Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Recidiva a její odbourávání
#57974
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
A k tým skrýšiam. Nemáš najmenšiu šancu pochopiť vynaliezavosť závisláka. Ja som mame nadrzo vytiahol pollitrovku aj z nohavičiek(kalhotky). To boli kedysi skrýše, ktoré by ani koňa nenapadli . To napadne len závisláka.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57975
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Mně jde o to, zda to tak vůbec může fungovat nebo jestli se vážně člověk v takovém stavu může rozhodnout nepít a činit tak nebo a nemá žádnou zábranu nepít, když prakticky neví co dělá, říká, ... prostě pomoc s vystřízlivěním.

Zisti si niečo o možnostiach liečby. Ponukni jej pomoc v pripade, že bude CHCIEŤ prestať úplne piť. To je všetko!!!, čo môžeš spraviť. Ostatné je na nej. Nech sa darí.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57976
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
kzp4 napsal:
Bohužel nemůžu posoudit jak funguje mozek takovýho člověka a jestli říká pravdu nebo si vymýšlí jen tak a ani o tom neví nebo ví...

Nikdy never alkoholikovi! Nikdy a nic! Alkoholici jsou mistri lhani a podvadeni .

Pokud alkoholik sam od sebe nechce prestat pit tak nema smysl nabizet nebo poskytovat jakoukoliv pomoc. Je to uplne zbytecne. Na druhou stranu to co popisujes je pripad u ktereho uz muzou nastat abstaky. V horsim pripade zdravi nebo zivot ohrozujici. Pokud chces mit ciste svedomi tak muzes navrhnout pomoc ve smyslu toho ze zaridis cistou domacnost (rozumej udelas totalni cistku bytu/baraku a vyhodis kazdou kapku chlastu) a budes k dispozici napriklad prvnich 48 hodin po vysazeni aby jsi v pripade prusvihu zajistil pomoc.

PS
Ber prosim muj nazor s velikou rezervou - nejsem ani lekar ani odbornik na zavislosti (jen obycejny ozrala) - ale na postupne vysazovani prilis neverim. Nerikam ze to nemuze fungovat, to urcite ne ale povazuji za rychlejsi, snadnejsi a efektivnejsi proste zavrit kohoutek a postavit se tomu co prijde.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57977
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
krtko:

Jsem rád, že reaguješ. Já si uvědomuju problém, jen mi přijde, že člověk v takovém stavu nedokáže normálně uvažovat, natož přemýšlet vůbec nad tím zda pít či nikoli a pije proto, protože závislost.

Proto by mě zajímalo, zda má smysl takovému člověku pomoci s vystřízlivěním, aby si uvědomil co se vůbec děje, protože teď, když je ožralej, tak prostě neví...
kzp4
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57978
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Gennosuke:

Pokud alkoholik sam od sebe nechce prestat pit tak nema smysl nabizet nebo poskytovat jakoukoliv pomoc.

To je právě to, jak se teda má věřit člověku, co je opilej a není střízlivej. Pak může mít jakýkoli řeči a člověk pak má přemýšlet jestli to myslí vážně nebo ne a je to jenom čistě výplod fantazie a mozku ovlivněnýho chlastem?
kzp4
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57979
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
kzp4 napsal:
To je právě to, jak se teda má věřit člověku, co je opilej a není střízlivej.

Zalezi Ti na ni? Mas ji rad? Je Ti zle kdyz se na ni divas a chtel by jsi aby byly veci jinak? Tak nabidni jednorazovou pomoc a pokud to bude ve Tvych silach tak tu pomoc realizuj. Muzes pomoc s vycistenim domacnosti, muzes byt k dispozici jako zaloha pri abstaku a muzes pomoct s hledanim odborne lecby. Pristupuj k tomu s tim ze vse co Ti dotycna rika je potencinalni lez a nedelej si nadeje ze to k necemu bude. Ale tu jednu sanci muzes pro ciste svedomi dat... a uvidis jak se to vyvine.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57980
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Dokud jí budeš pomáhat,bude chlastat,dokud nebude chtít přestat chlastat,nepřestane,budeš jí nosit flašky a přemlouvat ji ať nepije.Jen blázen věří, že láska hory přenáší.Nikdy neprenese alkoholičku,nikdy .Budeš jí utírat posranou prdel?umývat ji poblitou?uklízet špinavou domácnost,vynášet její vypite flašky a nosit ji jídlo, aby se aspoň trochu najedla? Bude, ti lhát, bude dělat scény,plakat, litovat se a ty jí to budeš věřit. Budeš platit dluhy a přemlouvat ji ať se léčí.Nikdy nedonutíš alkoholika ,aby přestal pít, pokud sám nechce. Nikdy!!!Nech ji být a vrať se až uvidíš za rok co se změnilo. Nepomáhej, tím ji pomůžeš nejvíc,věř mi ,vím o čem mluvím.
A pokud pije denně flašku tvrdého, tak ,to by byl velký zázrak.Utikej,je tolik normálních holek co chcou normální rodinu.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57981
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
A ještě jedna rada,vyhledej společnost Al-anon,lidi co žili a žijí vedle alkoholiků celé životy,jejich děti atd.
Třeba Ti to otevře oči.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57982
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Maris:

Díky, samozřejmě máš pravdu a já jsem s tím smířenej, že takovej problém má a žádná láska možná nebude. Jen chci pomoc a rozhodně ne tak, že ji budu nosit flašky, protože to bych nedělal. Dříve abstinovala, "jen" má prostě recidivy. Já se ptal spíš na to, jestli má smysl takto člověku pomáhat vystřízlivět - protože nevěřím tomu, že opilý člověk dokáže normálně uvažovat, zvlášť ne člověk, který je několik dní už stále pod vlivem.

... a nebo se prostě z toho sám dokáže dostat - ale to mi nepřijde moc reálné, protože ten člověk je plně ovládán alkoholem a třeba ani nedokáže přestat a nevidí nic, než jen lahev s alkoholem.

Rozhodně nechci s nikým takovým strávit zbytek života, chci jen nabídnout případnou pomocnou ruku.

Člověk, který pracuje s podobnýma lidma radil postupně snižovat na menší a menší dávku.

Proto by mě zajímal názor od lidí, který si přímo tímto prošli zda by jim to pomohlo nebo se i z toho se museli dostat opravdu sami. Ale pokaždé, pokud se z toho dostane, tak jen díky nemocnici - že to doma nezvládne.
kzp4
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57983
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Proto by mě zajímalo, zda má smysl takovému člověku pomoci s vystřízlivěním, aby si uvědomil co se vůbec děje, protože teď, když je ožralej, tak prostě neví...


To ti nikto dopredu nepovie, ako to dopadne. Ja mám za sebou 4 liečenie, asi 20 pobytov na detoxe. Teraz nepijem 5 rok, ale mám už 51. Žiadna nemala na mňa nervy. Ani sa nečudujem. Vieš, závislák neklame len keď má vypité. Ale aj keď je triezvy. Keď si chce(potrebuje) vypiť. Potrebuje to nejako zdôvodniť, potrebuje odnekiaľ zohnať ten chlast atd. On si potrebuje to pitie nejako ospravedlniť. Existuje také že: JÚCH- já ubohý chudáček
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter