Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Otec těžký dlouholetý alkoholik
*
#57608
Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 4 rok, 2 měsíce  
Dobrý večer,

je mi jasné, že tento můj příspěvek bude podobný těm, které už tu jsou, ale přece mi to nedá.

Můj otec je těžký alkoholik, který holdoval alkoholu již od mládí. Letos mu 50 let a momentálně to bude 12 let, kdy se mu pití vymklo z rukou úplně. Za poslední půl rok to s ním jde z kopce neskutečně. Takto těžká závislost je způsobena především tím, že ze zdravotních důvodů není schopen pracovat (4x operace plotýnek, na jaře 2019 operace ruky z důvodu útlaku nervů.. To nepočítám další operace, které podstoupil v době kdy sportoval),nemůže ani sportovat, a tak jen pije a pije. Také neustál rozvod s mamkou, ale do dnes mu také pomáhá. Jeste podotknu, že je to invalida 3. stupně.

Táta už je na tom tak zle, že má alkoholovou demenci, neví co je za den, co dělal, proč je zrovna na nějakém konkrétním místě.. Vůbec nejí, má už problémy se stolicí, kdy nestíhá na wc, poslední dobou jsem si všimla i problém s močí,ve velké opilosti se pomočí. S osobní hygienou se neobtěžuje. Nezvládá základní činnosti, jako je nabití telefonu, návštěva lékaře, vyprat si prádlo. Nebydlím s ním, ale chodím pravidelně uklízet, donutím ho umýt se atd.

Samozřejmě má velké finanční potíže, exekuce.. dříve hrál automaty, hlavně když se opil. Nakupují mu jídlo, občas cigára a i to pivo aby neupadnul do deliria. Vím, že me využívá, ale je to pořád můj táta a nejhorší je pro mě pohled, kdy ho vidím opilého, pomoceneho před jeho bytem.

V léčebné byl již 2x,nikdy to k ničemu nevedlo. Těšil se vždy na pivo. Bohužel jak řekl i doktor, že pouze s pivem by na tom nebyl tak, jak na tom je. Začal právě pít hodně tvrdý alkohol. Zkoušeli jsme veškeré možnosti, i volat, sanitku pro sebevražedné řeči, odvezli ho před Vánocemi do léčebný, přes to všechno řekla paní doktorka, že na nařízení léčby to není! Pro mě nepochopitelné-informace od doktorky, že lze i v některých případech léčbu nařídit.

Nebudu vypisovat veškeré "zazitky" s tátou, ale je to opravdu peklo. Věcné ho někde se sestrou nahanime po městě, nebo okolních městech. A on na nás vůbec nebere ohledy, zajima ho jen chlast.

V únoru má nastoupit do Červeného dvora, modlíme se, aby nastoupil. Slyšela jsem pozitivní ohlasy. Jsem už tak z této situace zoufalá, vyčerpaná a neumím se od toho odprostit, i když vím, že me jen využívá. Říkám si, že už za to ani nemůže, když je dementní.V minulosti to byval velmi oblíbený člověk, přátelský, měl firmu, sportoval a dnes je z něho troska,ktera chodí a zebra po lidech peníze. Jedině co z mého táty pořád zůstalo je to, že uvnitř je to pořád hodný člověk, není agresivní, často v důsledku jeho pádu mu lidé volají záchranku a on ochotně spolupracuje.

Muj příspěvek možná bude působit zmateně, mám za sebou díky tatovi probdelou noc a mé emoce jsou ještě čerstvé. On je hodný člověk, ale je to slaboch a jen se lituje. Dětství němél zrovna moc pěkné.

Chtěla jsem se vypsat, možná vidět nějakou radu, nevím, zda je vůbec vhodné se takhle o něho starat. Posledních 5 měsíců je mi psychicky zle, nedokážu se radovat. Nevím jak mu pomoc i když vím, že nemám tu moc ho uzdravit.
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57610
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 4 rok, 2 měsíce  
Poznám ten pocit. Tá bezmocnosť je príšerná. Denne ho zažívam. Ako z toho von? Neviem. Nechávam to len tak plynúť, ináč scvoknem. Snažím sa na to nemyslieť a žiť svoj život. A čakám na zázrak. Že príde, že chce pomôcť. Bez toho, aby sám chcel, som bezmocný. Vie, čo mám za sebou. Viem poradiť a pomocť, ak za mnou príde. Dovtedy sú mi ale všetky moje vedomosti a skúsenosti so závislosťou na hovno. Tak sa aspoň snažím pomáhať tam, kde o to stoja.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57611
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 4 rok, 2 měsíce  
Markéta napsal:
V únoru má nastoupit do Červeného dvora, modlíme se, aby nastoupil.

Nezlob se prosim, opravdu to nemyslim zle ale podle toho co pises je nastup do lecebny uplne zbytecny . On CHCE pit! A v tom je problem - neexistuje zpusob jak lecit alkoholika ktery se lecit nechce. Pokud nastupuje do lecebny s vedomim ze to tam nejak preklepe a celou dobu se tesi az se zase napije tak je to cele k nicemu .

Mas dve moznosti. Dal se nechas vyuzivat, budes mu pomahat a asistovat a pecovat o nej a starat se aby mel sve pohodlicko a bumbanicko. A budes sama trpet a bude Ti hur a hur. A nebo ho nechas svemu osudu a vykasles se na nej. Jestli se chce blbec blba uchlastat tak at se uchlasta! Jestli si nekde v delirku polame hnaty nebo bude doma lezet tyden v moci a vykalech o hladu a dehydrovany je to jeho problem. Jakkoliv je to tezke tak doporucuju druhou moznost. Jedina cesta jak dokopat alkoholika ke zmene je nechat ho padnout na uplne dno a doufat ze se mu pri tom padu rozsviti v hlave a nerozbije se tak aby jeste dokazal vstat .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57612
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 4 rok, 2 měsíce  
G. Ale on už na tom dne je. Aj keby neviem ako chcel, sám sa z toho nedostane. Tam už to nie je o pevnej vôli. Ale fakt je, že musí sám chcieť. Ale tak možno sa mu zachce na Červenom dvore. Niekedy ľudia práve na takom mieste dostanú osvietenie.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57619
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 4 rok, 2 měsíce  
krtko napsal:
G. Ale on už na tom dne je.

Asi je. Jenze dokud ma all inclusive servis tak mu to jen tezko dojde (obzvlast v jeho stavu) . Ozere se tak ze si z obyvaku udela zachod? Zadny problem, pribehne milujici dcera a umyje a uklidi. Nemuze vydrzet abstak a doma je sucho? Dcera se postara a prinese bumbani. Je treba zaridit to ci ono? Proc se snazit, proc na to myslet? Dcera to vyridi . Mozna kdyby nastupoval do lecebny s vedomim ze podpora rodiny skoncila a ze nikoho nezajima jestli pri pristim delirku udela exitus tak by videl veci jinak. V kazdem pripade by bylo krasne kdyby jsi mel pravdu a v lecebne ho osvitilo.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57625
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 4 rok, 2 měsíce  
Je to opravdu beznaděj. Střídá se ve mně vztek, lítost, jsou dny kdy ignoruji jeho existenci, pak mám výčitky. Je s ním strašně složitá komunikace, nelze se s ním bavit o běžných věcech,vecne má utrapeny výraz-nebaví mě se na něho dívat. Nepochopím, že to nezastavil včas. Nepochopím, že se stane z úspěšného člověka troska. Je neskutečné, kolik lidí si ničí život alkoholem, bohužel ničí život i druhým. Závidím lidem, kteří se umí odpoutat a alkoholika odriznout, nechat padnout na hubu..
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57626
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 4 rok, 2 měsíce  
Vím, že máš pravdu. Já si to vše uvědomuji. Bývala jsem na něho tvrdší a byla jsem neoblomna. Na jaře měl právě epilepticke záchvaty, neměl před operací přísun alkoholu, a to pouze pár hodin!Když se vrátil z nemocnice, to se o sebe bál, v hospodě si dával limonádu, byla jsem toho svědkem. Myslela jsem, že to bude ta chvíle, kdy si uvědomil, že jde o život. Bohužel zkusil jedno pivo, druhé, jednohi panáka.. Zjistil, že mu to nic nedělá a začal lejt neskutečně. Právě od té doby má tu demenci. Kdyby neměl tu demenci, kašlu na něho,ať si leje. Ale po verdiktu doktora, že zdravotně je to sním hodně zle a může zemřít, jsem vymekla.

Červeném dvoru se nebrání. Uznal, že si sám nepomůže. Ale těžko říct, jak moc vážně to myslí. Už jsme mu ten dvůr tak vnukli do hlavy, že to si pamatuje dobře ????Pokud ale bude tohle stále pokračovat, budu se muset opravdu odriznout, protože takhle žít nechci. Jinak doktor řekl, že šance na zlepšení pořád je a že si troufa tvrdit, že jeho játra a hlava by se měla vrátit do normálu v případě léčby. Měl totiž ted v zimě lepší výsledky, než na jaře. Což je mi trochu záhadou, protože na jaře neměl demenci a udržel stolici. Každopádně by mě zajímalo, za jak dlouhou dobu abstinence by se mu paměť vrátila či zlepšila..
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57627
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 4 rok, 2 měsíce  
Markéta napsal:
Každopádně by mě zajímalo, za jak dlouhou dobu abstinence by se mu paměť vrátila či zlepšila..

To je strasne individualni a asi nikdo na svete Ti neporadi . Jistota je jedina - ten clovek co byval pred chlastem uz nikdy nebude, ten je definitivne pryc .

Navic i kdyby se mu v lecebne opravdu "rozsvitilo" tak odchodem z lecby mu zacne teprve to opravdu tezke. Bude se muset smirit s tim ze uz nikdy zadna hospoda - ani s limonadou protoze to bude 2x limo, potreti pivo a poctvrte zase koralky. Bude muset akceptovat ze staci se jednou jedinkrat napit a je okamzite tam kde byl pred lecbou.

Chapu ze je to moc tezke ale sam jako abstinujici tezky alkoholik Ti muzu poradit jedine - dokud pije tak ho nechte svemu osudu. Je to strasne smutny ale je to svobodny clovek a je to jeho volba. Vedel do ceho jde, vedel jaka jsou rizika . Pokud se rozhodne nepit a pokud Vam dokaze ze to mysli vazne - a to dokaze jedine tim ze projde lecenim a zacne 100% a nekompromisne abstinovat - tak pak mu poskytnete veskerou podporu co budete moct.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57635
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 4 rok, 2 měsíce  
Vím, že už nikdy nebude jako předtím, ale jak jsem již psala-pořád v něm zůstalo něco z jeho osobnosti,a to je právě to, co mě pořád nutí se o něho starat - je to jeho dobré srdce. Nedá se to popsat, vidí to i lidi okolo něho. Žije sám a ja mam pocit, že mu dělá dobře, když se o něho staráme v nouzi, že se ho někdo všímá. Na nem by se dalo stipat dříví, byl vždy takový odevzdany.. Bohužel se odevzdal i tomu chlastu. Jenže jak mu přijdou peníze, už nás moc nezná samozřejmě.

Mohla bych se zeptat, jak dlouho abstinujes? Prošel si léčebnou a kolikrát? Moc vás abstinujici alkoholiky obdivuji! Obdivuji, že seberete tu sílu a vystoupíte z toho rozjeteho výtahu včas. Věřím, že to je nelehký boj,ale boj za život, který za to stojí. Moc bych si přala, aby na to přišel každý alkoholik.

V naší rodině alkohol tekl proudem vzdy. Byly tam i těžké deprese. Vlastně se nedivím, že ten táta takhle dopadnul a já doufám, že mne a sestře se tohle vše vyhne. Odstrašující případ to je celkem dostacujici.
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57636
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 4 rok, 2 měsíce  
Markéta napsal:
Mohla bych se zeptat, jak dlouho abstinujes?

3 roky a 265 dni - pred chvilkou jsem si delal pred spanim "carku" do deniku... je to skoro 4 roky uz takovy ritual . V lecebne jsem nikdy nebyl a s diagnozou "zavislost" jsem se nikdy oficialne nelecil. Duvodem byla obava z profesni likvidace pokud bych mel zaznam alkoholika. Lekare - terapeuta jsem nasel az pres znameho po vic nez roce abstinovani. Zpetne to vnimam jako chybu - byla to dlouha prochazka peklem a odborna pomoc by to ze zacatku hodne usnadnila.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter