala se k příteli. Ten bydlí asi 70km daleko. Pořád tvrdila,jak je tam šťastná,domů jezdila jednou za dva týdny. Před měsícem mi volala máma toho přítele,že si pro ni máme přiject,že je v bytě opilá ,tejden sama. Nejedla,nepila,jenom si skočila pro flašku a opila se. Ten lempl ji tam nechal. Dávali jsme ji dohromady asi dva tejdny. Mezitím nás vždycky převezla a něco někde vypila. V tom období taky přistoupila na léčbu. Bohužel ne proto,že by ona chtěla,ale asi nám chtěla vyhovět.Vím,že tak je to špatně,ale alespoň ji tam dali dohromady. Tady,když to píšu,tak se to zdá tak jednoduchý,ale asi víte čím všichni v rodině procházíme. Nejhůř to už tolik let nesou její děti. Jsou dospělí,mají svý životy,ale je to máma,mají ji rádi. Nejhorší je,že volba přítele byla strašně nešťastná,všichni to víme,ale nic s tím nenaděláme. Moje sestra je beran se vším všudy,co toto znamení přináší. Jinak moc děkuju za typy na doktory,zítra začnu zjišťovat. Mějte se
Eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6037
Re: sestra Před 12 rok, 8 měsíce  
Může zkusit ČB?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6039
Re: sestra Před 12 rok, 8 měsíce  
Jo,myslím,že by to šlo. Není to zase taková dálka. Řidičák jí sice sebrali,ale jezdí vlaky.
Eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6041
Re: sestra Před 12 rok, 8 měsíce  
Evo, může mně zavolat!Je to zázrak, ten internet, Vy někde v dálce, přesto jsme ve spojení, hned, okamžitě, je to bezva.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter