Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Recidiva a její odbourávání
#57984
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Ale budeš,už teď jsi odhodlaný ji pomoci protože v koutku duše věříš, že přestane.Bude Tě prosit v absťácich o trochu alkoholu,jen trošku,aby se srovnala a bude přísahat,že už nikdy potom nikdy!!!!!Znáš pohádku o Smolíčkovi a jezinkách?Jen 2 prstíčky tam strčíme a hned zase půjdeme!A ty jsi ten Smolíček věřící, že přestane s pomocí,Tvoji pomocí a bude Tě za to milovat a bude Ti vděčná.Neprestane ,ale pak si nestěžuj.Nejvetsi pomoc je nechat alkoholika jeho osudu.Jinak nezačne přemýšlet jak se z toho sám dostat,nerestartuje se mu mozek.Mi nikdo nevolal sanitku a absťaky ,příšerné absťaky jsem si pěkně vyžírala sama.Svuj binec po sobě jsem si uklízela a i když jsem si uvědomovala,že nechci pít alkohol mě úplně ovládl a bylo mi jedno jestli tam umřu.Musí sama ,nejsi k prospěchu ,sama spadnout a vyskrabat se a sama mít vůli,ne ,že ji Ty budeš vnukovat myšlenky, slíbí ti vše, bude lhát vždy, mozek se vyčistí snad po roce úplné abstinence,žádné pomalé snižování dávky neexistuje.Tohle nefunguje.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 14/02/2020 09:17 Provedl: Lana.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57985
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Zeptej se!!! Zeptej se, jestli vubec ma pocit,ze ma problem. A taky jestli chce pomoc. Pomoc od tebe.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57986
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Když jsem si začala uvědomovat svoji přemíru pití na kazdý problém co se vyskytl a že jich bylo naseto,ještě jsem si nepřipustila,že mám problém,že já mohu být alkoholik.Začala jsem na internetu vyhledávat články o alkoholu,pak jsem narazila na doktorka.cz,kde se problémy probíraly a pak jsem našla tyto stránky.A to už jsem začala tušit velký ,ale velký průser.Přesto mě nic nezastavilo v pití.Jsem kvartál,jako Krtko,ale ty tahy byly smrtelné.Dipsomanie,tušim se to jmenuje.Takže dokud jsem nepila a nezvracela zároveň zpět, neustala jsem v pití, i kdybych sebevíce chtěla nešlo to.Zadna moc mě nemohla zastavit.Až vyčerpáním jsem,přestala pak,začalo to pravé peklo.Děsy,běsy,nespavost,noční můry,tělo v potu nebo ohni,neschopnost jíst,pít,zuby sevřené bolestí.A zvracení dokola,nebylo co a pořád.Nejsem na to hrdá, ale kdo je,že jo,je to nemoc,nevím.Nekdo pije celý život,není alkoholik.Někdo se jím stane za rok.Kazdopádně jsem se chtěla já sama z toho dostat a zkusila vše co jsem mohla.Podařilo se mi to,Ta tvoje kamarádka,co dělá když pije?Hledá články o alkoholismu nebo jen pije a je jí dobře?Začít si uvědomovat problém musí každý sám,nemůžeš dělat nic,je malé procento ,kdo to zvládne a je to do konce života zůstat střízlivý.
Přijmout abstinenci jako dar,ne jako zakaz.Ne já nesmím,ale já nechci.
Kolik je let kamarádce.Starší si už více uvědomují,ale není pravidlo,jsou i 75 letí zavisláci.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57987
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Kamarádce je 29, myslím, že je mladá na to, aby takhle "žila". Nějaké věci jako abstinenční příznaky a absťáky si už dřív zažila, "bojuje" s tím dlouho, několik let. Problém je, že hrozně kecá. Tvrdí všem, že jde na léčbu nebo to říká jenom pro to, aby někoho navnadila aby s ní byl. Ne přímo kvůli tomu, aby ji dopřával flašku, ale aby se necítila tak sama. Pokud s někým takhle je, tak ano, pije méně a s tím člověkem střízliví, ale to znamená být s ní permanentně 24 hodin denně a nedělat nic jinýho, neodcházet od ní, mít ji stále na pozoru. Tak je jasné, že s ožralym člověkem nikdo být nechce, takže si za to může sama, ale... Jen je trochu šílený sledovat jak se hezká holka mění v trosku, nedokáže pracovat, nikam chodit, jenom se válet doma, chlastat a využívat všech ostatních aby s ní byli, platili za ni - v případě, že se z toho dostane, tak peníze vrátí. Ale kam to povede, mohou ji vyhodit z bytu, skončí venku. Snad radši ani nemyslet.
kzp4
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57988
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Já jsem měla přes 5 let přítele, který pil a to hodně. Všechno co ti tady lidé píšou je naprostá pravda.Není to o žádné tvé pomoci. Pomůžeš ji tak, že ji necháš spadnout na dno, potom sám uvidíš co udělá pro to, aby se odrazila, pak teprve možná může přijít nějaká pomocná ruka, kdy uvidíš, že to myslí vážně a přestane pít.Do té doby bych ji nechala svému osudu, protože tím, že ji budeš pomáhat, všechno jenom prodlužuješ.
Petra
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57989
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
kpz4. Kým bude mať tých svojich známych, čo jej kupujú alebo platia chlast, nikdy neprestane. Načo, keď jej to tak vyhovuje? A zrejme to vyhovuje aj tým jej známym, že chlastá. Ináč by jej ten chlast nekupovali resp. neplatili. Ako ju chceš odstrihnúť od nich?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57996
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
krtko:
Ono to funguje trochu jinak, pokud ji prospustí z nemocnice, pak se dává do pořádku a začíná normálně fungovat a alkohol od nikoho nechce, doma všechen vyhodí. Jenže pak asi nastane nějakej den D, kdy si něčeho málo cvakne, začne od něčeho míň alkoholickýho a pak se to rozjede až zas skončí ve stavu, že pije jenom tvrdý. Je to jako kdyby chtěla přestat, ale něco ji zase stáhne dolů.

Petra:
Já s těma radama souhlasím, já si jenom říkám, zda má nebo nemá cenu pomoc takovýmu člověku vystřízlivět nebo aspoň ho dostat do podstatně menší alkoholový hladiny, aby si uvědomoval věci. Protože člověk třeba se 4 promilema asi už nic moc nevnímá a neuvažuje jako kdyby v sobě žádnej alkohol neměl, ale nevím, neznám ten stav a rozhodně ho nechci na sobě zkoušet
kzp4
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57997
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Odporúčam ti niečo naštudovať o závislosti. Každý, kto bol na liečení vie, že ho "nezabije" ten 10-ty pohárik, ale prvý. Takto funguje závisloť. Aj keby 10 rokov nepila, tak ten prvý pohárik ju nevráti do obdobia začiatkov pitia(niekde do puberty), ale tam, kde skončila pred 10 rokmi, so všetkými následkami.

Je to jako kdyby chtěla přestat, ale něco ji zase stáhne dolů.
Žeby závislosť?

A či to má alebo nemá cenu pomáhať? To ti nikto nepovie, ani najlepší lekár. Úspešnosť liečby alkoholizmu nie je žiadna sláva. Teda čo sa týka dlhodobej abstinencie a k pomeru celkového počtu liečených. Mnohí chodia na liečenie opakovane.
Píšeš"Kamarádce je 29, myslím, že je mladá na to, aby takhle "žila". O tom nerozhoduješ ty, ale ona. Jej život je v jej rukách. Ako sme tu viacerí písali, pomoc je môžeš ponúknuť. Ale za tu pomoc od nej aj niečo žiadaj - abstinovanie. Nesmieš pre ňu obetovať svoj život, ak ani ona o svoj nestojí. Pretože to všetko, čo opisuješ, ukazuje len na jedno. Ak sa nezastaví- teda úplná abstinencia-padne do riadnych sračiek.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57998
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
No tak předpokládám, že párkrát už se takhle zřídila a pokud do toho šla znovu i s tím rizikem, že do toho znovu spadne, tak si ten čumák ještě potřebuje pořádně nabít. Ještě nenastal ten správný okamžik na tvou pomoc. Takže ji v tom prostě nechej, Ona jeden den bude muset vystrizlivet a třeba sama usoudí, že tudy cesta nevede, nebo taky ne, každopádně tohle nechej na ni a v ničem ji nepomahej
Petra
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57999
Re: Recidiva a její odbourávání Před 4 rok, 2 měsíce  
Kzp4, jak ctu znovu vsechny prispevky, tak si myslim, ze uz te to pohltilo. Rady jsou rady, ale ty to citis jinak.
Udelej co musis. Podle tveho nejlepsiho vedomi a svedomi.
Myslis, ze by nekdy mohli prijit vycitky?
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter